Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Powstaną nowe centra wiedzy i kultury

10 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:41 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 3 / 100%

Fot: Gmina Domaniów

Nowoczesne centra dostępu do wiedzy i kultury powstaną w Domaniowie i Wierzbnie. 5 października w Urzędzie Gminy została podpisana umowa na ich realizację.

Place budowy zostały już przekazane wykonawcy, centra zostaną zbudowane przez firmę MAR-DOM z Godzikowic. Prace potrwają do trzeciego kwartału 2018 roku.

Obiekt w Domaniowie zaplanowany został jako budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej 715 m2, nawiązujący do historycznej zabudowy wsi składający się m.in. z multimedialnej, wielofunkcyjnej sali z zapleczem na potrzeby spotkań literackich, wykładów, konferencji, projekcji audiowizualnych oraz wypożyczalni książek, czytelni tradycyjnej, czytelni czasopism z kawiarenką prasową, sali zabaw dla dzieci, pracowni komputerowych i językowych oraz pracowni do zajęć grupowych.

Budynek dawnej świetlicy wiejskiej w Wierzbnie zostanie poddany całkowitej przebudowie i znacznej rozbudowie, w trakcie której podzielony zostanie na dwie części funkcjonalne: część gastronomiczno-techniczną oraz część kulturalno-oświatową. Obie będą ze sobą dogodnie powiązane, lecz posiadać będą odrębne wejścia do budynku. Placówka będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych, a oprócz sali świetlicowej czy pomieszczeń bibliotecznych pojawi się miejsce na komfortową kuchnię z zapleczem, czytelnie, stanowiska komputerowe oraz multimedialną salę konferencyjną i salę zabaw dla dzieci.

Oceń artykuł:

(3 głosów / 100%)
Zostaw komentarz