Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Trzy samochody odzyskane, sprawcy zatrzymani

30 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 12:49 | redakcja@olawa24.pl

3

ocena 2 / 100%

Dwaj mieszkańcy Oławy usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów osobowych skradzionych na terenie Oławy i Wrocławia. Podejrzani to 19 i 23-letni mężczyźni, młodszy z nich był wcześniej karany za przestępstwo przeciwko mieniu. Policja odzyskała skradzione auta. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Na przełomie 17 i 18 września w Oławie na ulicy Chopina doszło do kradzieży z włamaniem do samochodu marki VW Golf. Zaraz po zgłoszeniu kradzieży policja podjęła działania niestety auta nie znaleziono. Kilkanaście dni później, 2 października oławscy stróże prawa ujawnili na poboczu drogi biegnącej przez las w Janikowie, samochód marki VW Transporter, jak się później okazało skradziony dzień wcześniej we Wrocławiu. Auto było otwarte. Policjanci zabezpieczyli pojazd i znajdujące się w nim przedmioty.

Technicy policyjni zabezpieczyli wszelkie ślady znajdujące się w samochodzie i to one pomogły funkcjonariuszom na wytypowanie sprawców kradzieży VW Transportera. Typowania okazały się trafne, dwaj mieszkańcy Oławy w wieku 19 i 23 lata zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przeprowadzonych z ich udziałem, podejrzani przyznali się do kradzieży pojazdu pozostawionego w lesie i do dwóch innych kradzieży z włamaniem do samochodów marki VW Golf, skradzionych we wrześniu Oławie.

Policjanci odzyskali auta i zwrócili je właścicielom. Prowadzone postępowanie wykazało, że zatrzymani dokonali jeszcze kilku kradzieży z włamaniem na terenie powiatu oleśnickiego. Aktualnie śledczy sprawdzają, czy sprawcy nie mają na koncie jeszcze innych przestępstw przeciwko mieniu.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP Oława

Oceń artykuł:

(2 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • gangsterki się debilom zachciało .no to teraz niech odpokutują w kamieniołomie

    31 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 19:09 | AUTOR: ~golf

  • jeden głupszy od drugiego :D

    30 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 16:31 | AUTOR: ~cześ

  • dojechac kur*e !!! jedna i druga

    30 PAŹDZIERNIK 2017, GODZ 13:01 | AUTOR: ~fanabera