Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Straż pożarna jedzie na akcję i czeka na przejazd na czerwonym świetle

13 LISTOPAD 2017, GODZ 12:57 | redakcja@olawa24.pl

13

ocena 9 / 88%

Jelczańska straż pożarna jechała dzisiaj na akcję gaśniczą przy ulicy Wyspiańskiego, jednak była zmuszona stać na czerwonym świetle. To nie wszystko, kiedy włączyło się zielone z naprzeciwka nadal jechały samochody.

To nie pierwsza tego typu sytuacja na moście na Odrze, dzisiaj około godziny 11:00 pani Anna nagrała jak długo musi stać pojazd uprzywilejowany na moście. Jak sama mówi w nagraniu straż musiała stać ponad 5 minut, aby przedostać się do miasta.

Pani Anna mówi, że była świadkiem kilku sytuacji z zablokowanym przejazdem pojazdów uprzywilejowanych. 

mostlistopad.jpg

 

Za filmik dziękujemy Pani Annie i firmie:

banerperfect.png

Oceń artykuł:

(9 głosów / 88%)
Zostaw komentarz
  • Czy pracownicy budowy byli w tym czasie na moście? Czy którykolwiek z nich popędził na drugi koniec mostu żeby wstrzymać ruch i umożliwić wjazd strażakom?

    15 LISTOPAD 2017, GODZ 20:58 | AUTOR: ~rysiek

  • po pierwsze, straż i podobne służby mają chyba wbudowany nadajnik którym można zmienić światła,
    po drugie jazda na czerwonym świetle jest w Polsce normalna, tak jak zastawianie chodników, brak chęci do kontroli, ani przez Straż Miejską (niewiadomo po co istnieją, chyba aby nic nie robić ) ani przez Policję. Miliony może na mandatach zarobić i przy okazji obniżyć koszta NFZu.
    Obserwując jakieś skrzyżowanie ze światłami, zobaczy się minimum 15 samochodów łamiących przepisy.
    Brak kontroli i tolerancja do bezprawia

    15 LISTOPAD 2017, GODZ 13:44 | AUTOR: ~Józek

  • do redakcji: nie wiem jak teraz ale kilka dni temu przejeżdżałem przez ten most kilkukrotnie. Niestety te światła są tak ustawione! Zawsze ostatnie 2-3 pojazdy po dojechaniu na koniec mostu zanim zjadą z przeciwnego kierunku zapala się zielone! Po prostu jest ustawiony zły cykl! Z jednej strony auta jeszcze wjadą na zielonym a z przeciwka juz zapala sie tez zielone. Podobna sytuacja od wielu lat jest na skrzyżowaniu Chrobrego i 3go maja. Jak nad głową zapali się pomarańczowe i nie zdążysz przychamować to z prawej już w tym samym momencie mają zielone. Brak synchronizacji! Tym czasem zielone powinno się zapalić dopiero po kilku sekundach od pojawienia sie swiatła czerwonego zeby wszyscy mogli opuścić skrzyżowanie.

    14 LISTOPAD 2017, GODZ 22:41 | AUTOR: ~as

  • Skąd mam wiedzieć w połowie Chrobrego że straż jedzie a na środku mostu gdzie ma zjechać do Odry . Służby powinny być szybciej poinformowani i pokierować ruchem tyle na temat .
    Pozdrawiam Burmistrza

    14 LISTOPAD 2017, GODZ 12:39 | AUTOR: ~Kierowca

  • ale patologia

    14 LISTOPAD 2017, GODZ 08:41 | AUTOR: ~cześ

  • ale patologia

    14 LISTOPAD 2017, GODZ 08:41 | AUTOR: ~cześ

  • Brać prawko to się nauczą jeździć, ale później problem, że dlaczego tak późno !! Ludzie się nigdy nie nauczą dopóki ich to nie spotka. Najlepiej kary za takie coś dawać to społeczeństwo zmądrzeje, bo już drugim razem pomyślą.

    13 LISTOPAD 2017, GODZ 22:51 | AUTOR: ~Pp

  • Ponieważ dostali info. Na radiu ze już po akcji. Będąc przed mostem mieli wezwanie do pożaru wiec pędzili. Masz jakiś problem do tego ze za krótko się paliło? A może za długo stali przed mostem i już nie byli potrzebni.

    13 LISTOPAD 2017, GODZ 21:56 | AUTOR: ~Gg

  • Ponieważ dostali info. Na radiu ze już po akcji. Będąc przed mostem mieli wezwanie do pożaru wiec pędzili. Masz jakiś problem do tego ze za krótko się paliło? A może za długo stali przed mostem i już nie byli potrzebni.

    13 LISTOPAD 2017, GODZ 21:56 | AUTOR: ~Gg

  • Widziałem to zdarzenie, proszę o informację dlaczego ta straż po tym jak wyczekała przed mostem od strony Jelcza (na sygnale), zjechała pod rzeźnie, wyłączyła sygnał i już spokojnie wróciła na Jelcz.

    13 LISTOPAD 2017, GODZ 21:40 | AUTOR: ~Absolwent

  • Widziałem to zdarzenie, proszę o informację dlaczego ta straż po tym jak wyczekała przed mostem od strony Jelcza (na sygnale), zjechała pod rzeźnie, wyłączyła sygnał i już spokojnie wróciła na Jelcz.

    13 LISTOPAD 2017, GODZ 21:40 | AUTOR: ~Absolwent

  • niewazne dlaczego wazne ze jechala i na sygnale a typowe barany za kierownicą mają to w dupie.szkoda slow na cos takiego

    13 LISTOPAD 2017, GODZ 17:44 | AUTOR: ~m.sz

  • A dlaczego straż jechała z Jelcza skoro oławska straż ma rzut beretem na ul Wyspiańskiego?

    13 LISTOPAD 2017, GODZ 16:45 | AUTOR: ~Ryba