Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Policjanci w Quick Parku

13 CZERIWEC 2018, GODZ 13:55 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 1 / 0%

Policjanci z oławskiej komendy realizując projekt „Dzielnicowy Bliżej Nas” wzięli udział w spotkaniu prewencyjnym w oławskiej galerii Qucik Park. Mieszkańcy w tym czasie mogli oznakować rowery i zapoznać się z zasadami naboru do policji.

9 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zorganizowali na terenie oławskiej galerii akcję profilaktyczno-promocyjną, mającą na celu przybliżenie mieszkańcom służby w policji. W działaniach udział wzięli dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego z KPP w Oławie. Policjanci nie narzekali na brak zainteresowania: dzielnicowi oznakowali 15 rowerów, odpowiadali na szereg pytań dotyczących naboru do policji oraz informowali zainteresowanych na czym polega ich ciężka i odpowiedzialna służba. Szczególnym powodzeniem cieszył się sprzęt policyjny – wiele osób chciało zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w radiowozie bądź na motocyklu.

Uśmiech na twarzach mieszkańców wywoływał spacerujący po holu galerii „Komisarz Lew”, wręczający odwiedzającym ulotki profilaktyczne na temat bezpieczeństwa. Tematyka ulotek dotyczyła wielu akcji prewencyjnych realizowanych przez oławską komendę: „Bezpieczne Wakacje”, „Nie daj się nabrać na wnuczka”, „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, „Cyberprzemoc”.

W rozmowach z mieszkańcami policjanci informowali rodziców i opiekunów o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w miejscu zamieszkania i w ruchu drogowym. Spotkanie to było również okazją aby przestrzec mieszkańców przed oszustami próbującymi dotrzeć, szczególnie do starszej części społeczeństwa.

Oceń artykuł:

(1 głosów / 0%)
Zostaw komentarz