Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Śmiertelne potrącenie przez pociąg

26 KWIECIEŃ 2017, GODZ 18:02 | redakcja@olawa24.pl

15

ocena 3 / 100%

Po godzinie 17:00 w Oławie przy ulicy Kilińskiego doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg śmiertelnie potrącił prawdopodobnie rowerzystę.

Zdarzenie potwierdza Alicja Jędo rzecznik prasowy KPP. Aktualnie na miejscu jest karetka pogotowia, oraz policja wraz z grupą dochodzeniową. Więcej informacji wkrótce.

ppotr1.jpg ppotr2.jpg ppotr3.jpg

Za zdjęcia dziękujemy czytelnikom!

 

reklama
 

Oceń artykuł:

(3 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • ten ktoś porostu pomylił trase myśłał ze idzie drogą a szedł torami :( i to z rowerem taka śmierć jest straszna. Pozdrawiam

    06 MAJ 2017, GODZ 08:50 | AUTOR: ~hhary

  • A rower miał odprowadzić pusty cześ.
    pozdrawiam.

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 15:56 | AUTOR: ~czarny

  • Dobra, gościu zginął a wy dalej drążycie, ważne że droga z Oławy do Marcinkowic będzie remontowana i znowu będą korki!!!!!

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 14:09 | AUTOR: ~cześ

  • Gabi weź pod uwagę fakt że pociąg nie zatrzymał się w miejscu zdarzenia

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 13:03 | AUTOR: ~kosmos

  • Weźcie pod uwagę to, że w miejscu gdzie doszło do tego wypadku, nie ma żadnego szlabanu ani rogatek. Mężczyzna po prostu przechodził przez tory w miejscu zakazanym. Tam nie ma przejscia. Znajduje sie ono pod mostem.Mozna tamtędy przejść bezpiecznie na drugą stronę, a nie przez tory. Dlatego nie można winić kogo innego jak tylko rowerzystę. Przeszedł, zginął :/

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 12:06 | AUTOR: ~Gabi

  • P@weł weź pod uwagę to, że w Oławie bardzo często zdarza się, że sygnalizacja świetlna i rogatki zawodzą.Ludzie już nie raz pisali, zwracali uwagę, interweniowali, ale PKP twierdzi, że wszystko jest w porządku, a władze miasta problemu nie widzą.Nie wiesz jak było , więc nie oceniaj.Żal człowieka. Straszna śmierć...

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 08:45 | AUTOR: ~Baśka

  • barry - a kto miał rower odprowadzić???

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 08:44 | AUTOR: ~cześ

  • Durny jesteś cześ. Poszedł z rowerem popełnić samobójstwo?

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 07:57 | AUTOR: ~barry

  • może samobójca?

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 07:22 | AUTOR: ~cześ

  • Bardzo smutne jest to, że są tacy co się rozczulają nad losem potrąconego-przejechanego. Jeśli pociąg jedzie to "szlabany" są zamknięte, sygnalizacja świetlna pulsuje, a dzwonki robią hałas, więc po jaką cholerę ten "biedny człowiek, poszkodowany" wlazł na tory ?! Poszkodowany to mechanik w pociągu, to ludzie jadący nim, poszkodowani to cała ekipa powypadkowa, że muszą oglądać kolejnego bezmózga (czasem dosłownie), który nie jest w stanie chwilę poczekać. Myśl kurde jeden z drugim zanim wejdziesz na tory...!

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 06:57 | AUTOR: ~P@weł

  • Bardzo smutne, że jedna osoba nazywa tu z ironią człowieka, który tragicznie zginął, "typem" i "jegomościem" ... Dzisiejsza znieczulica jest porażająca. Też jechałam tym pociągiem, ale nie przyszło mi do głowy irytować się na człowieka, który już nie żyje i którego życie zakończyło się w tak smutny i bezsensowny sposób. Żal mi też maszynisty tego pociągu. Dodam, że była możliwość, by przesiąść się do pociągu jadącego do Opola, więc jeśli ktoś nie chciał czekać, aż pociąg ruszy, mógł z niej skorzystać (i wiele osób, w tym ja, z niej skorzystało).

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 01:35 | AUTOR: ~JT

  • Najlepszy motyw jest w gazecie wrocławskiej:

    Tragiczny wypadek w Oławie. W środę po południu pociąg PKP Intercity relacji Lubin – Wrocław śmiertelnie potrącił rowerzystę.

    Do zdarzenia doszło w środę po godz. 17 na strzeżonym przejeździe kolejowym ul. Kilińskiego w Oławie. - Rowerzysta został potrącony przez pociąg i zginął na miejscu. Na razie wciąż ustalamy okoliczności zdarzenia. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora - powiedziała nam ok. godz. 20 Alicja Jędo, oficer prasowy oławskiej policji. Przez kilka godzin trasa kolejowa z Oławy do Wrocławia była zablokowana. Pociąg PKP Intercity Słowacki odjechał dopiero przed godz. 21, z prawie 250-minutowym opóźnieniem.

    27 KWIECIEŃ 2017, GODZ 00:17 | AUTOR: ~Pasażer

  • PKP InterCity Wrocław -> Katowice, odjazd o 16:59...
    Ponad 3 godziny stania, czekania na prokuratora i potrzebnych było około 15 osób, żeby stwierdzić, że typ nie żyje i zabrać (po uprzednim wydobyciu) go karawanem... Ba, prócz worka z ciałem wsadzili do niego również rower (bo jegomość wpadł pod pociąg wraz z rowerem)! Ponadto dyspozytor odmówił wysłania pociągu zastępczego. I tak oto po sąsiednim torze zdążyło przejechać naście, jak nie dziesiąt, pociągów, i to jadących w różne strony!
    3 godziny...

    26 KWIECIEŃ 2017, GODZ 23:41 | AUTOR: ~Pasażer

  • Tytul wydarzenia nie na miejscu... Pociag jedzie po torach i nie zbacza z drogi tak jak samochod, i nie porusza sie ta sama droga co piesi, kierowcy czy rowerzysci : wiec nie mozna mowic o potraceniu. Tutaj ktos samodzielnie wszedl na tory nie zachowujac ostroznosci. Ale oczywisc pociag jest winien bo jechal po torach, coz logika niewytlumaczalna...

    26 KWIECIEŃ 2017, GODZ 21:51 | AUTOR: ~Magdalenka

  • Bo tak jest pomimo że sygnalizacja świetlna jest (sygnalizator s2) nadaje światło czerwone to czy kierowcy czy piesi pchają się bo oby szybko a to kwestia kilku chwil ciężko poczekać. A potem jak panowie policjanci zatrzymują do kontroli i pokazują tarifikator i tłumaczą że po mimo że podnosi się szlaban ale sygnalizacja świetlna nadaje wcześniej wspomniane światło czerwone to nadal czekamy i jak policja nakładaja mandat od 300do 600 a dla kierowcy dodatkowo 6pkt to każdy ma wtedy fochy ale to tylko kwestia 30sekund i każdy czuł by się bezpiecznie i pieniążki w kieszeni.

    26 KWIECIEŃ 2017, GODZ 20:22 | AUTOR: ~Barbara