Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Za duże premie dla PiS-u, kampania PO

05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 14:55 | redakcja@olawa24.pl

26

ocena 2 / 0%

- Społeczność lokalna jako ostatni bastion samorządów musi mieć na uwadze chciwość, pazerność i hipokryzję PiS-u podczas nadchodzących wyborów samorządowych - mówiła poseł na sejm Aldona Młyńczak podczas dzisiejszej konferencji. Platforma Obywatelska prowadzi kampanię społecznościową, w której mówi o wysokich premiach przydzielonych ministrom oraz wiceministrom przez byłą premier Beatę Szydło.

5 kwietnia na ulicy Młyńskiej w Oławie odbyła się konferencja, podczas której oprócz Aldony Młyńczak obecni byli politycy PO z powiatu oławskiego, radna rady powiatu Anna Leszczyńska, przewodnicząca rady miejskiej Magdalena Ziółkowska oraz Jacek Pilawa radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

-Pani Beata Szydło po raz pierwszy w historii przyznała sobie wysoką premię. Za 2017 rok pani premier przyznała sobie 75 tys. zł., a dla wszystkich swoich ministrów wydała łącznie 5 milionów złotych. - mówiła podczas spotkania poseł na sejm Aldona Młyńczak. - Są to działania naszym zdaniem dewastujące państwo. W tym czasie nie było na podwyżki dla nauczycieli, nie było także pieniędzy dla młodych lekarzy ani dla pielęgniarek. Obywatele mówią - oddajcie kasę i nie bądźcie hipokrytami.

-Przez ostatnie trzy dni wiele już powiedziano. Platforma Obywatelska chce jasno podkreślić, że wbrew temu, co z mównicy sejmowej krzyczała pni Beata Szydło, te duże premie politykom PIS-u się nie należą. - mówiła Anna Leszczyńska. -Kuriozum jest przyznanie tak dużych premii ministrom, a również dotacji z wysokości 94 milionów dla Tadeusza Rydzyka w momencie, kiedy kraju nie stać na podwyżki dla nauczycieli czy lekarzy rezydentów. W naszej opinii są to nagrody za służbę dla prezesa Kaczyńskiego. Niestety tak wygląda prawdziwe oblicze polityków Prawa i Sprawiedliwości. Miała być praca i pokora w hasłach głoszonych przez polityków w wyborach do parlamentu, a tak naprawdę jest hipokryzja i zakłamanie.

-Ostrzegamy obywateli Oławy, ale również i gmin, aby bacznie przyglądali się jak są wydawane pieniądze państwowe na wszystkich szczeblach, zarówno z budżetu państwa, urzędu marszałkowskiego i w gminach - dodała posłanka Aldona Młyńczak.

reklama
 

Oceń artykuł:

(2 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
  • Hipokryzja??

    Tak bym nazwał zachowanie tych ludzi,którzy nas reprezentują. Oko cieszą komentarze bo widać, że ludzie w końcu się obudzili brawo.

    11 KWIECIEŃ 2018, GODZ 17:35 | AUTOR: ~Poprawny Politycznie

  • o jest tu słynny rowerzysta który w sejmiku wojewódzkim głosował przeciw uchwaleniu budżetu na projekt i budowę obwodnicy Oławy .dzięki chłopie

    11 KWIECIEŃ 2018, GODZ 06:58 | AUTOR: ~kierowiec

  • \"Społeczność lokalna jako ostatni bastion samorządów musi mieć na uwadze chciwość, pazerność i hipokryzję PiS-u podczas nadchodzących wyborów samorządowych\" hahahahaha jak można jednym zdaniem podrzędnie złożonym rozbawić człowieka :-) Oj Pełowcy

    10 KWIECIEŃ 2018, GODZ 20:00 | AUTOR: ~Dama

  • Pani Anno L - " kiedy kraju nie stać na podwyżki dla nauczycieli czy lekarzy rezydentów. "
    Jak nie stać? Przecież nauczyciele dostaną podwyżki, rezydenci również będą mieli i swoje podwyżki, spokojnie.
    Och a jakież były obiecanki w hasłach głoszonych przez polityków PO? Ile pieniędzy wywieźli z kraju, ile się nakradli, co?
    Smutno wam PEŁOWCY, że niestety ale duże pieniążki uciekły Wam sprzed nosa. Może by tak w końcu wziąć się za pożyteczną pracę?

    10 KWIECIEŃ 2018, GODZ 19:58 | AUTOR: ~Ja

  • Ps. komentarze niżej cieszą oko :-) BRAWO MĄDRZY LUDZIE

    10 KWIECIEŃ 2018, GODZ 19:55 | AUTOR: ~Oławianka

  • Ja chciałabym jedno powiedzieć: DRODZY ZE ZDJĘCIA, WEŹCIE SIĘ PROSZĘ ZA ROBOTĘ.. PRAWDZIWĄ.
    I podsumujcie ile premii wziął dla siebie rząd PO, a dopiero potem stawajcie do walki o "wielkie" premię, które przyznał sobie rząd PiS.
    Nie-pozdrawiam

    10 KWIECIEŃ 2018, GODZ 19:54 | AUTOR: ~Oławianka

  • ścierwa z PO mało mld wyprowadzili z Polski upchali własne kieszenie macie tupet !!!

    09 KWIECIEŃ 2018, GODZ 11:05 | AUTOR: ~ZA PIS

  • i zaczyna się skowyt nierobów bo jarek zapowiedział że wszystkim chce zmniejszyć pensję.

    09 KWIECIEŃ 2018, GODZ 07:31 | AUTOR: ~przehoj

  • Ja , zwykły obywatel mieściny Oława, mając na uwadze co się będzie działo po wygranej np. PiS-u lub innej partyii, która obecnie nie rządzi. Taż to będzie dramat na niespotykaną skalę. Ludzie władzy mają kredyty, rozpoczęte budowy, dzieci na studiach np. w USA czy innym cudzolandzie, wykupione wycieczki na Hawaii-e, są "kimś". A w razie przegranej niejeden sobie przyłoży giwerę i co? Nowa wadza będzie wykupywać piły łańcuchowe i odrzynać stare ryje od koryta. No kupią tyż butapren i swoje ryje przyklejać. Ja tak sobie analizuje kto by wyleciał od korytka , to mnie strach bierze. Tacy mili, działacze, jeszcze z praktyką w PZPR i ZSL. I co biedaki zrobią? Przecież oni mają jeden zawód-prezes, dyrektor czy naczalnik. Na kasę do Lidla nie pójdą, nic nie potrafią robić , no jedno potrafią : pokazywać palcem wskazującym co ma lud Oławy robić!!! i wypinać pierś pod medale choćby to były odznaki np. Polskiego Związku Działkowców czy innych wędkarzy.

    08 KWIECIEŃ 2018, GODZ 09:56 | AUTOR: ~Doświadczony obserwator

  • zdrajcy i folksdojcze z PO!

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 21:50 | AUTOR: ~kama

  • Ps.: Dla wszystkich tych, którzy co nieco więcej interesują się polityką i są mocnymi zwolennikami Ubecko Żydo-Komunistyczno Liberalnych Kodziarzy. Polecam sprawdzenie co Ci tzw obrońcy naszej, a ich kasy robią od momentu wybrania w sejmie czy senacie. Można sprawdzić sobie na stronach rządowych

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 21:44 | AUTOR: ~Poprawny politycznie

  • Normalnie kabaret!

    Nie w porę ruszyli z nową kampanią czy raczej happening, który raz a na dobre zakończył Jarosław Kaczyński. Bardzo dobry ruch byłego premiera tylko przypomnijmy, tu Pawła Kukiza, który po ślubowaniu od razu zrzekł się swojego wynagrodzenia. Jeżeli ludzie nie czuja powołania dla dobra kraju, a idą w politykę tylko dla kasy jak robi to większość w naszym kraju to dla tego później mamy takie afery, korupcję. Jestem za tym, aby takie prawo dotyczyło także lokalnych polityków. Jeżeli chodzi o afery w tym kraju to zaczęło się to od okrągłego stołu. Tylko Platforma była na tyle słabo zorganizowana i teraz wypadają trypy z szafy. Nie mają żadnego programu dla tego kraju.

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 16:14 | AUTOR: ~Poprawny politycznie

  • Powiedzcie ile PO wlasnymi rzadami nakradlo ile majatku panstwowego sprzedalo i w ile afer bylo zamieszanych gdzie skarb panstwa tracil miliardy...?To wlasnie PO sa najwiekszymi mataczami aferowiczami i zlodziejami...

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 15:10 | AUTOR: ~Polak

  • co jak co ale Kaczyński ich załatwił ich własną bronią, to jest majstersztyk :)

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 10:51 | AUTOR: ~cześ

  • Ryk świń odrywanych od koryta

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 08:51 | AUTOR: ~jatoja

  • Że PO ma jeszcze czelność się pokazywać na ulicy i wypominać, kiedy tyle lat okradali nas wszystkich stukroc więcej. Hańba Wam!

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 08:50 | AUTOR: ~Dawid

  • Oławianie zapamiętajcie tych obrońców przy wyborach i nie głosujcie na nich.

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 08:10 | AUTOR: ~ewald

  • Oławianie zapamiętajcie tych obrońców przy wyborach i nie głosujcie na nich.

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 08:10 | AUTOR: ~ewald

  • Oławianie zapamiętajcie tych obrońców przy wyborach i nie głosujcie na nich.

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 08:10 | AUTOR: ~ewald

  • Niech każdy wyjdzie z PO i pokaże po ile wziął ...złodzieje...każdy ma dom wybudowany już wnukom buduje...na całe życie ustawieni ...Oni to chociaż na dzieci dali. a za żadów PO pan schetyna uważał że kasy nie ma na to...powinni ich na taczkach wywieść z oławy..kłamcy!!!

    06 KWIECIEŃ 2018, GODZ 08:01 | AUTOR: ~Oleńka

  • Sami kradli przez tyle lat! oddajcie ludziom pieniądze z amber gold

    05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 22:54 | AUTOR: ~piter

  • Przecież oddali nagrody. A PO to zjeby

    05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 21:34 | AUTOR: ~Olawa

  • Żenada!!!

    05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 20:59 | AUTOR: ~Piotr

  • Ciekawe kto teraz będzie chciał iść do polityki skoro nie dla pieniędzy... :D

    05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 19:52 | AUTOR: ~cześ

  • Jak PEŁO ma jeszcze czelność pokazywać się prawdziwym Polakom.Państwu dziękujemy i nie obrażajcie naszej inteligencji.Mam nadzieję że mieszkańcy mają doskonałą pamięć.

    05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 17:06 | AUTOR: ~Ar

  • Radnym też odebrać, kiedyś nie płacili radnym a teraz p,Kaczyński powiedział święte słowa bo do polityki nie idzie się dla pieniędzy!!!

    05 KWIECIEŃ 2018, GODZ 16:14 | AUTOR: ~Ula71itTpu9