Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Awanse i podziękowania. Święto Policji w Oławie

27 LIPIEC 2017, GODZ 12:35 | redakcja@olawa24.pl

2

ocena 5 / 40%

Minęła 98. rocznica powstania Policji w Polsce. Oławska komenda również świętowała, 27 lipca w komendzie nie zabrakło podziękowań, awansów i nagród, które wręczał komendant Paweł Urbańczyk oraz zastępca komendanta Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu inspektor Piotr Leciejewski.

Oprócz wyróżnień od Komendanta, policjanci i policjantki otrzymali wyróżnienia za zasłużenia od władz miasta Oława, Jelcza-Laskowic, Gminy Oława oraz Gminy Domaniów.

Wyróżnienia otrzymały również pracownice cywilne oławskiej policji.

- 24 lipca 1919 roku sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę o policji państwowej. Policja była jedną z pierwszych powołanych instytucji odrodzonego Państwa Polskiego. - mówił komendant Paweł Urbańczyk. Obecnie w Polsce wolnej i demokratycznej policja jest instytucją stojącą na straży porządku prawnego. Policjanci każdego dnia pełnią służbę na naszych ulicach, stojąc na straży porządku i bezpieczeństwa obywateli chroniąc go z narażeniem własnego życia. Święto Policji to czas podziękowań, to hołd dla wszystkich oddanych służbie policjantów. Drodzy policjanci i drogie policjantki, dzisiejsze awanse, podziękowania i nagrody są wynikiem waszej codziennej, ciężko wykonywanej z pasją i poświęceniem służby i pracy.

Podczas uroczystości komendant kom. Paweł Urbańczyk otrzymał również awans na nadkomisarza.

Oceń artykuł:

(5 głosów / 40%)
Zostaw komentarz
  • bo ty byłeś w milicji, a to jest święto policji :D

    28 LIPIEC 2017, GODZ 06:02 | AUTOR: ~cześ

  • Poświeciłem tej instytucji i państwu Polskiemu 29 lat swojego życia, jednak mnie i moich kolegów tam nie było , pozdrawiam Wszystkich emerytowanych "niebieskich ludków " z powiatu oławskiego

    27 LIPIEC 2017, GODZ 22:05 | AUTOR: ~Nikt