Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Nieznajomy zaczepia dzieci w Oławie. Rodzice - bądźcie czujni

18 MAJ 2017, GODZ 11:08 | redakcja@olawa24.pl

23

ocena 7 / 85%

Pani Paulina z Oławy alarmuje do wszystkich rodziców. Po mieście chodzi mężczyzna, który namawia dzieci do pójścia wraz z nim. Mężczyzna zachowywał się bardzo podejrzanie! Sytuacja miała miejsce 17 maja około godziny 20:20, kiedy to...

- Dziś około 20:20 mój syn wyszedł z psem, na wysokości Biedronki na Kutrowskiego ale od strony tzw. pola (za Weną, pole za nowym osiedlem Iwaszkiewicza). Moje dziecko zostało zaczepione przez pana ubranego w czarną czapkę z daszkiem, ciemna bluzę i czarne spodnie, karnacja raczej ciemna, widoczne zmarszczki, wzrost ok 180 cm. Wmawiał mojemu dziecku, że go zna, namawiał żeby z nim poszedł, pytał o nazwisko i adres, szeptał coś pod nosem, używał niecenzuralnych słów, grzebał w spodniach. Przestraszyli go ludzie, którzy tamtędy przechodzili. Sprawa została zgłoszona na policję natomiast dowiedziałam się, że na naszym osiedlu dzieją się ostatnio podobne rzeczy. Uważajcie na swoje dzieci i błagam o każdej takiej sytuacji informujcie policję, trzeba jak najszybciej złapać tego zwyrodnialca by nie dopuścić do jakiejś tragedii. - pisze przestraszona mieszkanka.

O kolejnych, podobnych sytuacjach na facebooku piszą kolejni rodzice. Pani Beata ostrzega rodziców, że nieznajomy mężczyzna zaczepia dzieci wracające ze szkoły w Siechnicach i Oławie.

Rzecznik Prasowy KPP Oława Alicja Jędo wyjaśnia - Trwają czynności związane z ustaleniem okoliczności, w których mężczyzna zaczepiał osoby nieletnie.

Apel policji: Osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z mężczyzną, które zostały zaczepiane przez niego proszone są o zgłoszenie się ze swoimi rodzicami na posterunek policji w Oławie.

 

 

reklama
 

Oceń artykuł:

(7 głosów / 85%)
Zostaw komentarz
  • takie jest u nas prawo, nie można zamknąć kogoś za to że chciał coś zrobić, jak mu to udowodnisz???

    22 MAJ 2017, GODZ 14:34 | AUTOR: ~cześ

  • Może to nóżka on chodzi po osiedlu Sobieskiego w czapce i dziwnie się buja. Pewnie ma coś z deklem

    20 MAJ 2017, GODZ 18:19 | AUTOR: ~Silny

  • cześ jest zwykłym głupkiem bo jak czytam jego komentarze to się zastanawiam czym matka ziemia sobie zasłużyła ,że taki koleś po niej chodzi. I przyłączę się do postu Gosc tak to na pewno on!! Pozdrawiam.

    20 MAJ 2017, GODZ 08:13 | AUTOR: ~czarny

  • Może to czes??

    19 MAJ 2017, GODZ 20:23 | AUTOR: ~Gosc

  • Czes nie ma dzieci ani wyobraźni więc nie potrafi zrozumieć w czym jest problem

    19 MAJ 2017, GODZ 12:29 | AUTOR: ~bono

  • Cześ ,Mam do Ciebie takie Pytanie ty wyskakujesz tu z paragrafem że za co go zamknąć , a co chcesz czekać aż coś komuś zrobi ?

    19 MAJ 2017, GODZ 12:12 | AUTOR: ~Murzyn Tps

  • Chyba kojarzę tego gościa z PKP. To nie jest czasem taki łysy w czarnej czapce z daszkiem i okularach? Chodzi taki jakby przygarbiony, kiwając się na boki? Starszy gość i w stu procentach albo chory psychicznie albo jakiś niedorozwinięty jest. Gada sam do siebie, przeklina. Jako dziecko jeździłam z nim jednym autobusem miejskim, zachowywał się dziwnie, ale nigdy nikogo nie zaczepiał.

    19 MAJ 2017, GODZ 07:52 | AUTOR: ~ktoś z Oławy

  • ja nie wiem jak to jest możliwe żeby policja siedziała i nic nie robiła?to jest skandal. strach dzieci wysłać do szkoły czy przedszkola.

    19 MAJ 2017, GODZ 00:07 | AUTOR: ~doa2

  • ludzie niech ta policja wreszcie zacznie cos robic. czekacie na jakaś tragedie

    19 MAJ 2017, GODZ 00:05 | AUTOR: ~eee

  • Osobę pasującą do rysopisu widziałam miesiąc temu koło PKP , ubrany był na czarno, na głowie czarna czapka z daszkiem,w ręku jakaś torba, wszedł na peron, wiek około 50,ale miał raczej 170 cm wzrostu,przestraszyliśmy się go bo szedł i gadał cały czas sam do siebie,przeklinał w naszym kierunku i sprawiał wrażenie niezrównoważonego i agresywnego. Co ciekawe zanim nas minął minął też sokistę, który nawet nie zareagował na takiego typu zachowanie.

    19 MAJ 2017, GODZ 00:01 | AUTOR: ~doa

  • Do osoby pytającej o podstawę prawną- będzie odpowiadał z art. 13 kk. Usiłowanie popełnienia przestępstwa też jest karalne.A ten człowiek ewidentnie próbuje uprowadzić jakieś dziecko albo wykorzystać seksualnie i trzeba być naiwnym, żeby wierzyć w dobre intencje osoby, która tak sie zachowuje(podawanie się za osobę, którą sie nie jest też jest karalne zresztą).Chyba każdego rodzice uczyli, że na takie zaczepki się nie odpowiada i że trzeba mówić dorosłym o takich sytuacjach...

    18 MAJ 2017, GODZ 21:19 | AUTOR: ~Gość

  • Monika dobrze prawi.

    18 MAJ 2017, GODZ 17:55 | AUTOR: ~gość

  • Do cześ: Ty jak miałeś ponad 10 lat to o 18:00 w lecie już byłeś w domu? Smutne miałeś dzieciństwo.

    18 MAJ 2017, GODZ 17:54 | AUTOR: ~zenon

  • Dostajecie od kogoś w dobrej wierze ostrzeżenie w sprawie bezpieczeńtwa dzieci a bezczelnie piszecie osadzające komentarze jak można wypuścić dziecko o 20.20. Żenada

    18 MAJ 2017, GODZ 17:41 | AUTOR: ~Monika

  • Dostanie wp... Polowanie rozpoczęte

    18 MAJ 2017, GODZ 16:19 | AUTOR: ~Karma

  • kurnaaa, tam często taki koleś podejrzany się kręcił - koło żabki - stał po klatkach na tym nowym osiedlu pamiętam typa. dziwnie się zachowywał - starszy koło 45-50 lat, cały na czarno i reklamówka w ręce.

    18 MAJ 2017, GODZ 13:47 | AUTOR: ~oławianin

  • A można wiedzieć z jakiego paragrafu przestępstwo popełnił ten człowiek? Bo jeśli nic złego nie zrobił to z jakiego powodu jest zatrzymany i kto pokryje ewentualne odszkodowanie o które będzie mógł wystąpić?

    18 MAJ 2017, GODZ 13:18 | AUTOR: ~cześ

  • Z tego co mi wiadomo jest ich kilku więc cały czas trzeba być czujnym

    18 MAJ 2017, GODZ 13:06 | AUTOR: ~Olawianka

  • Informacja jest potwierdzona przez policje Ten Facet jest zatrzymany

    18 MAJ 2017, GODZ 12:39 | AUTOR: ~Xxx

  • O 20:20 jest jeszcze jasno i nawet świeciło słonko

    18 MAJ 2017, GODZ 12:20 | AUTOR: ~gość

  • Informacja o zatrzymaniu jest potwierdzona ?

    18 MAJ 2017, GODZ 11:56 | AUTOR: ~gość

  • Ten koleś został dziś zatrzymany po tym jak próbował zaczepiac dziewczynę ;)

    18 MAJ 2017, GODZ 11:54 | AUTOR: ~Xxx

  • o 20:20 wypuszczasz dziecko same??? jak tak można???

    18 MAJ 2017, GODZ 11:47 | AUTOR: ~cześ