Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Wieczorek Poetycki w Gać

19 LUTY 2018, GODZ 11:31 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 3 / 100%

16 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Gaci odbył się Wieczorek Poetycki zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Gaci. Spotkanie było już II edycją projektu edukacyjnego pt. „Daj głos polskim poetom”.

Spotkanie i projekt, który realizowali uczniowie klas IV-VII miało na celu propagowanie czytelnictwa, a szczególnie czytania na głos i recytowania poezji wśród młodzieży szkolnej. Pomysłodawcą wieczorku poetyckiego i prowadzącą była Arleta Kluszczyńska - nauczyciela języka polskiego.

Wieczorek obejmował 3 etapy. Na początku wystąpiła wrocławska artystka i poetka, pani Katarzyna Georgiou, która zaprezentowała kilka swoich wierszy z wybranych tomików. Wiersz jej autorstwa odczytała także na scenie pani Agnieszka Basiura. Następnie wystąpili uczniowie z rodzicami.

Wśród uczniów byli to: Amelia Siłka, Michał Łabowski, Weronika Mencel, Jagoda Igałowicz, Marcelina Biegańska, Barbara Lipowiecka. Rodzice, którzy towarzyszyli swoim dzieciom to: Agnieszka Biegańska, Adam Mencel, Anna Siłka, Wioletta Wolska.

Doskonałym zwieńczeniem nastrojowego wieczoru był występ państwa Beaty i Krzysztofa Koncur. Wokalistka przepięknie wprowadziła publiczność w klimat piosenek o tematyce miłosnej przy akompaniamencie akordeonu.

Wieczorek Poetycki, na który przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy z pobliskich miejscowości, był okazją, aby przekonać się, jak wiele znaczy poezja polskich twórców dla dzieci i rodziców.

Podziękowania dla pani Anety Zygmunt - sołtys wsi Gać oraz pani Eweliny Kownackiej za pomoc i udostępnienie świetlicy. Wyrazy uznania dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich za piękne udekorowanie sali i przygotowanie poczęstunku dla gości w ramach „kawiarenki poetyckiej”. Szczególną uwagę warto także zwrócić na zaangażowanie rodziców w to przedsięwzięcie. To dzięki ich wsparciu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty czytelnicze.

Oceń artykuł:

(3 głosów / 100%)
Zostaw komentarz