Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Lepsze światła na przejściach dla pieszych

05 MAJ 2017, GODZ 12:11 | redakcja@olawa24.pl

11

ocena 1 / 100%

zdjecie ilustracyjne - Tak wygląda dobrze oświetlone przejście przy ul. Wiejskiej (fot. olawa24.pl)

To zdecydowanie duży plus dla bezpieczeństwa wszystkich pieszych. W ciągu ulicy 3 Maja, przy przejściach dla pieszych zamontowane zostały nowe lampy ledowe, które znacznie lepiej oświetlają pasy.

Białe światło, jakie pada na jezdnię, powoduje, że kierowca z dalszej odległości widzi osobę przechodzącą przez drogę. Podobne lampy zostały zamontowane m.in. przy ulicach: Paderewskiego, Iwaszkiewicza i Wiejskiej. Szacowany koszt z projektem to około 50 tysięcy za jedno przejście.

Miasto Oława planuje doświetlić jeszcze więcej przejść dla pieszych, jednak nie jest to takie łatwe. Drogi w Oławie są własnością różnych zarządów, co za tym idzie wszystko zależy od zarządców dróg, które zlokalizowane są w mieście. -Nasze miejskie drogi jest najprościej oświetlić, jednak to nie są główne drogi mówi burmistrz Tomasz Frischmann

Jak Wam się podoba taki pomysł? Czujecie się bezpieczniej na ulicy?

foto. Miasto Oława

18320636_1422897717731382_3437051681330169633_o.jpg
18278786_1422897714398049_8847395078577538388_o.jpg

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Czy na przejściach nad którymi jest belka z sygnalizacją świetlną był brany pod uwagę montaż właśnie na tej belce? Znajduje się centralnie nad przejściem i myślę że to b.dobre miejsce na montaż halogena LED za ok. 200zł

    11 MAJ 2017, GODZ 08:29 | AUTOR: ~doa

  • Wczoraj jechałem 3 Maja, te dodatkowe zainstalowane lampy za 50tyś.zł sztuka, nadal za słabo oświetlają pasy, a obok PKSu lampa świeci 2 metry w bok od pasów :)

    09 MAJ 2017, GODZ 10:58 | AUTOR: ~KR

  • Miejsca z fotek i tak były powiedzmy w miarę dobrze oświetlone.Proszę zwrócić uwagę na odcinek od starostwa w kierunku do mostu na ul.Kutrowskiego-ciemno ja u murzyna w dupie,latarnie wszystkie nie świecą ,a te co świecą to niczym mocą zapałki.A pasy dla pieszych to zaniknęły chyba bezpowrotnie.I tak się dba o bezpieczeństwo pieszych oraz mieszkańców tej okolicy.Pijani goście zza wschodu chodzą tamtędy i tylko czekać jak nawalą komuś po gębie.

    08 MAJ 2017, GODZ 23:12 | AUTOR: ~Żużu

  • A w parku miejskim po pierwszym roku użytkowania co 3-4 latarnia nie świeci, czy inwestor nie dał gwarancji na żarówki? kto ma pokryć koszty wymiany?

    08 MAJ 2017, GODZ 12:57 | AUTOR: ~KR

  • 50 tyś zł za jedno przejscie,ciekawe przez ile rąk te Wasze chore inwestycje przechodzą.ale przecież trzeba dać kolegom zarobić(krocie).
    partacze wylejcie lepiej asfalt na miasteczku ruchu

    08 MAJ 2017, GODZ 11:13 | AUTOR: ~Krzysztof

  • Bardzo bezpiecznie jest. Zwłaszcza o godz. 20:30 jak żadna latarnia w mieście nie świeci.

    08 MAJ 2017, GODZ 10:47 | AUTOR: ~jatoja

  • ja bym zbudował kładke albo tunel, szkoda kasy na te żarówki

    08 MAJ 2017, GODZ 08:36 | AUTOR: ~cześ

  • Podoba się oczywiście, tylko o skąd takie kosmiczne cena ,w tym kraju wszystko dziwnie dużo kosztuje ale cóż każdy chce żyć wiec trzeba dobrze kroić. W hurtowni taka duża lampa Led kosztuje 500 do 1000 złotych a jak powiesza na słupie cena rośnie 10 razy !!! Chory kraj

    08 MAJ 2017, GODZ 07:20 | AUTOR: ~mieszkaniec

  • Lepsze oświetlenie przydało by się na ul. Chrobrego koło kwadraciaka tam było już tyle stłuczek i potraceń i dalej nic się nie dzieje

    07 MAJ 2017, GODZ 17:45 | AUTOR: ~Ewelina

  • Taaak czuję się bezpieczniej w miejskim strategicznym miejscu na Chrobrego gdzie nikt nie dba o pieszych-Brawo Wy

    07 MAJ 2017, GODZ 16:39 | AUTOR: ~zuzia

  • A a pro pos bezpieczeństwa - nie wiecie może, czy istnieje szansa na to, aby zostały przywrócone światła na skrzyżowaniu w Godzikowicach? Po remoncie wiaduktu zniknęły, a sporo osób jest zgodnych, że poprawiały one zarówno bezpieczeństwo, jak i płynność jazdy. No i ograniczały trochę prędkość na wiosce ;)

    07 MAJ 2017, GODZ 14:31 | AUTOR: ~Marian