Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Złombol to już tradycja. Oławianie wyruszają do słonecznej Hiszpanii

12 08 2017, GODZ 12:48 | redakcja@olawa24.pl

3

ocena 17 / 89%

Dziewięć oławskich drużyn już 2 września wyruszy do słonecznej Hiszpanii (fot. olawa24.pl)

To już jedenasta edycja rajdu Złombol, a trzecia, w której wezmą udział mieszkańcy Oławy. Z roku na rok lokalnych drużyn jest coraz więcej. Tym razem uczestnicy wybiorą się do Kraju Basków, żeby zebrać pieniądze dla podopiecznych z domów dziecka.

-Dwa lata temu jechały tylko cztery załogi, rok później było ich pięć, a w tym roku, jeśli wszystko się uda na starcie w Katowicach pojawi się aż dziewięć drużyn z naszego miasta. Pojedziemy starymi Skodami, Polonezami, Nyską oraz Warszawą. Każdego dnia chcemy pokonywać około 600 kilometrów, aby na mecie być o czasie. Do tej chwili zarejestrowanych jest ponad 500 ekip, oznacza to, że padnie kolejny rekord frekwencji, a także uzbieranej kwoty – mówi Mateusz Kobus jeden z uczestników.

Sam rajd to przede wszystkim pomoc dzieciom z domów dziecka. Dodatkiem do tego wszystkiego jest doskonała zabawa, poznawanie nowych ludzi i walka z pojazdami. Warto zaznaczyć, że w rajdzie biorą udział wyłącznie samochody, które produkowano lub skonstruowano w czasach PRL. Wielu właścicieli tych maszyn robi wszystko, żeby nie tylko dojechać do mety, ale żeby w ogóle pojawić się na starcie. W tym roku chętni na przygodę wyruszą na trasę już 2 września, aby przejechać razem przez Polskę, Czechy, Niemcy, Francję aż po północny region Hiszpanii. W ciągu czterech dni trzeba będzie przejechać prawie 2500 kilometrów. To spore wyzwanie.

Każdy może wystartować w rajdzie. Aby to zrobić, musi spełnić dwa obowiązkowe punkty. Pierwszy to posiadać stary samochód z epoki PRL, drugi zebrać i wpłacić na konto fundacji minimum 1500 zł, które zostaną przekazane dzieciakom. 100% uzbieranych środków organizatorzy przeznaczają na zakup rzeczy, podwyższenie poziomu edukacji i przygotowania do dorosłości. Nazwali ten projekt „wyrównaniem szans”. Więcej o zapisach i regulaminie rajdu na stronie organizatora: www.zlombol.pl

Ważną informacją na pewno dla nas, ale myślimy, że także dla wszystkich czytelników jest fakt, że w tym roku jedziemy na Złombom razem z ekipą Skoda Gadać Team! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założonym planem, na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach z trasy, przygotowywać relacje zdjęciowe i video. Jeśli dostępność internetu na to pozwoli, pojawią się również relacje NA ŻYWO. Wszystko to na naszym facebookowym profilu: www.facebook.com/olawa24/

reklama
 

Oceń artykuł:

(17 głosów / 89%)
Zostaw komentarz
  • Babka Kiepska - nie martw się, Edzio listonosz czuwa :D teraz już robi całą dobę na okrągło :D

    14 08 2017, GODZ 09:55 | AUTOR: ~cześ

  • Czekamy na wiesci z trasy

    13 08 2017, GODZ 18:47 | AUTOR: ~Greek

  • Panie listonoszu Andrzeju,a kto mi rente doniesie?

    12 08 2017, GODZ 21:32 | AUTOR: ~Babka Kiepska