Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Przejeżdżają na czerwonym świetle na moście, policja pilnuje i daje mandaty

07 LISTOPAD 2017, GODZ 10:26 | redakcja@olawa24.pl

10

ocena 4 / 0%

Na moście na Odrze trwają prace remontowe, ruchem kieruje sygnalizacja świetlna. Niektórzy kierujący nie zważając na czerwone światło wjeżdżają na most blokując przejazd przeciwnej stronie.

Oławscy policjanci skontrolowali funkcjonowanie przejazdu i w przeciągu trzydziestu minut ukarali mandatami karnymi w wysokości 300 złotych i sześciu punktów karnych, pięciu kierujących, którzy którzy włączali się do ruchu „na czerwonym świetle”.

W ciągu półgodzinnej kontroli policjanci ogniwa ruchu drogowego z oławskiej komendy udokumentowali na videorejestratorze, pięciu kierujących popełniających wykroczenie drogowe, polegające na włączeniu się do ruchu, na czerwonym świetle. Takie zachowanie kierowców, ewidentnie dezorganizuje i tak już utrudnioną płynność ruchu. Ruch pojazdu na czerwonym świetle skraca cykl jazdy samochodów jadących z naprzeciwka, którym pojawiło się zielone światło. Bezmyślność kierowców łamiących przepisy może doprowadzić do tragedii, a póki co powoduje wydłużenie korków na jezdni.

Dlatego oławscy policjanci będą podejmowali działania represyjne w stosunku do kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Celem tych działań jest poprawienie płynności ruchu, a przede wszystkim niedopuszczenie do zdarzeń drogowych, których konsekwencje mogą zaważyć na zdrowiu uczestników ruchu drogowego.

Oceń artykuł:

(4 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
  • To było do przewidzenia stawiam ,że to Ci cwaniacy którzy do pracy się spieszą lub też z Ukrainy bo oni fest łamią przepisy - na YT sa fajne filmiki

    08 LISTOPAD 2017, GODZ 17:20 | AUTOR: ~Kierowca bombowca

  • w dzisiejszych czasach technologii nie trzeba wielu rzeczy robić ręcznie tak jak i kierować ruchem!!!

    08 LISTOPAD 2017, GODZ 06:51 | AUTOR: ~cześ

  • Bo policjanci nie są od kierowania ruchem, tylko od dzielenia się blankietami. Ale propaganda na tym portalu. Jak za komuny. "Nasi dzielni policjanci..." Aż mi się piosenka Rosiewicz a wspomina.

    08 LISTOPAD 2017, GODZ 05:24 | AUTOR: ~Oławiak

  • wystarczy w ciągu dnia postawić dwóch czarnych albo dwóch niebieskich z krótkofalówkami do kierowania ruchem i problem zniknie. można.?....można !

    07 LISTOPAD 2017, GODZ 19:58 | AUTOR: ~kumaty

  • dlaczego ktoś nie kieruje ruchem ręcznie w czasie godzin szczytu tak jak to było na wiadukcie.co za baran zgodził się na taką h...... organizację ruchu.teraz niech się policja tym zajmie bo korek od strony Jelcza to 30-50minut czekania. i nikt by wtedy nie łamał przepisów a "władza" przysłużyła by się mieszkańcom

    07 LISTOPAD 2017, GODZ 19:45 | AUTOR: ~przechoj

  • a wystarczy tylko kamera po obu stronach mostu i "żniwa" są :)

    07 LISTOPAD 2017, GODZ 14:14 | AUTOR: ~babol

  • Kolejny poniedziałek minął i kolejny raz sznur aut aż do Otoku.... po godzinie 15....
    POlicja w pierwszej kolejności powinna kierować ruchem, a samochody przekraczające przepisy powinni nagrywać na swoich wideo rejestratorach - i później karać mandatami.
    Ciekawostka co do naszej policji - zaobserwowane z wysokich pięter budynków przy ul.Chrobrego:
    podjeżdżając do mostu włączają sygnalizację świetlną po czym kilkaset metrów dalej przejeżdżając przez most ową sygnalizację wyłączają....
    Natomiast dyżurny Oławskiej policji zawsze ma wytłumaczenie co do braku kierowania ruchu na moście w newralgicznych godzinach...
    Totalna porażka

    07 LISTOPAD 2017, GODZ 11:25 | AUTOR: ~Paweł

  • bardzo dobrze!!!! od tego jest policja!!!! i wpływy do budżetu są :)

    07 LISTOPAD 2017, GODZ 11:14 | AUTOR: ~cześ

  • W końcu ktoś to zauważył. Szczególnie to widać z rana o godzinie 6:10-15, jak z jelczańskich fabryk ludzie wracają i nie stosują się do świateł. Ostatnio tak stałem od chrobrego na zielonym świetle czekając 1,5 min aż przyjadą . Szczególnie stojąc przed sygnalizatorem nie widać ile pojazdòw jest jeszcze na moście.

    07 LISTOPAD 2017, GODZ 10:50 | AUTOR: ~Mitch

  • Powinni cały czas tam stać i nagrywać, to zebrali by pokaźną kwotę nie tracąc nic na paliwo - czysty zysk dla budżetu.
    Byłem wczoraj świadkiem jak samochody się zablokowały na moście i zanim 2 tiry wycofały, cała Oława była zakorkowana. Z drugiej strony sznurek do Otoku

    07 LISTOPAD 2017, GODZ 10:44 | AUTOR: ~jack