Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Przyjdź, porozmawiaj, zrozum. Żywa Biblioteka w Oławie!

30 MAJ 2018, GODZ 11:54 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

Projekt ma konwencję biblioteki, w której „książkami” są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami. Celem akcji jest wzrost świadomości społeczeństwa, promowanie tolerancji oraz wzrost zaangażowania na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji.

Podobnie jak w tradycyjnej bibliotece, czytelnicy mogą wybierać z całego szeregu tytułów. Książkami są tu ludzie, a czytaniem - rozmowa. Czytelnik, który przychodzi do Żywej Biblioteki, rejestruje się i dostaje kartę biblioteczną, która obowiązuje tylko podczas trwania akcji. Następnie zapoznaje się z katalogiem i prologami dostępnych Żywych Książek – ludzi reprezentujących grupy, z którymi związane są stereotypy i uprzedzenia. Rozmowa (wypożyczenie) może trwać maksymalnie 20 minut.

Żywa Biblioteka po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 r. na festiwalu muzycznym w Roskilde (Dania). W Polsce pojawiła się w marcu 2007 r. w Warszawie. Trzy miesiące później Żywa Biblioteka została zorganizowana we Wrocławiu – po raz pierwszy jako samodzielny event.

zywabiblioteka2018.jpg

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz