Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Strażacy z medalami i odznaczeniami w swoje święto

19 MAJ 2017, GODZ 12:30 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 1 / 100%

olawa24.pl

Jednostki z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu zjechały się na plac przed komendą w Oławie, aby uczcić "Dzień Strażaka". 19 maja miała miejsce uroczystość wręczenia medali i odznaczeń, którą rozpoczęto od podniesienia flagi państwowej na maszt.

Przyznano nowe stopnie i stanowiska. Nie zabrakło zaproszonych gości oraz przemówień i podziękowań skierowanych do strażaków. Podczas uroczystości poinformowano również o planowanym odejściu komendanta Jana Ciętaka na emeryturę. -Dzisiaj strażak to również specjalista ratownik. - mówił w swoim przemówieniu komendant. Ważnym elementem prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych są szkolenia i doposażanie, które powoduje lepszą skuteczność działań. Służba w 2016 roku nie była łatwa, i mimo, że odnotowaliśmy najmniejszą liczbę zdarzeń to jednak nie było ich poniżej 1000. Dzisiejszy dzień jest dobrą okazją aby podziękować zarówno strażakom z pańsstwowej jak i ochotniczej straży pożarnej.

Tradycyjnie na zakończenie obchodów każdy mógł spróbować strażackiej grochówki.

Pełna lsta odznaczonych pojawi się już niebawem.

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz