Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Piramida żywieniowa - czyli co jeść by być zdrowym?

27 KWIECIEŃ 2018, GODZ 14:32 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 1 / 100%

Świat zalewany jest nowymi trendami, dietami, nawykami i podpowiedziami, co do tego, jak powinien wyglądać nasz dzienny jadłospis. Jeśli mamy wątpliwości co do naszej diety, warto sięgnąć po tzw. piramidę żywieniową, która odpowie na pytanie: co jeść, by być zdrowym?

Czemu służy piramida żywieniowa?
Zadaniem piramidy jest podpowiedzieć nam, co należy jeść najczęściej i co jest najważniejsze na naszym talerzu. Jej struktura jest bardzo łatwa w interpretacji. Im produkt znajduje się niżej, tym stanowi większą podstawę i podwalinę posiłku. Im wyżej - tym powinno być go mniej, bo nie zawiera w sobie drogocennych wartości odżywczych. Zadaniem piramidy jest zadbanie przede wszystkim o nasze zdrowie, a nie zagwarantowanie nam spadku nadmiernych kilogramów (choć, jak wiemy, jedno nie wyklucza drugiego).

Jak wygląda piramida żywieniowa?
Naukowe opracowania stworzyły piramidę, składającą się z kilku stopni. Najnowsza wersja piramidy wygląda zupełnie inaczej, niż te, stosowane od lat. Na samym dole piramidy znajduje się aktywność fizyczna. To ona, tak często zapominana, jest podstawą naszego zdrowia i zapobiegania chorób cywilizacyjnych. Na samym szczycie, w produktach których powinniśmy unikać, znajdziemy tzw. “złe” tłuszcze - należy do nich min. smalec czy margaryna. Są to produkty napakowane tłuszczami rafinowanymi, olejem palmowym i innymi, chemicznymi środkami, które mogą nam podarować jedynie wysoki cholesterol.

Piramida żywieniowa aktualizowana jest bardzo często, uwzględniając przy tym najnowsze badania i pojawiające się społeczne problemy. Obecna piramida zawiera w sobie 10 zasad, których przestrzeganie, gwarantuje nam długotrwałe zdrowie. Artykuł przy współpracy z https://www.tunonconoscilsud.it


Artykuł sponsorowany

 

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz