Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Protestowali pod oławskim sądem

23 LIPIEC 2017, GODZ 21:56 | redakcja@olawa24.pl

35

ocena 25 / 53%

"Wolność, równość, demokracja", "Prezydencie nie podpisuj", "Wolne rządy" - takie hasła można było usłyszeć podczas protestu 3 x Veto, który odbył się dzisiaj o godzinie 21:00 pod oławskim sądem.

Na Facebooku powstało specjalne wydarzenie, które miało połączyć mieszkańców. Na apel Agnieszki Mikołajek, pomysłodawczyni protestu odpowiedziało około 100 osób. - Oława nie musi spać. W Oławie też są ludzie, którzy myślą podobnie jak we Wrocławiu, Poznaniu, czy Warszawie. Spotkajmy się tu również jutro, róbmy to, dopóki będzie to konieczne — mówiono podczas zgromadzenia.

Symbolicznym zapaleniem zniczy pod budynkiem oławskiego sądu zakończono niedzielne zgromadzenia. W poniedziałek o godzinie 21:00 mieszkańców ponownie planują się spotkać w tym samym miejscu.

Oceń artykuł:

(25 głosów / 53%)
Zostaw komentarz
  • jak można brać udział w tym gównie?

    02 08 2017, GODZ 08:47 | AUTOR: ~Marjano Italjano

  • Szkoda tylko że pani nauczycielka z Solidarności tam zawitała, ciekawe co jej przyświecało, bo podczas świąt Solidarności pod krzyżem jej nie widać, ale to pewnie taki typ działacza. No nie ładnie.

    01 08 2017, GODZ 12:33 | AUTOR: ~Andrew

  • Stają bo jakaś cwel ich opłacił. Nagle wszyscy do buntu gotowy. Gdzie byliście jak faja tusk Polskiej zaklady sprzedawał durnie bez pojęcia. Niestety ja byłem za mały. Jebac PO

    31 LIPIEC 2017, GODZ 22:56 | AUTOR: ~HWDP

  • z flagą stoi wielki działacz platfus który w sejmiku wojewódzkim głosował przeciw pozyskaniu funduszy na obwodnicę Oławy

    28 LIPIEC 2017, GODZ 20:33 | AUTOR: ~Precz z komuną

  • Blazenada wiekszosc bez pojecia za jaka sprawa stoja

    28 LIPIEC 2017, GODZ 17:27 | AUTOR: ~Kossak

  • Jak na nich patrze to aż się chce wezwać oddział ZOMO

    26 LIPIEC 2017, GODZ 09:47 | AUTOR: ~cześ

  • DZIADKOWIE OŁAWY ZA TALERZ ZUPY I pare groszy wystawiacie się na pośmiewisko bo nawet nie wiecie o co chodzi.MŁODZIEŻ winna wyjść na ulicę bo to dla nich te zmiany niekorzystne.Wystawianie się celowe do zdięc i kamer .ŻENADA

    25 LIPIEC 2017, GODZ 18:34 | AUTOR: ~Obserwator zniczy palonych przed sądem

  • ale bym ich pałował.

    25 LIPIEC 2017, GODZ 15:12 | AUTOR: ~mm

  • Poprawny politycznie wywalił całą kwintesencję tych śmiesznych protestów, tylko tym obywatelom 50+ się nie dziwię ale młodzieży mi szkoda bo nie wiedzą że popierają dalsze trzymanie koryt przez wrogów prawdziwej Polski!
    NIECH ŻYJE WIELKA POLSKA!!!

    25 LIPIEC 2017, GODZ 07:58 | AUTOR: ~cześ

  • do Iwony :
    Ja jestem bezpartyjny ale wiem co oznacza patriotyzm bo tak w domu mnie wychowano nie zabraniam Ci mieć poglądów ale nie pozwole na to aby Postlomuniśći dalej rozgrywali kolejne patrie w tym kraju Koniec. Nie chodzi teraz o władze ,ale o sprawiedliwe rozliczenie sędziów żyjących i wydających wyroki na żołnierzach Wojska Polskiego i gnębiących ich rodziny ,na tych UB SB którzy katowali ludzi strajkujących w całej Polsce ,usunięcia kasty sędziów komorników,prokuratorów którzy zniszczyli ludzie życie ,rodziny a nawet doprowadzili do śmierci Koniec Sądownictwo w Polsce mósi przejść zmiane czekają na to pokolenia walczące o ten kraj !

    24 LIPIEC 2017, GODZ 22:48 | AUTOR: ~Poprawny politycznie

  • Ciekawe postacie ukazały się pod sądem od polityków po nauczycieli jak chyba przypuszczam partyjnych byłych działaczy i resortowych dzieci sama śmietanka Oławskiego ratusza i osiedli. Tylko zadajmy sobie jedno pytanie, czy Ci ludzie jak większość w kraju czytała te ustawy? Wiedzą jak zadamy im pytanie, dlaczego protestują nie chce słyszeć odpowiedzi,że łamana jest konstytucja, bo to opiewa śmiechem. Jeżeli wychodzisz na ulice to wiesz w jakim celu,a w 80% tych ludzi jest brak wiedzy o ustawie o tym z kim w ramie w raie stoją. Bo są tam agenci GRU, legendy skończone legendy Solidarności, i Ci którzy gnębili naszych bohaterów Ci, którzy tracą przywileje i są w końcu po 80. roku odsuwani od koryt. Przykre jest patrzeć jak młodzi ludzie z braku wiedzy historycznej własnego kraju wspierają tych Wrogów Ojczyzny.

    Tylko dziwne jest to,że ta targowica nagle przypomniała sobie o hymnie narodowym , piosenkach patriotycznych, o fladze narodowej a gdzie jesteście jak trzeba upamiętniać 11 Listooada, 1 Marca, i wiele ważnych dat dla naszego narodu! Teraz jesteście obrońcami Demokracji, wtedy kiedy była łamana to zapomnieliście! Historia i My Młode pokolenia was rozliczymy Was Ubeckie Mordy My Kibole Patrioci !!




    NIECH ŻYJE WIELKA POLSKA !

    24 LIPIEC 2017, GODZ 22:36 | AUTOR: ~Poprawny politycznie

  • A dzisiaj w ulewie ... Też BYLIŚMY

    24 LIPIEC 2017, GODZ 21:51 | AUTOR: ~Innga

  • Trolling w Oławie widzę kwitnie ;) Ale spoko, jak widać nie dajemy się zastraszyć. Każdy nas bowiem używa swojego mózgu, nie tylko tego prezesowego i to jeszcze na spółę :)

    24 LIPIEC 2017, GODZ 18:26 | AUTOR: ~Aga

  • Żenada!

    24 LIPIEC 2017, GODZ 12:51 | AUTOR: ~KOKOT

  • Ile nienawiści i wulgaryzmów w tych komentarzach, każdy ma prawo podejmować decyzję jego zdaniem słuszną dla wolnej Polski. Ludzie to Wy robicie podziały w Polsce i dążycie do zemsty i tylko wy uważacie, że jak ktoś nie jest za PIS-em to musi być z PO, na zdjęciach też widzę przedstawicieli Solidarności dzięki, którym mamy Wolną Polskę. Na szczęście Prezydent podjął słuszną decyzję - szacunek.

    24 LIPIEC 2017, GODZ 12:49 | AUTOR: ~Iwona

  • komentarze mówią same o tym cyrku, może jakiś zaKODowany mózg się wypowie???

    24 LIPIEC 2017, GODZ 12:18 | AUTOR: ~cześ

  • Same pasożyty widać kto ciągnie z koryta.Stare Szony i złodzieje.

    24 LIPIEC 2017, GODZ 12:03 | AUTOR: ~Obywatel

  • Zapamiętajmy te twarze...i uważajmy na zdrajców!

    24 LIPIEC 2017, GODZ 11:45 | AUTOR: ~Erbi

  • Cyrk to jest chociaż śmieszny ale to to żal patrzeć, i to ludzie starsi a tacy naiwni, nie dziwię się że tyle lat te kurwy postkomunistyczne żarły przy korycie!!!

    24 LIPIEC 2017, GODZ 11:32 | AUTOR: ~cześ

  • Teraz połowa protestujących ma wyrzuty sumienia, że dało namówić się na ten cyrk. Widzieliście film na YT? Straszny obciach, nawet nie wiedzieli co mają krzyczeć. Tylko żal bierze jak hymn śpiewają, oczywiście 90% zna tylko 1 zwrotkę.

    24 LIPIEC 2017, GODZ 11:04 | AUTOR: ~Toto

  • dobrze że mord nie zamazali tym wszystkim kanaliom,bedzie wiadomo komu teraz wpierdolić :)
    i po drugie,złamali prawo i pojdą za to do kryminału,pozew już jest prawie gotowy.
    Dziękujemy GP za zdjęcia :)

    24 LIPIEC 2017, GODZ 10:29 | AUTOR: ~A.H

  • ooooo widać byłego posła PO....no i wszystko jasne...no i ten łysy reporter z powiatowej.....kwiat oławskiej inteligencyiiii....

    24 LIPIEC 2017, GODZ 09:57 | AUTOR: ~Kat

  • Powinien podpisać! I zamknąć ten haniebny rozdział postkomuny w polskiej historii!!!

    24 LIPIEC 2017, GODZ 08:41 | AUTOR: ~czes

  • Jak łatwo komentować schowanym za ekranem. Na razie możecie i oby prezydent nie podpisał tej ustawy. Wtedy kto wie co będzie. No chyba, że wielbić będziecie rządzących, bo oni przecież dobra Waszego chcą, dla lepszego sortu.....brawa dla protestujących!!!!

    24 LIPIEC 2017, GODZ 07:54 | AUTOR: ~Jaaa

  • Średnia wieku +55. A podobno po i n. to partie młodych ludzi. Czym się oni różnią od pisowych moherów, których tak wśmiewali?

    24 LIPIEC 2017, GODZ 07:53 | AUTOR: ~jatoja

  • Szkoda mi tych ludzi, nie wiedzą co robią :(

    24 LIPIEC 2017, GODZ 07:20 | AUTOR: ~cześ

  • Hehe Patrioci, chociaż by flagę wyprasowali ,która 5 min przed protestem kupili w Tesco,. Przez takich pseudo Patriotów ten kraj schodzi na psy.i jeszcze 100 osób z tego 80 to ludzie typu "weź przyjdź będzie nas więcej"

    24 LIPIEC 2017, GODZ 06:09 | AUTOR: ~Oława

  • Albert Zieliński stuknij się w łeb . Nigdy nic dobrego nie zrobiłeś człowieku .

    24 LIPIEC 2017, GODZ 05:56 | AUTOR: ~Ty

  • Same mordeczki oderwane od koryta . Bardzo was szkoda

    24 LIPIEC 2017, GODZ 05:54 | AUTOR: ~Olo

  • 100 osób w prawie 40 tyś mieście :D ćwierć procenta, odsetek marginalny, mniejszy niż błąd statystyczny :)

    24 LIPIEC 2017, GODZ 00:56 | AUTOR: ~Dawid

  • Na pierwszym planie widać flaga Polski dopiero kupiona w ostatniej chwili, oto wielcy Polacy

    23 LIPIEC 2017, GODZ 23:18 | AUTOR: ~RS

  • I to od drugiej strony niec zamknie

    23 LIPIEC 2017, GODZ 23:03 | AUTOR: ~Jacek

  • Spęd ludzi i ich rodzin z PRLu

    23 LIPIEC 2017, GODZ 22:56 | AUTOR: ~Komuna

  • do ~M.M. zamilknij durniu!

    23 LIPIEC 2017, GODZ 22:51 | AUTOR: ~123

  • Oławskie K O M U C H Y !

    23 LIPIEC 2017, GODZ 22:27 | AUTOR: ~M.M.