Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Nocny Maraton Polskich komedii

01 08 2017, GODZ 12:16 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

Nocny Maraton Polskich Komedii w kinie Odra to propozycja skierowana do kinomanów, nocnych marków, miłośników polskiego filmu i entuzjastów dobrej zabawy. 19 sierpnia w Kinie Odra odbędzie się nocny maraton polskich komedii. W repertuarze - Planeta singli, Porady na zdrady i Sztuka kochania!

Nocy Maraton, to okazja do nieprzespanej nocy w sali kinowej oraz doskonały moment na przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie, jaki stworzyć potrafią filmy grane jeden za drugim.

To będzie wyjątkowa szansa, aby zobaczyć najgłośniejsze polskie hity jeszcze raz na dużym ekranie.

Na dobry początek grana będzie najlepsza polska komedia 2016 roku, skrojoną według najlepszych światowych wzorców, pełną błyskotliwego humoru i wzruszeń „Planetę singli”. Następnie zwariowane, zabawne i przyjemne w odbiorze „Porady na zdrady”, a na zakończenie historia bezkompromisowej Michaliny Wisłockiej, obraz przełamujący tabu, film który szturmem wdarł się do czołówki polskiego kina – „Sztuka kochania”.

Widzów czeka noc pełna śmiechu w towarzystwie czołowych polskich gwiazd: Agnieszki Więdłochy, Magdaleny Lamparskiej, Anny Dereszowskiej, Magdaleny Boczarskiej, Macieja Stuhra, Eryka Lubosa, Mikołaja Roznerskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Czeczota, Weroniki Rosati, Tomasza Karolaka, Justyny Wasilewskiej, Jaśminy Polak, Piotra Głowackiego, Weroniki Książkiewicz, Ewy Błaszczyk czy Danuty Stenki.

Nocny Maraton Komedii rozpocznie się o godzinie 19:30, a zakończy 20 sierpnia o godzinie 2:00 nad ranem! Bilety w cenie 15 zł (jeden seans) i 36 zł (karnet na 3 filmy) już w sprzedaży w kasie Kina Odra przy ul. Młyńskiej 3.

"Planeta Singli" - to komedia romantyczna, w gwiazdorskiej obsadzie, z mnóstwem niespodzianek, jakich nie było do tej pory w żadnym polskim filmie. To opowieść o samotności w dzisiejszych czasach, którą niektórzy głęboko w sobie skrywają, połączona z satyrą na współczesne media. Główną bohaterką filmu „Planeta Singli” jest Ania Kwiatkowska (Agnieszka Więdłocha), urocza, pełna romantyzmu nauczycielka, której brakuje pewności siebie. Ciągle marzy o poznaniu idealnego faceta, dlatego próbuje znaleźć takiego przez internetowe fora. Przypadkiem poznaje przystojnego Tomka Wilczyńskiego (Maciej Stuhr), który prowadzi popularny talk-show w polskiej telewizji. Dwójka zawiera układ: Ania umawia się z kolejnymi potencjalnymi partnerami przy pomocy aplikacji mobilnej Planeta singli, relacjonując przebieg randek Wilczyńskiemu. Ten w swoim programie karykaturuje te typy randkowiczów, jednocześnie wyśmiewając kobiece poszukiwanie idealnego mężczyzny. Popularność programu rośnie, jednak sprawa się komplikuje, gdy mężczyzna z kolejnej randki okazuje się idealny, a Tomek zakochuje się w Ani. Planeta Singli podbiła serca Polaków. Film osiągnął ogromny sukces w kinach, zawładną internetem, i został ochrzczony mianem najlepszej polskiej komedii 2016 roku.

„Porady na zdrady” - to film Ryszarda Zatorskiego twórcy komediowych hitów: „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!”, „Nigdy w życiu!” oraz „Dzień dobry, kocham cię!”, które łącznie zgromadziły w polskich kinach ponad 5 milionów widzów. Kalinę (Magdalena Lamparska) zdradził narzeczony. Sytuacja niefortunna tym bardziej, że o niewierności ukochanego dowiedziała się na kilka godzin przed ślubem. Fretka (Anna Dereszowska) z kolei nie dotarła ze swoim wybrankiem przed ołtarz, a już okazało się, że nic z tego nie będzie. Zdradzone dziewczyny postanawiają przygotować własną wersję zemsty i rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską sumiennością. Zakładają biuro testerek wierności. Kuszą i mamią swoimi wdziękami na zlecenie podejrzliwych żon, a te mają później koronne dowody, aby swym mężom już nigdy nie zaufać. Sytuacja się oczywiście komplikuje, kiedy jedna z klientek (Weronika Rosati) chce za pomocą podstępu pozbyć się swojej sympatycznej, poczciwej drugiej połówki (Mikołaj Roznerski), by mieć wolną drogę (i pieniądze), a potem wyjechać na Kubę ze swym temperamentnym kochankiem. To oczywiście nie koniec zagmatwanych perypetii bohaterów, którzy z równą pasją się w sobie kochają, co podejrzewają o najgorsze.

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" -  Dzieło Marysi Sadowskiej „Sztuka kochania…” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny Wisłockiej (Magdalena Boczarska) śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Lata 40., powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne i pochłonięta jest medycyną. Po wojnie spotyka swoją najlepszą przyjaciółkę z młodości, Wandę (Justyna Wasilewska). Postanawiają zamieszkać razem, wraz z mężem Michaliny, Stachem (Piotr Adamczyk). Ich relacja z dnia na dzień coraz bardziej się zacieśnia. Z tego nieoczywistego związku trójki ludzi, na świat przychodzi dwójka dzieci: Krysia i Krzyś. Z pozoru szczęśliwe rodzinne życie powoli zaczyna się kruszyć, emocje biorą górę, a drogi Wandy, Stacha i Michaliny rozchodzą się w trzech różnych kierunkach. Lata 50., stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. Podejmuje też pierwszą próbę edukacji seksualnej polskiego społeczeństwa, co w obecnych czasach jest bardzo trudnym wyzwaniem. Latem Michalina wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka (Eryk Lubos), mężczyznę który na zawsze pozostanie w jej sercu. To właśnie Jurek pokazuje Michalinie, co oznacza prawdziwa miłość, dzięki niemu również Michalina przeżywa pierwszy orgazm. Romans z Jurkiem otwiera Michalinie oczy na miłość, seks oraz powiązaną z nimi intymność. Jurek jako pierwszy namawia Michalinę do napisania książki, która pomogłaby zrozumieć ludziom, że kluczem do udanego związku i życia intymnego jest przede wszystkim zrozumienie potrzeb drugiej osoby. Lata 70., Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Michalina pomaga im poznać własne ciało oraz rozwiązywać problemy z brakiem zrozumienia w związkach. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska (Jaśmina Polak), młoda redaktorka, która ponownie namawia Michalinę do wydania książki. Razem podejmują ciężką próbę walki z partyjnymi dygnitarzami oraz cenzurą, aby „Sztuka kochania” ujrzała światło dzienne. Poradnik przez lata blokowany jest przez Komitet Centralny, jednak dzięki interwencji pacjentek Wisłockiej oraz jej wytrwałości w dążeniu do celu, w końcu zostaje wydany w 1976 roku. „Sztuka kochania” wyprzedaje się w zaskakującym tempie, stając się absolutnym bestsellerem. Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to nie tylko wnikliwy portret samej Wisłockiej – nazywanej seksualną rewolucjonistką PRL-u, ale także znakomity obraz Polski lat 40., 50. i 70. Rzeczywistość bywa tu czasem przedstawiana w krzywym zwierciadle, ironicznie, z pieprzem, ale dzięki temu staje się dla widza na nowo atrakcyjna.

nocny_maraton.jpg

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz