Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Włamali się do samochodu z nadzieją na jego kradzież

26 09 2017, GODZ 14:33 | redakcja@olawa24.pl

12

ocena 2 / 50%

Sytuacja miała miejsce 24 września w Jelczu-Laskowicach. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch obywateli Ukrainy, którzy włamali się do samochodu na ulicy Oławskiej i usiłowali go uruchomić. Na widok funkcjonariuszy sprawcy podjęli ucieczkę.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 21 i 24-latka.

Około godziny 3:00 w nocy 24 września policjanci służby prewencji z Jelcza-Laskowic, patrolując ulice miasta zauważyli na ulicy Oławskiej zaparkowany samochód, a w nim dwóch nerwowo zachowujących się mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się dzieje, podjechali do auta. Mężczyźni, na widok radiowozu wybiegli z samochodu, próbując uciec. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali ich i wylegitymowali. Już na miejscu okazało się, że zatrzymani to 21 i 24-letni obywatele Ukrainy, którzy zamierzali ukraść samochód, do którego wcześniej włamali się.

Sprawcy zostali doprowadzeni do KPP w Oławie i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Obaj byli nietrzeźwi. W trakcie dalszych czynności procesowych ustalono, że mężczyźni włamali się do samochodu używając śrubokrętu, następnie próbowali go uruchomić.

Podejrzanym przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, przyznali się do popełnienia przestępstw. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Oceń artykuł:

(2 głosów / 50%)
Zostaw komentarz
 • Do: Żu żu

  Mieszkania też szukali sami, sam widziałem ogłoszenia pisane łamaną polszczyzną. Polaka się opłaca brać na mieszkanie po 8 i brać od głowy 500 zł to jest wszystko w porządku? To jest biznes tak jak dla firm pośredniczących. Laskowice stało mieszkaniami do wynajęcia a teraz ?? Sam sprawdź czy wynajmiesz. Pieniądz rządzi światem, poza tym Laskowice, Oława mają wielką strefę ekonomiczną więc dlaczego się dziwisz,że ich tu pełno. Problem nie powstał teraz tylko dużo wcześniej 3 lata temu jak pojawiły się pierwsze jednostki uciekające przed wojną na Ukrainie. Wtedy przy władzy była Platforma, która kocha uchodźców tych z kresów, jak i Afryki. Wole Ukraińca, który zarabia więcej ode mnie niż zamachowca, który się wysadza, gwałci. Polacy także jadą zarobić na emigracji tylko chodzi o szacunek do rodaka i stawkę, abyś Ty nie miał mniej, oni, żeby uczyli się języka polskiego i żeby byli wykwalifikowani. Jeżeli chodzi o Kaczyńskiego to odsyłam do biografi bo nie jest Ukraińcem ani Kresowiakiem, jeżeli mylisz pojęcia to także obrażasz naszych dziadków , rodaków. Śp. Lech i Jarosław to Polacy i Warszawiacy z Żoliborza.Do: Żu żu

  Mieszkania też szukali sami, sam widziałem ogłoszenia pisane łamaną polszczyzną. Polaką się opłaca brać na mieszkanie po 8 i brać od głowy 500 zł to jest wszystko wporządku? to jest biznes tak jak dla firm pośredniczących. Laskowice stało mieszkaniami do wynajęcia a teraz ?? sam sprawdz czy wynajmiesz. Pieniądz rządzi światem, po za tym Laskowice,Oława mają wielką strefe ekonomiczną więc dlaczego się dziwisz ,że ich tu pełno. Problem nie powstał teraz tylko dużo wcześniej 3 lata temu jak pojawiły się pierwsze jednostki uciekające przed wojną na Ukrainie. Wtedy przy władzy była Platforma która kocha uchodzców tych z kresów jak i afryki. Wole Ukraińca który zarabia więcej od Mnie niż zamachowca który się wysadza,gwałci. Polacy także jadą zarobić na emigracji tylko chodzi o szacunek do rodaka i stawkę abyś Ty nie miał mniej, oni żeby uczyli się języka Polskiego i żeby byli wykfalifikowani. Jeżeli chodzi o Kaczyńskiego to odsyłam do biografi bo nie jest Ukraińcem ani Kresowiakiem jeżeli mylisz pojęcia to także obrażasz naszych dziadków , rodaków. Śp. Lech i Jarosław to Polacy i Warszawiacy z Żoliborza. =)

  27 09 2017, GODZ 19:53 | AUTOR: ~Poprawny politycznie

 • Do Poprawny politycznie.Wszystko się zgadza i masz rację tyle,że Polacy jak wyjeżdżali to nie na zasadach jak ukraińcy,bo oni to już niemalże okupują Oławę,Laskowice i wiele innych miast.Polak jak jechał za granicę to mieszkanie sam musiał sobie znależć a te cepy mają podane wszystko na tacy i jeszcze narzekają jak u nas jest żle i jaka to tutaj jest ciężka praca.Dodam jeszcze tylko,że zarabiają tak samo jak my.No ale cóż się dziwić Kaczyński to ukrainiec to ciągnie za swoimi i przez takiego pojebańca mamy w Polsce to co mamy a to co jeszcze będzie to pożyjemy i zobaczymy.

  27 09 2017, GODZ 19:12 | AUTOR: ~Żu żu

 • Ps :
  Polecam ciekawy wpis na profilu fb poszkodowanego Michała Pakosza =)

  27 09 2017, GODZ 16:09 | AUTOR: ~Poprawny politycznie

 • Ciekawe opinie i temat.

  Do tej sprawy musimy podejść od innej strony. My Polacy jesteśmy na całym świecie, jesteśmy dobrze wykwalifikowana kadra pracownicza. I pamiętać musimy,nasi dziadkowie i rodzice tez emigrowali i,że nie każdy Ukrainiec jest taki jak ów przypadek, bo z islamem jest inaczej albo islam, albo śmierć i tyle. Tylko mamy jedna zasadnicza różnice. To się tyczy Ukraincow, jak i Ciapatych emigrantów Murzynów z Afryki. Oni chcą narzucić nam swój światopogląd nie potrafią się zasymilować. Te dwa problemy są identyczne czy islam, czy Ukrainiec są to dwa zacofane zakątki. Ukraińcy mają mentalność Sowiecka wpojona od pokoleń jest im obojętne czy się napije dźgnie cię nożem,pobije, ukradnie jutro wsiądzie w pociąg autobus i go nie będzie. Islamiści jada grubiej wiemy co się dzieje w europie i nie trzeba tego poruszać. Jest także podłoże historyczne i nikt mi tego nie powiem mam rodzinę z kresów i pra dziadkowie zawsze powtarzali, że Polak nigdy nie będzie żył z Ukraińcem w zgodzie i tyle jak rozliczymy historię o Mord na Polskim narodzie to wtedy możemy rozmawiać. Europa zarzuca nam brak przyjęcia uchodźców ok, ale można pomagać tak jak robi to teraz Polski Czerwony Krzyż i Polski Rząd finansowo, a nie pozwalać żeby emigrowała Afryka na Europe. Poza tym nikt nie mówi ile jest Ukraińców w Polsce?? To wszystko przyciąga problemy, dla nas zarobkowe, mieszkaniowe itd.

  27 09 2017, GODZ 16:05 | AUTOR: ~Poprawny politycznie

 • deportować szmaciarzy. niech siedzą u siebie w pierdlu a nie za nasze podatki

  27 09 2017, GODZ 06:20 | AUTOR: ~Precz z komuną

 • Skurwysyny pierdolone śmierdziele.A pogonić to w cholere tam skąd przyjechali.Motłoch przyjeżdża tu a lenie do roboty że niech ich krew zaleje.I poco nam uchodżcy jak mamy tysiące banderowców.Ukrainki są ok?Ale chyba w dorabianiu jako kurewki.

  26 09 2017, GODZ 21:40 | AUTOR: ~Żu żu

 • Skurwysyny pierdolone śmierdziele.A pogonić to w cholere tam skąd przyjechali.Motłoch przyjeżdża tu a lenie do roboty że niech ich krew zaleje.I poco nam uchodżcy jak mamy tysiące baderowców.Ukrainki są ok?Ale chyba w dorabianiu jako kurewki.

  26 09 2017, GODZ 21:39 | AUTOR: ~Żu żu

 • Ale Ukrainki są OK

  26 09 2017, GODZ 20:26 | AUTOR: ~Fan

 • Ale Ukrainki są OK

  26 09 2017, GODZ 20:26 | AUTOR: ~Fan

 • gonić ich stąd

  26 09 2017, GODZ 19:26 | AUTOR: ~jelcznin

 • Jebana swołocz.

  26 09 2017, GODZ 19:23 | AUTOR: ~jatoja

 • mam już dość tych ukraińców!!!

  26 09 2017, GODZ 17:52 | AUTOR: ~cześ