Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Licytacje, koncerty i kwaśnica - to wszystko na oławskim WOŚPie

04 STYCZEŃ 2018, GODZ 11:25 | redakcja@olawa24.pl

8

ocena 0 / 0%

14 stycznia po raz 26 odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oława również włącza się w pomoc, tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Na oławskim Rynku o godzinie 13:00 nastąpi rozpoczęcie imprezy, na scenie wystąpią zespoły, gwiazdą wieczoru będzie Oddział Zamknięty. Nie zabraknie również licznych licytacji w tym ławeczki dobrych serc. Będzie to również okazja do oddania krwi w krwiobusie.

Wolontariusze

Na ulicach naszego miasta kwestować będzie około 150 wolontariuszy. Będą to głównie dzieci i młodzież z oławskich szkół oraz harcerze i zuchy. Każdy wolontariusz będzie posiadał oznakowaną puszkę WOŚP oraz specjalny identyfikator.

Na scenie

14 stycznia w Rynku od godz. 13 trwać będzie zabawa. Na scenie wystąpią w szczególności młodzieżowe oławskie zespoły. O godz. 13:15 zaprezentuje się grupa Marvikal w składzie Martyna Puć (wokal), Jakub Kalecki (perkusja), Alicja Domańska (gitara basowa) i Piotr Jakubczyk (gitara prowadząca). Zagrają popularne covery oraz utwory własne. Godz. 14:30 to początek występu No Signal. Popularne utwory wykonają Katarzyna Karaś (wokal) i Filip Żmuda (gitara akustyczna). Kasia z Filipem znają się od dawna, jeszcze ze szkoły muzycznej, jednak dopiero ostatnio zaczęli razem grać. Stworzyli duet, który wykonuje covery utworów różnych artystów. Są w trakcie tworzenia zespołu o nazwie No Signal. O godz. 15:00 na scenie zagości zespół Gate of Heaven. Gate Of Heaven to młoda, pełna energii kapela grająca ciężkie, chrześcijańskie brzmienie. W swoich kawałkach nawiązują nie tylko do Boga, ale do tego co dzieje się na świecie i z jakimi problemami spotyka się człowiek. Zespół prezentuje swoją muzykę w języku polskim, aby treść, na którą kładzie nacisk, była prosta i zrozumiała. Skład grupy: Alicja Jany (wokal), Bartosz Grzelka (gitara prowadząca), Sebastian Grzelka (gitara basowa), Beniamin Kozak (perkusja) i Piotr Kowalczyk (klawisze). Przed oławską publicznością chcą także zaprezentować się siostry Paulina i Karolina Pawełko. O godz. 16:00 ten duet gitarowy zagra Sambę. 15 minut później wystąpi zespół Trzy Światy, młoda hiphopowa grupa grająca w składzie: Maciej Leszko, Adam Sobczyk, Kamil Szachniewicz i Kamil Kaczmarek. Następnie zaprezentuje się kielecka grupa Rodan grająca muzykę pop rock. Po głównych licytacjach wystąpi gwiazda wieczoru. W tym roku do Oławy przyjedzie Oddział Zamknięty. Ten polski zespół rockowy założono jesienią 1979 roku. Grupa zyskała ogromną popularność w Polsce w latach 80., a na jej koncie można znaleźć takie przeboje jak: „Party", „Obudź się", „Andzia i Ja" czy „Gdyby nie Ty". Po koncercie organizatorzy 26. Finału WOŚP zapraszają na laserowe Światełko do Nieba.

W Rynku

Na mieszkańców czekać będą stoiska z gorącymi przekąskami, lokalnymi produktami i kolorowymi zabawkami dla dzieci oraz snowtubing, który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Przygotowana zostanie owsiakowa loteria, w której główną nagrodą będzie pralka. Oczywiście nie zabraknie także litrów gorącej zupy. W tym roku Edward Jany, szef kuchni w Karczmie u Michelle, postanowił przygotować pyszną kwaśnicę. W dużym ogrzewanym namiocie odbędą się wesołe gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów z Sali Zabaw Figloraj. Po Rynku spacerować będą strażacy z OSP Lipki. Przyjadą ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi profesjonalnie przeszkolonymi do poszukiwania zaginionych osób. Grupa miłośników broni ASG zaprezentuje swoją kolekcję. Tego dnia będzie można także wejść na ratuszową wieżę.

Oddaj krew!

Tradycją oławskich Finałów WOŚP stał się przyjazd krwiobusa RCKiK. Każda osoba, która zechce podzielić się tym cennym i jedynym w swoim rodzaju darem serca, będzie mogła to uczynić w Rynku. Krew to lek ratujący życie, którego nie da się niczym innym zastąpić. W bankach krwi ciągle jej brakuje. Nigdy nie wiadomo komu i kiedy będzie pilnie potrzebna.

Licytacje

Ważnym elementem corocznej oławskiej imprezy są licytacje, z których pieniądze trafiają do orkiestrowej puszki. Tradycyjnie jedną z głównych atrakcji do wylicytowania będzie Ławeczka Dobrych Serc. Ponadto na nowych właścicieli czekają m.in.:

- pobyt w 5-osobowym domku w Darłówku (1-6 maja 2018r),

- Złoty Karnet do Centrum Sztuki uprawniający właściciela i osobę towarzyszącą do bezpłatnego wejścia na wszystkie biletowane wydarzenia dla dzieci i dorosłych w 2018r.,

- usługa fotobudki na dowolną imprezę,

- karnet do Term Jakuba o wartości 360zł. ważny przez ok. 230 dni,

- sesja zdjęciowa u p. Marty Poczykowskiej,

- karnet na siłownię i do sauny w Centrum Odnowy Biologicznej Wellness,

- obraz Renaty Romanowskiej,

- pióro od burmistrza Oławy,

- koszulka Mariusza Czerkawskiego wraz z autografem,

- bon na mezoterapię cienkoigłową,

- koszulka drużyny Śląska Wrocław z autografami obecnych i byłych piłkarzy (Sybisa i Pawłowskiego)

- zdjęcie z autografem Taia Woffindena, żużlowca Sparty

- medal Łukasza Szczepuły z Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie

- indywidualne lekcje języka obcego w szkole językowej El Dorado

- telefon Lenovo A6020a40 od firmy Essity

- oraz wiele różnych orkiestrowych gadżetów

Dla wolontariuszy

Kawiarnia Młyńska22, Kafka Kafe i CafeMania, jak co roku, w dniu Orkiestry zapraszają wszystkich wolontariuszy na darmową herbatę. Wystarczy pokazać swój identyfikator.

Zakupy dla oławskiego szpitala

Dzięki pieniądzom zebranym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także oławski szpital może podnosić swoje standardy, a tym samym lepiej ratować i leczyć te osoby, które znamy i kochamy. Podczas ostatnich finałów WOŚP przekazał do szpitala w Oławie:

* do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego: 20 łóżek, rotor, przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne, aparat do mierzenia ciśnienia, podnośnik elektryczny i fotel kąpielowy (22. i 23. Finał) za kwotę ponad 151 tys. zł.

* oddział neonatologiczny: miernik bilirubiny (22. Finał), lampa do fototerapii, inkubator zamknięty, stanowisko do resuscytacji noworodków (21. Finał)- łączna kwota to prawie 89 tys. zł.

* oddział laryngologiczny w 2009r. otrzymał jedno urządzenie warte prawie 95 tys.zł.- nasofiberoskop

* oddział noworodków i wcześniaków ma sprzęt od WOŚP za prawie 83 tys.zł: urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, inkubator zamknięty do opieki podstawowej, wkładki uszne, końcówki do sondy zewnętrznej, inkubator zamknięty, pompa strzykawkowa, resuscytator noworodkowy, urządzenie do screeningowego badania słuchu i terminal do przesyłania danych

* za ponad 26 tys.zł. szpital otrzymał także zestaw nCPAP, stanowisko do resuscytacji oraz pulsoksymetr

* najnowsze sprzęty dla oddziału dziecięcego przyznano w 2017 roku: 12 łóżek dziecięcych, 5 łóżek młodzieżowych, łóżko elektryczne, pulsoksymetr i kardiomonitor za łączną kwotę prawie 70 tys. zł (24. Finał)

Nie zapominajmy także o tym, że w razie potrzeby nie korzystamy tylko z pomocy w oławskim szpitalu, ale także z wysoko wyspecjalizowanych oddziałów we Wrocławiu i w całym kraju.

 

wosp20181.jpg 

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
 • Wolontariusze super i Olawa i Jelcz ,w Olawie to jakoś fajnie się ogląda atmosfera super,a Jelcz ta baba w mgck to pomylka teraz lata za szefem sztabu jaką ona tam pełni funkcję oblatywaczki

  14 STYCZEŃ 2018, GODZ 18:33 | AUTOR: ~Marzena

 • To tylko w Oławie może być dobrze. Super organizacja całości. Szkoda że w Jelczu-Laskowicach tylko afery w mgck, ale cyrk. Takie fajne małżeństwo prowadziło zawsze imprezy w Jelczu a teraz slabizna.

  14 STYCZEŃ 2018, GODZ 15:43 | AUTOR: ~Robert

 • Super. Niesamowita akcja. Brawo dla wszystkich wolontariuszy.

  13 STYCZEŃ 2018, GODZ 21:26 | AUTOR: ~Mama

 • A co do czesia ty jestes walniety bo dla owsiaka nie dajemy tylko dla dzieciaczkuw ty tesz byles maly. I piepszysz bzdury.

  13 STYCZEŃ 2018, GODZ 17:30 | AUTOR: ~Agl

 • Co tak słabo Iwanski z Jelcza wam pomaga >?

  09 STYCZEŃ 2018, GODZ 00:52 | AUTOR: ~Tadek

 • jeden huj

  07 STYCZEŃ 2018, GODZ 10:57 | AUTOR: ~cześ

 • To zapłać Rydzykowi ;)

  06 STYCZEŃ 2018, GODZ 14:02 | AUTOR: ~cześ_dekiel

 • NIE PŁACĘ OWSIAKOWI!!!

  05 STYCZEŃ 2018, GODZ 09:19 | AUTOR: ~cześ