Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Parkują gdzie chcą. Czytelniczka zgłasza problem

15 LUTY 2018, GODZ 12:29 | redakcja@olawa24.pl

20

ocena 4 / 100%

Takie zachowania kierowców nie są dobrą wizytówką dla miasta oraz samych mieszkańców. To niebezpieczne i nieodpowiedzialne działanie może doprowadzić do tragedii! O powtarzających się i rażących błędach kierowców informuje nas czytelniczka. 

-Właściciele tych aut, nie martwią się o bezpieczeństwo pieszych, jak i kierowców. Jeżdżę tymi ulicami często i widzę tak zaparkowane pojazdy. - pisze pani Monika. - Odległość od pasów jest nieprawidłowa. Dziś w ostatnio chwili zauważyłam pieszego. Proszę o interwencję.

Dla tych, którzy zapomnieli o Przepisach Ruchu Drogowego przypominamy:

Art. 47.

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

Art. 49.

1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem.

Oceń artykuł:

(4 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • jest problem z parkowaniem. czy przed urzędem miasta jak i gminy to można wykroić kawał placu przed tzw.plastrami miodu koło liceum.albo za urzędem gminy to i do rynku byłoby blisko

    04 MARZEC 2018, GODZ 09:34 | AUTOR: ~kierowiec

  • jak przekrocze predkosc spieszac sie na,, nieszpory ,, roraty itp to tez moge lamac przepisy ?liczyc na poblazanie policji i strazy miejskiej? LITOSCI!!!

    03 MARZEC 2018, GODZ 21:49 | AUTOR: ~katolik

  • Czyli według niektórych komentarzy rozumiem, że jak się jedzie do kościoła to już można parkować jak się chce? Proponuję po mózgi zawitać, a nie do kościoła :)

    19 LUTY 2018, GODZ 00:04 | AUTOR: ~R

  • Faktycznie, zdjęcia żywcem z mszy popielcowej. Czytelniczce zalecam pójść do kościoła na msze przynajmniej raz w tygodniu a nie robić zamęt wybierając niewłaściwy moment. Podczas nabożeństw wokół kościołów zawsze były problemy z parkowaniem i każdy staje gdzie może ale po godzienie sytuacja jest już stabilna. Artykuł bezsensowny siejący niepotrzebną propagandę. A może tak zdjęcie w rynku w sobotę lub gdziekolwiek w okolicy centrum przed południem w sobotę.

    17 LUTY 2018, GODZ 08:39 | AUTOR: ~Kasia

  • To jest sytuacja ze srody jak wszyscy szli do koscioła na godz 18 nie było miejsca nigdzie....

    16 LUTY 2018, GODZ 15:18 | AUTOR: ~xxx

  • A dobrze opłacana Straż Miejska jeździ i nic nie widzi ?

    16 LUTY 2018, GODZ 12:10 | AUTOR: ~Pieszy

  • wszędzie tak jest na osiedlach np. w okolicy Baczyńskiego wąskie ulice, a samochody stoją na całych chodnikach po obu stronach ulicy więc trzeba z dziećmi iść ulicą. Tam też powinna dotrzeć Straż Miejska.

    16 LUTY 2018, GODZ 11:17 | AUTOR: ~Mieszkaniec

  • Zapraszam władze miejskie, szczególnie panią burmistrz odpowiedzialną za oświatę,panią dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego nr 1 (SP nr 8 i przedszkole), Policję, Straż Miejską, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Odra, rano w godz. 7:30 do 8:05 na ulicę Chopina nr 28 i niech popatrzą na ten horror codzienny przy dowożeniu/wysiadaniu dzieci uczniów. Polecam zabranie masek przeciwpyłowych na twarz a najlepiej masek ppgaz. oraz przed przyjściem łyknąć proszki uspakajające bo wrażenia będą niezapomniane. Może wreszcie "Wadza" zauważy mieszkańców ul. Chopina czyli Oławy również. Liczymy na dogadanie się ww i zmian w organizacji ruchu w tym miejscu tj. zakazu zatrzymywania się. A wybory tuż, tuż........

    16 LUTY 2018, GODZ 09:05 | AUTOR: ~sobieski

  • Szkoda że policja nie reaguje na podobne anonimy tylko trzeba osobiście iść na posterunek i złożyć doniesienie.

    16 LUTY 2018, GODZ 07:18 | AUTOR: ~Mieszkaniec

  • Miasto jest nieprzyjazne zarówno dla pieszych jak i dla kierowców.

    16 LUTY 2018, GODZ 00:32 | AUTOR: ~xoxxo

  • Za co bierze pieniądze Straż Miejska i policja?
    Prawo o ruchu drogowym powinno być święte, nie ma litości dla cwaniaków.
    Jak nie rozumie zasad to zabrać prawo jazdy niech pieszo chodzi.

    15 LUTY 2018, GODZ 22:44 | AUTOR: ~Zenek

  • Panie i panowie rower, skuter, nogi teraz dieslem na rynek nie wtargniesz... ;)

    15 LUTY 2018, GODZ 21:53 | AUTOR: ~Kokos

  • Takie problemy są wszędzie nie tylko w Oławie i nie tylko w rynku czy jego okolicach. Niedawno oddany parking obok Sądu to jakaś kpina. A co będzie się działo gdy władze miasta zamkną cały rynek dla ruchu aut tak jak o tym mówią już od jakiegoś czasu?

    15 LUTY 2018, GODZ 21:22 | AUTOR: ~Mqb460

  • Nasza dzielna policja zza biurka w komendzie nie raczy ruszyć, bo za cieplutko w komendzie mają. Dostali nowe radiowozy chyba po to by rdzewiały w garażach. Przeszli by się w godzinach 14-17 po rynku co drugi dzień, powypisywali mandaty, założyli blokady, ludzie by od razu nauczyli się parkować, bądź chodzić pieszo.

    15 LUTY 2018, GODZ 21:14 | AUTOR: ~Oława

  • To niech miasto zrobi piętrowy parking podziemny z wykupem miejsc dla osób zamieszkałych

    15 LUTY 2018, GODZ 21:04 | AUTOR: ~Piotr

  • To niech miasto zrobi piętrowy parking podziemny z wykupem miejsc dla osób zamieszkałych

    15 LUTY 2018, GODZ 21:04 | AUTOR: ~Piotr

  • Jeszcze proponuje zajac sie parkowaniem w samym Rynku. Szczegolnie naprzeciwko eurobanku gdzie auta wjezdzaja na chodnik i stoja prawie tam gdzie ozdobne sanie na święta.

    15 LUTY 2018, GODZ 20:26 | AUTOR: ~Z miasta.

  • Wszystkich niezadowolonych zapraszam do wyrażenia opini w postaci krzyżyka na wyborach.
    Tylko tak mozna to zmienic

    15 LUTY 2018, GODZ 20:06 | AUTOR: ~Olawa

  • Niech miasto buduje jeszcze bliżej bloki między sobą to napewno będzie lepiej.
    Przy drodze na Zabardowice miał być park, a już się słyszy że tam bloki lub szeregowce mają budować. Mieszkańcy z dziećmi nie mają gdzie na spacer iść, trzeba pół miasta przejechać do parku to zagęszczenie samochodów i zwiększenie spalin rośnie.

    15 LUTY 2018, GODZ 19:34 | AUTOR: ~Oburzony mieszkaniec

  • Jeżeli mówimy tutaj o przepisach ruchu drogowego i o tym że Policja od jutra będzie karala mandatami to zapraszam pod blok TBS na Iwaszkiewicza. Tam panuje całkowite bezprawie. I jak ma tam maja sie do tego Przepisy o Ruchu Drogowym ??przypominamy: Art:47??

    15 LUTY 2018, GODZ 19:24 | AUTOR: ~Lokator