Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Najlepsi w wiedzy olimpijskiej

24 KWIECIEŃ 2018, GODZ 12:55 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 1 / 100%

Tegoroczni uczestnicy konkursu na temat wiedzy olimpijskiej oprócz walki w konkursie mogli również porozmawiać z gośćmi specjalnymi. O swoich sportowych przeżyciach mówiła uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Marieta Gotfryd oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu Zdzisław Wrona.

24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Oławie odbył się trzeci już Powiatowy Turniej Wiedzy Olimpijskiej organizowany przez Macieja Olejnika. Oprócz olimpijczyków obecny był również Stanisław Pławski, który przez lata w Oławie organizował imprezę "Mikołaj na Sportowo" podczas której do miasta przyjeżdżali olimpijczycy.

Młodzież z dwóch szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w quizie na temat wiedzy olimpijskiej. Pytania do łatwych nie należały, jednak dobre przygotowanie pozwoliło wyłonić najlepszą grupę.

Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Gminna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów z Oławy z drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej numer 6.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, która zdobyła 19 punktów.

Drugie miejsce wywalczyła również drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, która zdobyła 11 punktów.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 z, która zdobyła 10 punktów.

Czwarte miejsce przypadło kolejnej drużynie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2, którzy dobyli 6 punktów.

Nagrody, certyfikaty i medale wręczali zaproszeni goście oraz dyrektor placówki Jadwiga Braniewska.

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz