Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Nadawały rzeczom drugie życie

30 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 12:22 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 2 / 100%

28 października odbyła się pierwsza edycja lokalnej imprezy „Rzeczowisko”, które powstało z inicjatywy dwóch młodych mam, Kamili Sander oraz Pauliny Skibińskiej, które widzą potrzebę stworzenia w Oławie przestrzeni umożliwiającej pozbywanie się i nabywanie rzeczy z drugiej ręki w niekonwencjonalny sposób, na zasadzie zabawy przez wymianę.

-Przynosimy z domów rzeczy, których już nie używamy, a są wciąż w dobrym stanie, liczymy na to, że spotkamy osoby, dla których te rzeczy będą przydatne i będą skłonne się z nami wymienić. Nadajemy rzeczom drugie życie. Liczy się kreatywność, umiejętność negocjacji oraz dobra zabawa. Pamiętajmy przy tym, że jest to wymiana bezgotówkowa. W wymianach mogą uczestniczyć więcej niż dwie osoby - przydatna jest fantazja w celu zdobycia upragnionej rzeczy - nie zniechęcamy się jeśli nie mamy co zaoferować drugiej osobie, tylko szukamy sposobów na zdobycie rzeczy, która tej osobie możne się przydać lub spodobać, możemy też wymienić się kontaktem telefonicznym i poza imprezą uzgodnić szczegóły wymiany na własnych zasadach. - piszą organizatorki.

Impreza ma charakter kameralny, z ograniczoną ilością miejsc, planowane są kolejne edycje wydarzenia. Wymagane jest wcześniejsze przesłanie zgłoszenia. Planowane są również akcje tematyczne, na których dominować będą konkretne rzeczy np. tylko wymianki dla mam z artykułami dziecięcymi, albo dla pasjonatów dobrych książek czy filmów. 

rzeczowisko3333.jpg

Więcej zdjęć z wydarzenia TUTAJ.

Oceń artykuł:

(2 głosów / 100%)
Zostaw komentarz