Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Uratował życie swojej żonie - pierwsza pomoc najważniejsza!

06 CZERIWEC 2018, GODZ 13:38 | redakcja@olawa24.pl

20

ocena 20 / 93%

zdjęcie ilustracyjne (fot. olawa24.pl)

W niedzielny poranek w Grędzinie u 32-letniej kobiety doszło do zatrzymania akcji serca. Jej mąż, a zarazem strażak Ochotniczej Straży Pożarnej błyskawicznie rozpoczął resuscytację. Jego szybka reakcja pozwoliła uratować życie kobiety.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca po godzinie 10:00. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Po kilkunastu minutach ratownicy przejęli od mężczyzny kobietę i kontynuowali akcję. Do poszkodowanej zadysponowano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało 32-latkę do wrocławskiego szpitala.

Pamiętajmy! Natychmiastowa pomoc osobie poszkodowanej jest bezcenna – może ocalić życie. Dzięki podjęciu próby resuscytacji i uciskaniu klatki piersiowej przez około 10 minut aż 70 procent pacjentów wciąż ma szansę na przeżycie. W sytuacji nagłego zdarzenia ważne jest zachować „zimną krew”, dzięki temu dajemy szansę drugiej osobie na życie.

Oceń artykuł:

(20 głosów / 93%)
Zostaw komentarz
  • Beti wyluzuj... Każdy wie że cześ to troll który nie na swojego życia, gnębią go w szkole i przychodzi tu odreagować :)

    09 CZERIWEC 2018, GODZ 10:17 | AUTOR: ~cześ_dekiel

  • Poszkodowana ma 31 lat

    08 CZERIWEC 2018, GODZ 09:18 | AUTOR: ~Janek

  • Poszkodowana ma 31 lat

    08 CZERIWEC 2018, GODZ 09:18 | AUTOR: ~Janek

  • Poszkodowana ma 31 lat

    08 CZERIWEC 2018, GODZ 09:18 | AUTOR: ~Janek

  • Poszkodowana ma 31 lat

    08 CZERIWEC 2018, GODZ 09:18 | AUTOR: ~Janek

  • Poszkodowana ma 31 lat

    08 CZERIWEC 2018, GODZ 09:18 | AUTOR: ~Janek

  • Poszkodowana ma 31 lat

    08 CZERIWEC 2018, GODZ 09:18 | AUTOR: ~Janek

  • Panie Cześ... Brak słów po takim komentarzu. To wzorowa matka 3~ki dzieci. Zastanów się baranie zanim palniesz taki komentarz... Słyszałeś w swoim prostym życiu o czymś takim jak choroby serca? Na naukę nigdy nie jest za późno...

    07 CZERIWEC 2018, GODZ 18:19 | AUTOR: ~Beti

  • Już dzieci rodzą się z wadami serca. Dzieci te przecież stają się kiedyś dorosłe... Współczuję choroby, a zarazem gratuluję cudownego męża!

    07 CZERIWEC 2018, GODZ 15:00 | AUTOR: ~Basia M.

  • Już dzieci rodzą się z wadami serca. Dzieci te przecież stają się kiedyś dorosłe... Współczuję choroby, a zarazem gratuluję cudownego męża!

    07 CZERIWEC 2018, GODZ 15:00 | AUTOR: ~Basia M.

  • Do jelcznin: nie trzeba ćpać, żeby serce się zatrzymało. Mam 29 lat. 7 lat temu moje serce również się zatrzymało. W życiu nie brałam narkotyków, nic nie wciągałam nawet tabaki... spaliłam kilka papierosów. Alkohol od święta. Uprawiam sporty. Grałam w drużynie siatkarskiej... A pomimo wszystko moje serce się zatrzymało. Uratował mnie tato, który przeprowadził resuscytację krążeniowo oddechową łamiąc mi przy tym żebro. Jestem mu wdzięczna, bo dziś żyję. I nie miałam potrzeby wszem i wobec ogłaszania o tym w internecie. Więcej empatii. Bo Pana może to czekać. I ciekawa Jestem, czy miło by się z Pana strony czytało, że jest Pan ćpunem itp.

    07 CZERIWEC 2018, GODZ 11:24 | AUTOR: ~Lilu

  • Zdrowia dla kobiety.

    07 CZERIWEC 2018, GODZ 08:20 | AUTOR: ~ok

  • Jakie piękne kwiaty na grędzińskim boisku

    07 CZERIWEC 2018, GODZ 08:19 | AUTOR: ~cb

  • Dziewczyna dobrze męża wybrała:) Brawo za postawę.
    Zdrowia dla żony

    07 CZERIWEC 2018, GODZ 07:00 | AUTOR: ~BS

  • w tym wieku serce staje? co ona ćpie?

    06 CZERIWEC 2018, GODZ 22:56 | AUTOR: ~cześ

  • boże w tym wieku zatrzymanie akcji serca co to się dzieje na tym świecie

    06 CZERIWEC 2018, GODZ 21:33 | AUTOR: ~jelcznin

  • Brawo !!!!!
    Wielki szacun za szybka reakcje i wzorowe wykonanie " zadania " szybkiego powrotu do zdrowia dla małżonki...

    06 CZERIWEC 2018, GODZ 20:31 | AUTOR: ~...

  • Debil który podał dane. Może ta osoba chce prywatności ? Pustaki...

    06 CZERIWEC 2018, GODZ 19:37 | AUTOR: ~Czlowiek

  • Tu chodzi o Marcina Sztabe brawo

    06 CZERIWEC 2018, GODZ 18:46 | AUTOR: ~czytelnik

  • Iwański nie jest z Gredzinyy heheh.

    06 CZERIWEC 2018, GODZ 18:21 | AUTOR: ~Czarek