Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Bezpiecznie nad wodą. Ratownicy w akcji

18 CZERIWEC 2018, GODZ 17:56 | redakcja@olawa24.pl

19

ocena 8 / 100%

(fot. olawa24.pl)

Dwie topiące się osoby oraz pożar na rowerze wodnym to krótki, ale treściwy scenariusz pokazu ratownictwa przygotowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej .

Zderzenie kajaków, dwie osoby znajdują się w wodzie, jedna z nich wpada w panikę, u drugiej dochodzi do zatrzymania akcji serca. Konieczna jest natychmiastowa pomoc, do akcji wkraczają ratownicy medyczni oraz WOPR. Kilka chwil później na rowerze wodnym na środku stawu pojawia się ogień, na miejscu są już strażacy na łodzi.

To szybkie streszczenie poniedziałkowego pokazu, jaki ratownicy przygotowali dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy. Nad jelczańskim akwenem pojawiły się dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Jelcza-Laskowic i Oławy. Tłumaczono, czego nie wolno robić, by bezpiecznie wypoczywać i korzystać z wody. Przedstawiono działania ratownicze na wodzie oraz uczono, jak udzielać pierwszej pomocy.

Oceń artykuł:

(8 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Tak trzymać, Daniel!! Super chłopak z Ciebie. Miło patrzeć jak działasz i przekazujesz swoją wiedzę młodszym kolegom.

    20 CZERIWEC 2018, GODZ 13:42 | AUTOR: ~Nauczyciel EDB

  • zrób sobie tez taką kampanię i też błyszcz jak zazdrościsz..

    19 CZERIWEC 2018, GODZ 14:55 | AUTOR: ~MK

  • Iwański to pozer wszędzie gdzie radiowozy straży albo pogotowia to on musi być i błyszczeć nie możliwe źr robi to z dobroci serca na 100 to element kampanii prowadzonej od kilku lat i na ban nie za darmo.

    19 CZERIWEC 2018, GODZ 10:53 | AUTOR: ~Czesio

  • Zazdroszczą Panu, panie Iwański.
    Psy szczekają a karawana niech jedzie dalej!
    I szczerze życzę powodzenia w wyborach takich radnych potrzeba. Młodych ambitnych i dobrze ps: Jan Paweł II też był aktorem

    19 CZERIWEC 2018, GODZ 08:07 | AUTOR: ~Marianna

  • Może wy byście pomogli zorganizować taką akcję, a nie piszecie jakieś pierdoły w necie. Tbh to wydaje mi się, że lepsze jest "udzielanie się za dużo", niż pierdzenie w stołek i ciągłe narzekanie. Mentalność starych dziadów. Szacun dla Panów ratowników za propagowanie takich zachowań. Piona! ✋

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 23:37 | AUTOR: ~Czarny

  • Wielki szacun dla Iwańskiego, pomaga ludziom i uczy młodsze pokolenia jak też pomagać.

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 23:24 | AUTOR: ~.

  • Iwański mógł by być moim senseiem z ratownictwa medycznego. Wieśniak który piszę takie bzdurę na niego to znak że jest nikim.

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 23:05 | AUTOR: ~Sąsiednie osp

  • To jeden wielki aktorzyna!

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 22:42 | AUTOR: ~Sławek

  • Ale wy ludzie jesteście Rozjebani... japierd... życzę wam tego abyście kiedyś potrzebowali pomocy czy to że strony straży czy ratownika wodnego.... I.czy w tedy będziecie tacy w ryju... chore poj...by

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 22:30 | AUTOR: ~Ucher katiro

  • Daniel to super ratownik racja! Słoneczny patrol to nawet do pięt nie dorasta, Daniel przebija nawet Pamele, Daniel robi robotę, Daniel wie jak rozniećić ogień na wodzie, Daniel to jest gość! Ibisz normalnie przy nim wymięka, Daniel... Daniel... Daniel... Daniel na prezydenta!!!

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 22:15 | AUTOR: ~Daniel

  • Co on wam (tobie) zrobił? Chłopak robi dobrą robotę i to nie od dziś... niektórym tu widzę słoma z butów wystaje i ta zazdrość..

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 20:26 | AUTOR: ~ADI

  • Tylko ze te zło to Iwański bo 9n jest z PiS

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 20:23 | AUTOR: ~Mariuszek

  • Drodzy państwo czytam informacje na tej stroniebardzo czesto jednak rzadko zjeżdżam tak nisko tz.do komentarzy i wniosek mam taki:
    Jakie te wasze komentarze są pełne nienawiści ludzie, opamietajcie się proszę jak ten kraj ma być ok jak mamy PiS i tyle nienawiści

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 20:22 | AUTOR: ~Helena

  • Daniel to jeden z najlepszych ratowników jakich znam , więc bardzo dobrze że się udziela , ponieważ wiedza osób które to komentują negatywnie pewnie jest zerowa...

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 19:52 | AUTOR: ~Paweł

  • Iwański do Pokojowej Nagrody Nobla! Takich ludzi potrzeba, nie potrzebują sławy, skromnych, ale przy tym zjawiskowych!!


    Dobra, żartowałem:D

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 19:31 | AUTOR: ~Ojaciepierdole

  • Ale chłopakowi spokoju nie dajecie,
    Robi dobre rzeczy to niech robi..

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 19:10 | AUTOR: ~KASIA

  • Ale chłopakowi spokoju nie dajecie,
    Robi dobre rzeczy to niech robi..

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 19:10 | AUTOR: ~KASIA

  • Seriooo znowu Iwański?

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 19:08 | AUTOR: ~Marian

  • Jest Iwański, jest impreza. Świat się za nim stęsknił:-))

    18 CZERIWEC 2018, GODZ 18:42 | AUTOR: ~Prawie jak strażak