Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Rogatki się zamykają, a kierowca jedzie

23 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 13:09 | redakcja@olawa24.pl

21

ocena 5 / 60%

Wiele się mówi o przejazdach kolejowych i bezpieczeństwie na nich. Zamykające się zapory, sygnały świetlne i dźwiękowe nakazuje bezwzględne zatrzymanie się. Nie każdy kierowca jednak przestrzega przepisów.

W ubiegły piątek byliśmy świadkami nieodpowiedzialnego zachowania kobiety na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Wiejskiej. Chwilę przed południem, 20 października zakończyły się prace na przejeździe, oddano do użytku przejście dla pieszych z nowymi rogatkami.

Czekaliśmy na pociąg, aby zrobić zdjęcie. Zapory się opuszczają, od strony Nowego Otoku auta zwalniają, jako pierwsza – czerwona Toyota. Pojazd zatrzymuje się, mijają około 2 sekundy i kierowca z piskiem opon rusza na coraz niżej opadające zapory. Widzi nas i nie przeszkadza mu fakt, że właśnie rejestrujemy całą sytuację. Kilka sekund później na przejazd od strony Wrocławia wjeżdża rozpędzony pociąg.

W takich momentach pośpiech nie jest dobrym doradcą i warto dla swojego zdrowia i życia odczekać spokojnie kilka minut do czasu otwarcia przejazdu. Sytuacja ta grozi również nałożeniem wysokich mandatów. Jak skończą się tego typu wybryki kierowców na tym przejeździe? Przypomnijmy, że od niedawna przejazd jest monitorowany, a na kierowców, którzy będą łamać prawo, mogą czekać kary.

Oceń artykuł:

(5 głosów / 60%)
Zostaw komentarz
  • naprawdę musicie wyzywać od tępych dzid, ludzie opamiętajcie się nie jeden błąd w zyciu zrobiliście, ale jak ktoś inny to już jest ......co za zchamienie

    09 LISTOPAD 2017, GODZ 19:16 | AUTOR: ~xd

  • Tak w ogóle, to ta droga ze względu na dynamiczny rozwój Oławy za torami, robi się dość ruchliwa. Do tego szlak kolejowy też należy do tych częściej uczęszczanych. Mądra głowa pomyślałaby o wiadukcie/moście/tunelu, a nie dorabiała rogatki dla rowerów.

    05 LISTOPAD 2017, GODZ 00:54 | AUTOR: ~BKK

  • -do oławianina:
    Jak już kiedyś pisałem przy okazji artykułów dotyczących zamknięcia - wystarczy system wykrywający czy pociąg zatrzymuje się na stacji czy tylko przez nią przejeżdża. Jak potwierdził inny uczestnik tamtej dyskusji takie systemy są za drogi aby twoje PKP instalowało jego w Oławie. Jak PKP traktuje Oławę widać po podejściu jak organizowali tą modernizację i rozciągali ją w czasie i powodowali wielokrotne utrudnienia.

    27 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 19:48 | AUTOR: ~mieszkaniec

  • ~mieszkancu zgłoś się do PKP to się dowiesz,że od strony Opola nie każdy pociąg zatrzymuje się na stacji a tam jest ten czujnik co zamyka szlaban a jak jedzie szybki pociąg to w myk jest na Wiejskiej.Czerwone światło na przejeździe pali się z 6/7 sekund zanim zamknie się szlaban.

    26 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 11:32 | AUTOR: ~oławianin

  • Może gdyby pańcia nie rozmawiała przez telefon to może zachowałaby się bardziej rozsądnie

    25 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 14:46 | AUTOR: ~Iza

  • Wszystko fajnie, ale pamiętajmy, że zanim szlabany się "ruszą" to dużo wczesniej zaczyna działać sygnalizacja świetlna i już wtedy nie można wjechać na przejazd!

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 21:59 | AUTOR: ~P@weł

  • https://youtu.be/0DfBJyqr5LM

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 19:56 | AUTOR: ~szeryf

  • Dzisiaj miałam podobną sytuację, szłam na spacer w stronę miasta i akurat w momencie gdy mijałam sygnalizator i rogatki, zaczął być nadawany sygnał dźwiękowy, czerwonego światła nie widziałam, bo już byłam kilka kroków dalej.W takiej sytuacji gdy już człowiek jest jedną nogą za szlabanem instynktownie idzie się do przodu.I gdyby ktoś wtedy zrobił mi zdjęcie jak idę przez przejazd z widocznym czerwonym światłem na sygnalizatorze, też by się tutaj na mnie joby posypały,bo zdjęcie nie obrazowałoby całej sytuacji, a jedynie jeden kadr wyrwany z kontekstu.Pytanie brzmi czy faktycznie sytuacja z czerwonym samochodem była taka jak ją tutaj opisano.Nie ma zrobionego zdjęcia przedstawiającego moment przed wjazdem na torowisko gdy auto było na wysokości sygnalizatora.To są sekundy jak już ktoś wcześniej zauważył.

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 16:15 | AUTOR: ~doa

  • Kierowca w czasie jazdy ma ułamki sekund na podejmowanie decyzji (w tym wypadku błędnej), komentujecie jego brak myślenia!
    A co z myśleniem urzędników i projektantów tego przejazdu?!?!?!
    Dlaczego te auto przejechało? Ponieważ często szlabany zamykają się kilka minut przed przejazdem pociągu (jak skład wjeżdża na stację i zabiera pasażerów).
    Kto jest głupi? Kierowca który nie chce znowu stać kilka minut czy urzędnicy i projektanci którzy nie umieją pogodzić płynnego przejazdu aut i pociągów?

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 10:22 | AUTOR: ~mieszkaniec

  • Kierowca w czasie jazdy ma ułamki sekund na podejmowanie decyzji (w tym wypadku błędnej), komentujecie jego brak myślenia!
    A co z myśleniem urzędników i projektantów tego przejazdu?!?!?!
    Dlaczego te auto przejechało? Ponieważ często szlabany zamykają się kilka minut przed przejazdem pociągu (jak skład wjeżdża na stację i zabiera pasażerów).
    Kto jest głupi? Kierowca który nie chce znowu stać kilka minut czy urzędnicy i projektanci którzy nie umieją pogodzić płynnego przejazdu aut i pociągów?

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 10:22 | AUTOR: ~mieszkaniec

  • ~Alan, ja na zdjęciach nie widzę ani tego, że auto się zatrzymało, ani tego pisku opon. Przejechało auto przed zamknięciem szlabanu.

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 10:00 | AUTOR: ~Łukasz

  • ~Łukasz, jak wytłumaczyć fakt, że auto widzi sygnalizacje zatrzymuje się - nie wytrzymuje presji i rusza? albo jedzie od razu albo stroi..

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 08:37 | AUTOR: ~Alan

  • O boże gdzie jest policja w d.. Maja nr auta zdjęcie dadzą idjotce 2 dni faktu że udało jej się przejechać i nikt nie zauważył a potem fostanie wezwanie ze zdj i mandat az sie osra tempa dzida

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 07:14 | AUTOR: ~Miśkiewicz mis

  • Zabrać prawo jazdy dożywotnio!

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 06:31 | AUTOR: ~Zen

  • Z tymi kilkoma sekundami po przejeździe Toyoty przesadziliście to przesadziliście. Ja na ostatniej fotce widzę auto całą długością za rogatkami jak te dopiero ruszyły. Pomijam fakt sygnalizacji świetlno-dźwiękowej.

    24 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 05:16 | AUTOR: ~Łukasz

  • Oczywiście popieram "Olav". Głupie babsko i tyle. Policja nie może być wszędzie, to tak jakby się pytać, "gdzie była policja jak kradli rower z piwnicy?"

    23 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 22:38 | AUTOR: ~DM

  • blądzia. tępa dzida

    23 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 22:31 | AUTOR: ~kasia

  • Powinien ją przejechać "pedolino"

    23 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 22:29 | AUTOR: ~cześ

  • W jakim celu to pytanie o policję?
    Szczęście, że bezmyślność nie przyniosła tragedii. Policja, czekająca z "talonem" opiewającym na "pińcet minus" po drugiej stronie przejazdu, czasu by mie cofnęła.

    23 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 22:06 | AUTOR: ~Olav

  • policja stoi na moście na jelcz i kieruje ruchem bo sa korki:)

    23 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 20:07 | AUTOR: ~poli

  • I gdzie jest w tym momencie policja?????

    23 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 19:34 | AUTOR: ~Jan