Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Nowy parking już niebawem

07 LIPIEC 2017, GODZ 12:37 | redakcja@olawa24.pl

25

ocena 4 / 50%

Na ulicy 11 listopada powstanie nowy parking dla samochodów. Inwestycja połączona jest z zadaniem przebudowy oławskiego rynku. W ramach rewitalizacji Starówki wokół rynku powstawać będą parkingi, które spowodują zmniejszenie natężenie ruchu w samym centrum miasta. Pierwszy taki parking już jest otwarty i znajduje się przy wieżowcu.

Parking ma pomieścić 130 pojazdów.

Fot: UM Oława

Oceń artykuł:

(4 głosów / 50%)
Zostaw komentarz
  • Parking-miasto Oława:Dawno temu miasto sprzedało działkę gdzie obecnie jest Biedronka koło stadionu.Był duży plac i jest go jeszcze trochę.Tam powinien być parking/urzędy Starostwo,wydział komunikacji,BZWBK,PZU,Dworzec PKS,Urząd Miasta/,ale nie kasa dla Burmistrza wtedy była ważniejsza.Włodarze miasta winni się zastanowić i zrobić plan zagospodarowania planując z głową parkingi,nie wiem dlaczego ludzie nie interweniowali w sprawie skwerku zajętego pod parking.Burmistrz winien dać wysoką nagrodę dla projektanta tego parkingu za rozwiązanie jego i żeby tam stał kierując ruchem,bo za projekt 0 punktów

    19 08 2017, GODZ 16:55 | AUTOR: ~Oławianin

  • kolego lokal21; jestem pewien tego co napisalem ,zreszta jak otvk ma archiwum to mozna odnalezc sesje rady miasta pod koniec kadencji bylego burmistrza na ktorej wlasnie byla podjeta uchwala na jego wniosek o sprzedazy parkingu ale bylo wiadome juz wtedy ze potrzeba miejsc parkingowych ,,,to na czyja korzysc dzialal miasta czy kolegi ! oczywiscie radni podniesli reke w glosowaniu za sprzedaza i mozna sprawdzic ktorzy !!! a co ma wspolnego moje imie i nazwisko,jak bedzie potrzeba to podam agentom CBS czy CBA ,,,

    12 LIPIEC 2017, GODZ 20:33 | AUTOR: ~obserwator

  • Do obserwatora. Jak jesteś taki pewnych swoich racji to może podasz swoje imię i nazwisko. W sieci czujesz się bezpiecznie??

    12 LIPIEC 2017, GODZ 15:17 | AUTOR: ~lokal21

  • Bylym burmistrzem powinny zainteresowac sie odpowiednie sluzby .Pod koniec swojej kadencji z pomoca przychylnych mu radnych przeglosowano uwchwale ktora pozwolila miastu sprzedac w trybie bezprzetargowym dotychczasowemu najemcy panu K. gotowy dawny parking obok domu kultury i nic w tym dziwnego po za faktem ze byly burmistrz i pan K to dlugoletni koledzy . Wiadomo bylo o planowanym zamknieciu rynku i potrzebie szukania miejsc parkingowych dlaczego wiec byly włodarz w pospiechu sprzedal parking a teraz miasto zabiera kolejny teren w miescie i buduje nowy parking 20 metrow blizej od tego kolo domu kutury ktory byl gotowy i wydaje kolejne pieniadze mieszkancow podatnikow.

    12 LIPIEC 2017, GODZ 07:47 | AUTOR: ~obserwator

  • Witam, ktoś napisał park blisko- ale jeśli ktoś jest nie pełnosprawny, matka z wózkiem i z dzieckiem(dziećmi), osoba starsza mająca problemy z chodzeniem to przejście do parku może także być nie lada wyzwaniem. Wejście do parku od strony sądu- non stop jeżdżą tamtędy samochody niby na korty jakby przejść się 50 m było problemem dla wysportowanych ludzi w super autach. Od strony Patio także auta wjeżdżają na teren miasteczka nie wspominając o parkowaniu na chodnikach. Zamykając rynek i otwierając \"nowy\" parking nie rozwiążemy problemu. Miejsc parkingowych nie będzie chyba więcej. Przepraszam naszej wspaniałej władzy nie będzie to dotyczyło. W chwili obecnej najwięcej miejsc parkingowych zajmują osoby pracujące w rynku i okolicach. W czasie godzin pracy sądu na przyległym parkingu parkują pracownicy. W rynku po 18 00 nie ma większego problemu z zaparkowaniem gdyż pracownicy sklepów, banków jadą do domów i zwalniają miejsca które blokują od godzin porannych do wieczorowych. Likwidować tereny zielone i zamieniać je na parkingi to chory pomysł. Oławski rynek to nie Wrocław tutaj w rynku nie będzie toczyć się życie towarzyskie- na razie jeszcze nie otwarto jeszcze restauracji w ratuszu. Jak znam życie to od 22 00 będą urywać się telefony do Policji o zakłócanie ciszy nocnej Rynek będzie umierał już chyba dwukrotnie był zamykany i nic dobrego z tego nie wynikło- lepiej było wyburzyć amfiteatr i scenę stawiać w rynku -wolałbym obok domu tego co ma takie pomysły. (sorry za sarkazm). A może zróbmy w mieście darmową komunikację miejską aby opłacało się z niej korzystać. Po co tak szerokie ulice z wyłączoną częścią środkową, zróbmy węższe, a z boku wymalujmy drogę dla rowerów, lub co pewien czas miejsca parkingowe dla aut tak jak jest np. w Zakopanem, ograniczmy ruch aut ciężarowych jak zrobił to Wrocław. Osobami z ulicy Kościelnej i innych powinna zająć się nasza szanowna SM w patrolach pieszych a nie tylko wozić się autem np. po miasteczku ruchu. Nie niszczmy ostatnich zielonych miejsc w których oprócz nas żyją także inni - później dziwimy się że komary gryzą, że woda zalewa ( a my zalewamy betonem lub układamy kostkę). ps Ale władza jest nieomylna władza wie lepiej co jest lepsze dla obywatela ;-) oby nasz dzieci nam to wybaczyły -jeśli tylko oderwą się od komputerów

    11 LIPIEC 2017, GODZ 22:17 | AUTOR: ~junior

  • A może te nasze kaczany z urzędu miasta.Zobaczą trochę chociaż w internecie jak można zagospodarować przestrzeń publiczną w miastach .Jest coś takiego Panie burmistrzu jak garaż podziemny.Jeżeli Pan i Pańscy urzędnicy nie wiedzą o czym mówię,to proszę wysłać jakiegoś bardziej ogarniętego na wycieczkę np. do MANNHEIM to zobaczycie jak można w centrum miasta rozwiązać problem z parkingiem.Niestety nie mamy szczęścia do gospodarzy którzy by dbali o nasze miasto.Dlatego Oława jest brzydkim i smutnym miastem niestety.

    10 LIPIEC 2017, GODZ 22:00 | AUTOR: ~Badenia

  • Ale to jest granda ! Na Kasprowicza nie można parkować tylko w godzinach pracy ZUS, bo co ? Pracownikom ZUS psuje to widok z okna ?! Jest wielu ludzi, emerytów, inwalidów a także młodych zdrowych ludzi ale po wypadku, np ze złamaną nogą (niezdolność do poruszania jest chwilowa) którzy nie mają wyrobionej karty. Muszą załatwić formalności w ZUS. Nie idą tam na kawę tylko z obowiązku. Oni nie maja grupy inwalidzkiej jak np. pełnosprawny tato naszego burmistrza, który porusza się bardzo szybko i sprawnie ale takową kartę posiada i zawsze parkuje na miejscach dla niepełnosprawnych. Ludzie nóg nie maja i takiej karty nie mogą dostać - ale sprawny człowiek na stanowisku ma ja bez problemu bo tak wygodniej. Urzędników to nie interesuje że masz problem aby dojechać, ważne że on ma wygodnie. A jak jest za dużo aut i niema gdzie zaparkować, to trzeba zrobić zakaz, postawić barierki bo wujek Janek produkuje i zostawić tylko miejsce dla "swoich". W rynku będzie tak samo.

    10 LIPIEC 2017, GODZ 09:50 | AUTOR: ~Polak _mały

  • No i lawina ruszyła. Obok budynku ZUS-u (d. żobek) jest jest mini parking ze stanowiskiem dla osób niepełnosprawnych. Mam niebieską kartę parkingową i ostatnio jako "klient" ZUS-u próbowałem tam zaparkować. Niestety , na podjeździe do tego miniparkinku ciągle stoją dwa samochody pracowników ZUS i nie da się wjechać. Apeluję do Straży Miejskiej - zróbcie porządek. PS. Jak wiem przepisy pozwalają parkować inwalidom na "zakazie" wjazdu i postoju, jeżeli to nie utrudnia ruch. Więc , po stronie budynku ZUS na ulicy Kasprowicza można zaparkować.

    10 LIPIEC 2017, GODZ 07:44 | AUTOR: ~emeryt

  • Rynek umrze śmiercią naturalna bez aut i władza będzie miała spokój. Urzędnicy za to biorą kasę i mają taki plan : jeśli chcesz jechać do sklepu, na zakupy to jedź do galerii albo do marketów. Tam masz parking i tam wydawaj kasę. Oni muszą zarabiać ! Do rynku, po rewitalizacji będą mogły wjechać tylko auta "władzy" do pracy (ratusza) no i straż miejska. Podobnie jest obecnie z ZUS-em. Przed budynkiem mogą parkować tylko pracownicy. Oczywiście ci najważniejsi - "naczalstwo". Przed budynkiem ZUS w godzinach pracy jest zakaz zatrzymywania i parkowania !!! Petent np. ze złamaną nogą, inwalida czy starszy emeryt jakby chciał coś załatwić to może zaparkować auto gdzieś na bocznej ulicy albo z tyłu za budynkiem ZUS. Jest znak Parking 50m za budynkiem. Jak się staruszek albo kaleka dowlecze na około to się zmęczy, zmięknie i nie będzie się wykłócał o swoje racje. Bo petenci tylko przychodzą i zawracają d... ! Prawda ? BRAWO WŁADZA, BRAWO WY !

    09 LIPIEC 2017, GODZ 23:50 | AUTOR: ~Polak_mały

  • Dobry beton nie jest zły

    09 LIPIEC 2017, GODZ 22:43 | AUTOR: ~zbrojarz betoniarz

  • No no, fantastyczna wiadomość - parking zamiast parku, gratuluję włodarzom i gratuluję mieszkańcom. Wszak to ogólnie znana prawda, że im mniej zieleni, tym ludziom żyje lepiej!

    09 LIPIEC 2017, GODZ 22:31 | AUTOR: ~Kat

  • Mieszkańców ubywa, a samochodów przybywa. Jaka piękna katastrofa. Zburzcie ratusz i zróbcie tam parking lol.

    09 LIPIEC 2017, GODZ 21:28 | AUTOR: ~Ślązak

  • typowe poloki cebuloki - wszystko wam źle

    09 LIPIEC 2017, GODZ 16:17 | AUTOR: ~cześ

  • \"Na ulicy powstanie....\" Oj, redaktory. Chyba \"przy ulicy\", co ?

    09 LIPIEC 2017, GODZ 07:00 | AUTOR: ~Józio , matura 1969 w LO

  • gdzie ja Pana wyprowadzę.

    08 LIPIEC 2017, GODZ 20:38 | AUTOR: ~pies

  • Bardzo dobrze, zamiast żuli siedzących i pijących na ławkach w tym parku może trochę się rynek i przyległe ulice odwołują, bo ciągle jest problem tam z zaparkowaniem. Co do niszczenia zieleni to macie kawałek dalej miasteczko ruchu i park, narzekacie żeby narzekać, a sami klniecie, bo nie ma gdzie zaparkować hipokryci.

    08 LIPIEC 2017, GODZ 16:22 | AUTOR: ~Mietek

  • dramat,wszędzie beton!!!

    08 LIPIEC 2017, GODZ 12:58 | AUTOR: ~as

  • Znowu zlikwidują zieleń? Dobra, 7 lat pomieszkałam w Oławie, w tym czasie zniknęło 70% zieleni widocznej z mojego okna. Czas się stąd wyprowadzić.

    08 LIPIEC 2017, GODZ 10:17 | AUTOR: ~lok

  • Najlepiej zniszczyć wszystko co zielone i zbudowac ludziom parking pod oknami niech pan burmistrz wybuduje sobie parking pod urzedem i park zaora

    07 LIPIEC 2017, GODZ 22:24 | AUTOR: ~Mieszkanka

  • wyburzyć park i zrobić parking tak właśnie niszczymy resztki olawskich zielonych przystanków w tym coraz brzydszym mieście...

    07 LIPIEC 2017, GODZ 18:35 | AUTOR: ~ja

  • Popieram wpis o drodze na Iwaszkiewicza. Burmistrz też jeździ tamtędy autem i co z tego że na ulicy widno jak droga to męka do przejechania. Współczuję tym którzy chcą się wyspać

    07 LIPIEC 2017, GODZ 18:33 | AUTOR: ~Bogdan

  • Może też władzę miasta pomysla o naprawianiu nawierzchni drogi przy ul. Iwaszkiewicza za blokiem TBS. W nocy jak i w dzień trzeba spać przy zamkniętych oknach gdyż nie da rady usnąć takie są dziury i auta tłuką się po tej drodze. Takie ładne oświetlenie postawili Ale nikt nie pomyślał o tym co z ulicą a to nie jest wcale długi odcinek drogi

    07 LIPIEC 2017, GODZ 18:28 | AUTOR: ~Mieszkańcy

  • a może tak przy okazji wyremontować kanalizę żeby deszczówka z takich ulew jak dziś 7,7,17 nie powodowała że na drodze jest 15 cm wody (koło bzwbk aż do tzw plastrów miodu) może są zadania bardziej potrzebne niż nowy parking już zapomniano jak cała ul 3-go maja była zalana że kajakiem można pływać szkoda że władza

    07 LIPIEC 2017, GODZ 17:14 | AUTOR: ~xawi

  • A gdzie teraz miejscowi dżentelmeni z Brzeskiej i Kościelnej będą spędzać miło wolny czas wieczorami?

    07 LIPIEC 2017, GODZ 16:53 | AUTOR: ~jatoja

  • Budujmy betonowe sarkofagi kosztem zieleni .Wybetonujmy całe miasto. Postęp .Świat idzie w odwrotnym kierunku . Czekam jeszcze na focie pana "burmistrza" w kaźdej gazecie i lans -co ja to nie zrobiłem - nie zrobiłeś nic dobrego. Panie burmistrz jest pan pozorantem ,