Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

W 99. rocznicę spotkali się pod pomnikiem

11 LISTOPAD 2017, GODZ 14:35 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 6 / 83%

Dziś, 11 listopada z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod Pomnikiem Losów Ojczyzny odbył się oficjalne, powiatowe uroczystości upamiętniające ten dzień.

Jak co roku, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Oławie spotkali się mieszkańcy miasta, samorządowcy, przedstawiciele instytucji publicznych i służb mundurowych, aby wspólnie zamanifestować swój patriotyzm. Złożenie kwiatów i odśpiewanie hymnu to nieodłączna tradycja tego dnia.

- Za rok o tej porze będziemy obchodzić okrągła, setną rocznicę odzyskania niepodległości. Myślę, że nadszedł czas, aby na naszej ziemi powstał widoczny znak, że i my mieszkańcu powiatu oławskiego włączyliśmy się w sztafetę pokoleń, której na imię Polska. Proponuje i zachęcam, aby w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Oławie został wzniesiony i odsłonięty pomnik poświęcony tej wielkiej rocznicy. Mam ogromne przeświadczenie, że 11 listopada 2018 roku przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego spotkamy się przy nowym pomniku, aby świętować 100-lecie odzyskania niepodległości przez nas naród – mówił podczas uroczystości starosta powiatu oławskiego Zdzisław Brezedeń.

Wartę honorową pod pomnikiem Losów Ojczyzny pełnili żołnierzyku z 1 Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki. Tegoroczny okolicznościowy program artystyczny z doskonałym wykonaniem pieśni patriotycznych przygotowali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego pod kierownictwem Aleksandry Skibińskiej-Brzezickiej.

Oceń artykuł:

(6 głosów / 83%)
Zostaw komentarz