Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Tomasz Komenda niewinny. Po 18 latach wychodzi na wolność!

15 MARZEC 2018, GODZ 11:46 | redakcja@olawa24.pl

38

ocena 20 / 94%

Tomasz Komenda po 18 latach wychodzi z więzienia (fot. fot. Paweł Relikowski / gazetawroclawska.pl)

Tomasz Komenda odbywał karę za brutalne morderstwo i gwałt na 15-letniej Małgosi z Miłoszyc, dzisiaj decyzją sądu został warunkowo zwolniony.

Jak podaje Gazeta Wrocławska Tomasz Komenda po 18-latach wyjdzie na wolność. -Sędzia przed ogłoszeniem decyzji powiedział, że rozmawiał z Tomaszem Komendą, który był w dobrej formie. Sędzia nie zgodził się na wniosek prokuratury dotyczący przerwy w odbywaniu kary ze względu na przesłanki humanitarne. Sędzia powiedział, że takich przesłanek nie ma w kodeksie karnym. Postanowił z urzędu zwolnić warunkowo Tomasza Komendę z więzienia. Mężczyzna po ogłoszeniu decyzji sądu popłakał się. - pisze Gazeta Wrocławska.

Gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej w Miłoszycach, w sylwestrową noc 1996 roku, to chyba najbardziej wstrząsające morderstwo, dokonane w regionie w ostatnich dekadach. Od czerwca ubiegłego roku podejrzanym o gwałt i zabójstwo jest Ireneusz K.

Więcej w Gazecie Wrocławskiej.

wolnosc1.jpg

reklama
 

Oceń artykuł:

(20 głosów / 94%)
Zostaw komentarz
  • https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/tomasz-komenda-byl-wrabiany-takze-w-inne-przestepstwo/3fweb51

    04 KWIECIEŃ 2018, GODZ 18:37 | AUTOR: ~Gość

  • Mama Tomka jest pani cudowna kobieta widać miłość pani do syna to najważniejsze i życzę pani i Tomkowi dostatniego zycia i spokoju proszę walczyć o najwyższe odszkodowanie a pan panie Tomku jest wielki i miliony Polaków jest z panem

    17 MARZEC 2018, GODZ 16:41 | AUTOR: ~emilia

  • Ten parszywy system zniszczył życie człowiekowi. Żadne pieniądze nie wrócą mu straconych lat. Już nawet nie mówiąc o piekle jakie musiał przejść w więzieniu. Prokuratorzy policjanci i sędziowie powinni odpowiedzieć za to draństwo, jakie wyrządzili temu chłopakowi.

    17 MARZEC 2018, GODZ 15:33 | AUTOR: ~ann

  • Pierwsza prokurator ze sprawy siedzi sobie jako Szefowa w oławskiej prokuraturze

    17 MARZEC 2018, GODZ 13:12 | AUTOR: ~Gość

  • Teraz trzeba wziąc prokuratora i sedziego za dupe i im dojebac za bląd ktory popelnili.kazdy za swoje bledy odpowiada indywidualnie a oni co ?w tym pojebanym kraju jakimis bogami są?oni bedą sie teraz smiac bo nikt ich za dupe nie wezmie.nie powinno tak byc

    16 MARZEC 2018, GODZ 23:47 | AUTOR: ~Szczery do bólu

  • ł&k to znana firma nie ma co po nazwiskach pisac.

    16 MARZEC 2018, GODZ 22:10 | AUTOR: ~genol

  • Gdyby ojcowie wiedzieli co zrobili ich synkowie pewnie Małgosia skonczylaby na torach obok ich firmy w minkowicach jak samobojczyni a tak wystarczyło wypłacić 13ke prokuratorowi oraz wyslac swoich niewinnych chłopców poza europe!

    16 MARZEC 2018, GODZ 22:06 | AUTOR: ~łajza oraz krwa

  • http://www.l-k.com.pl/

    16 MARZEC 2018, GODZ 22:01 | AUTOR: ~lajza & qrwa

  • Dlaczego on poszedł siedzieć za to? Byl w pobliżu w trakcie morderstwa? Synkowie panow z firmy ł&k w pośpiechu opuszczali Polskę by ojcowie mogli znaleźć kozła ofiarnego! Jak ma na nazwisko prokurator? Brawo PiS

    16 MARZEC 2018, GODZ 21:56 | AUTOR: ~lajza i qrwa

  • Tylko kto kurwa chłopakowi odda te stracone lata.....

    16 MARZEC 2018, GODZ 20:41 | AUTOR: ~Klos

  • Na fotografii z rozprawy , na której skazano Tomasza widoczna jest postać jego obrońcy. Młody człowiek, bez doświadczenia zawodowego, pewnie bronił z urzędu. Ten fakt świadczy tylko o tym, że zrobiono wszystko, żeby Tomasz poszedł siedzieć. Jak pan , panie mecenasie czuje się dzisiaj w świetle tego co się stał teraz? Proces , w wyniku , którego skazano Tomasza był nie dla pana, przerós pana . Czy mając dostęp do akt mógł pan odmówić obrony?

    16 MARZEC 2018, GODZ 18:31 | AUTOR: ~sobieski

  • Musieli kogoś posadzić, by uspokoić opinie publiczna, proste.

    16 MARZEC 2018, GODZ 18:28 | AUTOR: ~The Protocol

  • to jest tylko nasze polskie poje@#$e prawo w którym wkładają do więzienia ludzi którzy nic nie zrobili a po czasie dopiero znajdują przestępcę a wkładają do więzienia niewinnych po to by opinia policji nie była naruszona

    16 MARZEC 2018, GODZ 16:27 | AUTOR: ~prawilniak

  • A w jakim stopniu przyczynili się do tego dramatu i bezprawia olawscy policjanci i prokuratorki ?

    16 MARZEC 2018, GODZ 10:47 | AUTOR: ~Kamil

  • Tak to jest jak tatuś synka sku*** uratował bo miał kase i układy w prokuraturze oraz policji a niewimnego chłopaka wsadzili katując zapewne go by się przyznał cudowne lata 90 i rok 2000

    16 MARZEC 2018, GODZ 07:20 | AUTOR: ~Khamul

  • Arkadiusz Kraska odsiaduje wyrok dożywocia za mord którego niedokonał. Znani są sprawcy wymiarowi sprawiedliwości a Arek nadal siedzi już 19 lat . Szukajcie jego grupy na fb

    16 MARZEC 2018, GODZ 00:31 | AUTOR: ~Katarzyna27

  • Wszyscy wiedza kto to zrobił ale każdy milczy!

    16 MARZEC 2018, GODZ 00:15 | AUTOR: ~H

  • Dobrze ze wyszedł i jest z rodzina teraz chłopak wie że żyje brawo

    15 MARZEC 2018, GODZ 23:19 | AUTOR: ~pawel

  • Co znaczy warunkowo ma być prawnie teraz powinni iść siedzieć ci którzy do tego doprowadzili włącznie z prokuratorem i sędzią orzekajacym to kpina jak można komuś zabrać 18 lat życia to nie chwila dołek 72h banda nieudołów

    15 MARZEC 2018, GODZ 22:12 | AUTOR: ~Wojta

  • sory czemu warónkowo skoro nie winny żart jeszcze odszkodowanie za 18 lst dać chłopu całe życie mu ziebali

    15 MARZEC 2018, GODZ 21:28 | AUTOR: ~łysy

  • Brak słów.Aż przykro się robi że tyle niesprawiedliwości na tym świecie. Drżę jak słyszę o tym.Nie wyobrażam sobie gdyby taki los spotkał moje dziecko

    15 MARZEC 2018, GODZ 20:58 | AUTOR: ~Joan

  • Teraz tego skurwiela co go zamkną na tyle samo wsadzić!!!!!

    15 MARZEC 2018, GODZ 20:45 | AUTOR: ~Xxxx

  • policja nam dokucza, jak się od nas nie odczepią zaczniemy ich zabijać

    15 MARZEC 2018, GODZ 20:13 | AUTOR: ~pejsaty

  • teraz przydałoby się, żeby dobrali się do dupy, dwóm synusiom Panów Biznesmenów z Minkowic...Ł&K...

    15 MARZEC 2018, GODZ 19:30 | AUTOR: ~tubylec

  • Mama Tomka jest wielka wspolczuje Pani i gratuluje walki powodzenia

    15 MARZEC 2018, GODZ 18:55 | AUTOR: ~Dorota

  • Odszkodowanie powinien dostac ale nie od panstwa tylko od tych ktorzy byli zamieszani w caly ten spisek bo dlaczego my czyli panstwo mamy placic za czyjeś okropne bledy i niedopatrzenia .... No ale znajac zycie panstwo bedzie musial zaplacic ogromne pieniadze za ten incydent czyli my caly narod .... A za te pieniadze moglibysmy np uratowac komus zycie .... Wspolczuje mu i jego rodzinie

    15 MARZEC 2018, GODZ 17:47 | AUTOR: ~Oby zaplacili za to z wlasnej kieszeni !!!!!!

  • Ciekawa Znajac nasze Panstwo nic nie zrobia bo to banda klamliwych ..... Zapewne jedynej osobie ktorej moze sie oberwie to osoba ktora skazala Pana Tomasza.

    15 MARZEC 2018, GODZ 17:26 | AUTOR: ~Metiu

  • Na Jego miejscu walczył bum o odszkodowanie za te stracone lata życia tylko jedno pytanie czy pieniądze mogą zrekompensować tyle straconego czasu plus to że większość ludzi będzie traktować Tego Pana jak nie powiem brzydko kogo

    15 MARZEC 2018, GODZ 17:21 | AUTOR: ~Metiu

  • Wsadzić tych którzy jego wsadził.

    15 MARZEC 2018, GODZ 17:18 | AUTOR: ~Am

  • *Oj, sorry ten uśmiech na końcu mojego komentarza to pomyłka. Miało być :(

    15 MARZEC 2018, GODZ 17:08 | AUTOR: ~Adam

  • A Bestia chodzi sobie wolno i tyle lat śmiał się, że ktoś za niego siedzi :)

    15 MARZEC 2018, GODZ 17:06 | AUTOR: ~Adam

  • Masakra...tyle lat zmarnowanych przez jakąś bestie która żyła tyle lat w kłamstwie i nie potrafiła się przyznać do morderstwa. Ale taki nasz kraj nie tylko ten biedny chłopak odsiaduje niewinnie wyrok. Jest takich wiele biednych ludzi. Mam nadzieje ze Państwo należycie odplaci mu odszkodowanie. Wiem ze nikt nie zwróci straconych lat ale Państwo powinno wziąść odpowiedzialnośc za swoją pomyłkę.

    15 MARZEC 2018, GODZ 14:45 | AUTOR: ~Ciekawa

  • Masakra...tyle lat zmarnowanych przez jakąś bestie która żyła tyle lat w kłamstwie i nie potrafiła się przyznać do morderstwa. Ale taki nasz kraj nie tylko ten biedny chłopak odsiaduje niewinnie wyrok. Jest takich wiele biednych ludzi. Mam nadzieje ze Państwo należycie odplaci mu odszkodowanie. Wiem ze nikt nie zwróci straconych lat ale Państwo powinno wziąść odpowiedzialnośc za swoją pomyłkę.

    15 MARZEC 2018, GODZ 14:44 | AUTOR: ~Ciekawa

  • Tak naprawdę ofiary tej zbrodni były dwie: śp. Małgosia i pan Tomasz, którego w to wrobiono i również odebrano mu życie.. normalne życie do którego miał prawo jako niewinny.. coś strasznego.

    15 MARZEC 2018, GODZ 14:38 | AUTOR: ~A.

  • Tak naprawdę ofiary tej zbrodni były dwie: śp. Małgosia i pan Tomasz, którego w to wrobiono i również odebrano mu życie.. normalne życie do którego miał prawo jako niewinny.. coś strasznego.

    15 MARZEC 2018, GODZ 14:38 | AUTOR: ~A.

  • Tak naprawdę ofiary tej zbrodni były dwie: śp. Małgosia i pan Tomasz, którego w to wrobiono i również odebrano mu życie.. normalne życie do którego miał prawo jako niewinny.. coś strasznego.

    15 MARZEC 2018, GODZ 14:38 | AUTOR: ~A.

  • tyle lat zmarnowanych, masakra totalna