Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Globtroter z Jelcza-Laskowic

05 CZERIWEC 2018, GODZ 11:39 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

Kiedy rzucił studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim i wyruszył w podróż po Ameryce Łacińskiej, wielu nie rozumiało jego decyzji. Dzisiaj pochodzący z Jelcza-Laskowic Wojciech Ganczarek ma na swoim koncie książkę o Wenezueli, jest laureatem programu Wyszechradzkich Rezydencji Literackich i stałym współpracownikiem kilku ogólnopolskich tytułów prasowych.

Na spotkanie z młodym pisarzem i podróżnikiem zaprasza 15 czerwca o godzinie 19:00 Miejsko-Gminne Centrum Kultury. Ganczarek to bez wątpienia jedna z barwniejszych postaci, urodzonych i wychowanych w Jelczu-Laskowicach. W październiku 2013 roku przerwał świetnie zapowiadającą się karierę naukową, wsiadł w samolot do Meksyku i rozpoczął podróż swojego życia. Przez pięć lat przemierzał na starym, 30-letnim rowerze Amerykę Południową. Pokonał 35 tysięcy kilometrów, poznał mnóstwo ludzi, odwiedził Kolumbię, Wenezuelę, Ekwador, Peru, Boliwię i Paragwaj. Zarazem była to podróż w głąb siebie – Ganczarek, który od młodzieńczych lat prowadził bloga podróżniczego – zaczął dojrzewać i rozwijać się jako reportażysta.

Jego teksty można było przeczytać w National Geographic Traveler, Przeglądzie, Nowym Obywatelu czy Magazynie Kontakt. Wydana w 2017 r. książka „Upały, mango i ropa naftowa” przyniosła mu wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Magellana. Jest to pierwsza i jedyna jak dotąd książka polskiego autora, opisująca realia współczesnej Wenezueli. Kolejne realizowane przez niego projekty to książkowy reportaż o Paragwaju i film dokumentalny o tym kraju.

Mieszkańcom Jelcza-Laskowic Wojciech Ganczarek opowie o zasadach mobilnych warsztatów higieny umysłowej i szczegółach wielkiej rowerowej trasy koncertowej. A wszystko okraszone zdjęciami i filmami z jego podróży. Tego nie można przegapić!

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz