Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Korupcja w Gminie Oława - postawiono zarzuty

26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 10:56 | redakcja@olawa24.pl

19

ocena 8 / 100%

(fot. gminaolawa.pl)

Jak informuje Departament Prokuratury Krajowej w Białymstoku prowadzone jest postępowanie związane z udzieleniem korzyści majątkowej wójtowi Gminy Oława przez innego mieszkańca powiatu oławskiego.

Sprawa jest rozwojowa, trwają ustalenia i przesłuchania. Po doprowadzeniu zatrzymanych prokurator ogłosił im wczoraj zarzuty. Mają one związek z przetargami organizowanymi przez Urząd Gminy Oława.

Wójt Gminy Oława podejrzany jest o przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa (art. 228 par. 3 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast mieszkańcowi Gminy Oława zarzucono wręczenie korzyści majątkowej w celu skłonienia Wójta Gminy Oława do naruszenia przepisów prawa (art. 229 par. 1 i 3 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Białymstoku uwzględnił wniosek prokuratura i tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy podejrzanego mieszkańca Gminy Oława.

Wobec Wójta Gminy Oława Sąd zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych i zawieszenia w obowiązkach wójta.

O sprawie zatrzymania wójta pisaliśmy jako pierwsi:
http://olawa24.pl/pl/article/32941/Wojt-Gminy-zatrzymany-przez-CBS

reklama
 

Oceń artykuł:

(8 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Nie podniecajcie się idą wybory chyba co nie mądry zrozumie

    30 KWIECIEŃ 2018, GODZ 15:43 | AUTOR: ~obywatel

  • haha w końcu go dorwali :)

    28 KWIECIEŃ 2018, GODZ 15:50 | AUTOR: ~Ronin

  • Jest i Rolf i jego Stowarzyszenie.. ..

    27 KWIECIEŃ 2018, GODZ 21:18 | AUTOR: ~Cześć

  • Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców przesłało do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Prok. Kraj. do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku obszerne materiały o działalności wójta Gminy Oława, radnych Rady Gminy Oława, niektórych urzędników Urzędu Gminy Oława, Starosty Oławskiego i niektórych oligarchów, z ostatnich kilku lat, a także wniosło o przejęcie toczących się aktualnie śledztw z lokalnych prokuratur i o wznowienie ponad dwudziestu śledztw bezprawnie i bezpodstawnie umorzonych już przez lokalne prokuratury.

    Jeśli aktualnie prowadzone śledztwo zostanie rozszerzone, a nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, tym bardziej, że Prokuratura w Białymstoku odwołuje się do wyższej instancji sądowej od postanowienia Sądu Rejonowego w Białymstoku, który oddalił wniosek Prokuratury o tymczasowy areszt, a dodatkowe materiały obciążające wójta będą w tym bardzo pomocne, należy się spodziewać całej serii kolejnych zatrzymań.

    Mieszkańcy z SMSM walczą z lokalną sitwą już od wielu lat, jednak do tej pory nie udało się nikogo pociągnąć do odpowiedzialności karnej, choć całej masy dowodów na niedopełnienie obowiązków służbowych i nadużycie uprawnień (czyli korupcję i niegospodarność) dostarczyło nie tylko SMSM, ale również NIK, CBA i WSA. Sitwa była chroniona przez lokalne prokuratury i komendy powiatowe Policji.

    Teraz na nich wszystkich padł blady strach, bo sprawa trafiła wreszcie do Prokuratury Krajowej na drugim końcu Polski, gdzie macki sitwy już nie sięgają. Wszyscy oni będą teraz „stawać murem” za wójtem, bo jak ten zacznie sypać, to wszyscy oni wylądują w więzieniu. A sypać będzie, bo nie będzie chciał spędzić następnych 10 lat w więzieniu, lecz uzyskać znacznie łagodniejszy wyrok i tego mu życzymy.

    27 KWIECIEŃ 2018, GODZ 09:54 | AUTOR: ~Zarząd SMSM

  • ja bym coś sam ukradł kurcze tylko tu nie ma co by się dorobić mnie weźcie na wójta wszystko sprzedam ;)

    27 KWIECIEŃ 2018, GODZ 06:10 | AUTOR: ~Krzyś 78

  • Nie On pierwszy nie ostani a propo,dwa mieszkania nowy samochód który stał przez pół roku w garażu by nikt o niczym nie wiedział. A sprawa gruntów jeszcze długo nie ucichnie ( Stanowice )

    27 KWIECIEŃ 2018, GODZ 00:36 | AUTOR: ~Krzyś

  • Takie są fakty a nie moja opinia.A wypowiedzieć może się każdy.Jak się ma lepkie rączki to się trzeba trzymać z daleka od polityki Kf.Więc nie pierdol mi tutaj tylko przeczytaj sobie wypowiedż innego internauty jakie to ZASŁUGI ma pan wójt.I nie chodzi tu o jedną sprawę ale całą masę krętactw z którymi jest powiązany.

    27 KWIECIEŃ 2018, GODZ 00:16 | AUTOR: ~Blu

  • "BLU"sam jesteś knurkiem!Na tyle tylko Cię stać??tylko na taką opinie?jesteś bezczelny!może lepiej się w ogóle nie wypowiadaj jak masz pieprzyć od rzeczy!

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 23:57 | AUTOR: ~Kf

  • "BLU"sam jesteś knurkiem!Na tyle tylko Cię stać??tylko na taką opinie?jesteś bezczelny!może lepiej się w ogóle nie wypowiadaj jak masz pieprzyć od rzeczy!

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 23:57 | AUTOR: ~Kf

  • "BLU"sam jesteś knurkiem!Na tyle tylko Cię stać??tylko na taką opinie?jesteś bezczelny!może lepiej się w ogóle nie wypowiadaj jak masz pieprzyć od rzeczy!

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 23:57 | AUTOR: ~Kf

  • Jest człowiekiem prawym i takim pozostanie!A knurkiem chyba jesteś tylko Ty!Bo tak się wyrażasz!od rodziny się odpier...

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 23:54 | AUTOR: ~Ow

  • A ci co tak obstają za tym PANEM WÓJTEM od siedmiu boleści to może małe knurki z rodziny.Do Oławianin-takie funkcje i stanowiska chyba do czegoś zobowiązują,prawda?Tak więc prywatnie w swoim domku niech robi co chce ale będąc wójtem to trzeba być człowiekiem prawym.

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 22:57 | AUTOR: ~Blu

  • Sama Rodzina i ci co razem z koryta jedli

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 22:36 | AUTOR: ~Cześ

  • Kur... Co za same świętoszki piszą komentarze

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 21:31 | AUTOR: ~Oławianin

  • W głowie się nie mieści jak ludzie mogą być bezczelni i perfidni. Takimi słowami pokazujecie swoją płytką inteligencję.to nie jest dno...to już jest mól. Trzymam mocno kciuki za Pana Wójta.

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 18:06 | AUTOR: ~Ag

  • Trzy komentarze nizej: Takie z was pacany bezmozgi I tepaki ze szkoda na was takich komentarzy. Dno I jeszcze raz dno.

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 16:04 | AUTOR: ~Ty

  • Wulgarny tłuścioch wreszcie będzie (może) siedział.

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 15:10 | AUTOR: ~Ja

  • Prywaciaż siedzi a knur nie?

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 15:05 | AUTOR: ~Adek

  • Tradycyjnie-świnie przy korycie łase na kase.

    26 KWIECIEŃ 2018, GODZ 11:43 | AUTOR: ~Blu