Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Chcesz być wolontariuszem WOŚP? Zapisz się

14 LISTOPAD 2017, GODZ 13:10 | redakcja@olawa24.pl

1

ocena 0 / 0%

Na ulicach naszego miasta podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestować będzie około 150 wolontariuszy. Będą to głównie dzieci i młodzież z oławskich szkół oraz harcerze i zuchy. Do 20 listopada trwają zapisy osób, które chcą poświęcić styczniową niedzielę na spacerowanie z orkiestrową puszką.

14 stycznia już po raz 26. w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestra zabrzmi także w Oławie! Tym razem pieniądze z puszek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do leczenia noworodków na oddziałach neonatologicznych. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę ponad 121,9 mln złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. Każde dziecko rodzące się w oławskim szpitalu ma badany słuch dzięki sprzętowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

14 stycznia w Rynku przez cały dzień trwać będzie zabawa. Na scenie wystąpią różne zespoły. Będzie także gwiazda wieczoru. Oławski sztab WOŚP, któremu przewodniczy Marcin „Mazi” Walczak, pracuje już nad szczegółowym programem imprezy. Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie tego wydarzenia, zgłoś się do nas poprzez nasz profil na FB- zaprasza Mazi- w miarę możliwości postaramy się go wspólnie zrealizować.

Na mieszkańców czekać będą stoiska z gorącymi przekąskami, lokalnymi produktami i kolorowymi zabawkami dla dzieci. Przygotowana zostanie owsiakowa loteria. Oczywiście nie zabraknie także litrów gorącej zupy. W dużym ogrzewanym namiocie odbędą się wesołe animacje dla dzieci. Imprezę zakończy laserowe Światełko do Nieba. Głównymi organizatorami imprezy w Rynku są: oławski sztab WOŚP, Urząd Miejski w Oławie oraz klub WRM MC Poland. Organizatorzy zapraszają firmy i organizacje do współpracy w ramach sponsoringu.

26wospwolontariusze.jpg

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
  • NIE PŁACĘ OWSIAKOWI!!!

    14 LISTOPAD 2017, GODZ 14:32 | AUTOR: ~cześ