Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Doskonała inicjatywa najmłodszych mieszkańców - chcą chronić drzewa

23 KWIECIEŃ 2018, GODZ 15:35 | redakcja@olawa24.pl

4

ocena 6 / 100%

(fot. olawa24.pl)

To nie długo przygotowywana przez agencję marketingową, czy Greenpeace akcja, a doskonała inicjatywa najmłodszych mieszkańców miasta – przedszkolaków i nauczycielek z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Oławie.

Na kilku drzewach, tuż przed placówką pojawiły się plakaty z ciekawymi hasłami. Warto zatrzymać się u przeczytać.

Miejmy nadzieję, że apel dotrze do włodarzy miasta, którzy wezmą sobie go do serca i nie pozbawią ul. Lipowej drzew.

O masowej wycince drzew w mieście pisaliśmy rok temu. Wtedy wycięto ponad 60 drzew na kilku ulicach.
Czytaj więcej: http://olawa24.pl/pl/article/14314/Miasto-traci-drzewa

Oceń artykuł:

(6 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
 • Jak zwykle zawsze się znajdzie taki co mu przeszkadzają drzewa i zawsze znajdzie argument.Ale ten ciul co pozwala na wycinkę drzew nie daje pozwolenia tylko i wyłącznie na ścinkę drzew spróchniałych tylko na wszystkie w miarę duże okazy i właściwie to kij go wie czym kieruje się taki OSIOŁ zza biurka.I pewnie nawet taki urzędas nie wie i nie ma świadomości ile lat takie drzewo rośnie skoro lekką rączką wydaje decyzje.A najgorsze jest to,że nowych drzew nie przybywa i skwerów zieleni też w porównaniu np. z miejscami parkingowymi,bo to właśnie one powstają kosztem drzew i trawników.Nasz burmistrz to chyba ma oczy zarośnięte gównem skoro nie widzi różnicy w tym jakim miastem zaczął rządzić a jakie zostawi po swojej marnej kadencji.I jeszcze daje przyzwolenie na wycinkę takich letnich drzew na ul.Lipowej ,bo rondo ma być.A nie byłoby lepiej i taniej zrobić tam sygnalizację świetlną?Żeby jego łeb tak poleciał szybko jak te drzewa powycinane.Wszystko się robi dla kierowców żeby im było lepiej.A co się powinno zrobić dla nas mieszkańców,dla naszego zdrowia? WŁAŚNIE SADZIĆ A BYNAJMNIEJ NIE WYCINAĆ JUŻ ROSNĄCYCH DRZEW!!!!! SZANOWNY PANIE BURMISTRZU!!!!!!! To,że miasto zrobiło się szpetne i paskudne wszyscy widzą tylko nie nasze władze i ludzie za to odpowiedzialni .Do Święty-a może Ty chciałbyś żeby wychlastać całą zieleń z miasta,zalać betonem i zrobić jeden wielki parking?!!!!! BRAWO DZIECIAKI !!! BRAWO PANIE NAUCZYCIELKI!!! OBY WIĘCEJ TAKICH AKCJI!!!! I to może w rynku pod nosem pana burmistrza.Może w końcu ściągnie klapki z oczu i zobaczy kto i co jest za oknem i o co chodzi mieszkańcom,jak piękne jest miasto ogołocone z zieleni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 00:30 | AUTOR: ~Żu żu

 • Będzie dobra inicjatywa jak w czasie wiatru jakieś drzewo złamie się i na dzieciaka spadnie.
  Ciekawa czy nauczycielki wezmą na siebie odpowiedzialność?

  25 KWIECIEŃ 2018, GODZ 07:10 | AUTOR: ~Święty

 • Dokładnie! Mieszkam w Oławie 8 lat. Przez ten czas widok z mojego okna utracił 60% zieleni!

  24 KWIECIEŃ 2018, GODZ 16:21 | AUTOR: ~Monika

 • Stop bezmyślnej wycince drzew w mieście !

  23 KWIECIEŃ 2018, GODZ 16:35 | AUTOR: ~xoxo