Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Zdobądź wyższe wykształcenie i dyplom najlepszej niepublicznej uczelni na Dolnym Śląsku! Rekrutacja trwa!

22 CZERIWEC 2018, GODZ 12:35 | redakcja@olawa24.pl

4

ocena 1 / 100%

Już 3 lipca ogłoszone zostaną wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Wielu maturzystów przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości, już zdecydowało „co dalej po maturze”. Jednak są i tacy, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem zarówno uczelni jak i kierunku studiów. Wybór nie jest łatwy, bo uczelnie każdego roku zachęcają nowymi kierunkami, promocjami, etc. Podejmując decyzję o wyborze studiów, warto wybrać taki kierunek, który po studiach otworzy drzwi do kariery i co najważniejsze zapewni stabilne zatrudnienie. Ważne też, aby w trakcie studiów mieć możliwość zdobywania wiedzy, doświadczenia zawodowego, a przy tym móc realizować własne pasje i zainteresowania. Taką ofertę posiada Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

0068.jpgW tegorocznym rankingu szkół wyższych, organizowanym przez Magazyn Perspektywy, najlepszą niepubliczną uczelnią magisterską na Dolnym Śląsku po raz kolejny uznana została Dolnośląska Szkoła Wyższa. DSW awansowało również do TOP-10 najlepszych niepublicznych szkół wyższych w Polsce. Uczelnia od lat posiada pełne uprawnienia akademickie (do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego) i prowadzi studia: licencjackie, inżynierskie, magisterskie, podyplomowe i doktoranckie.

Jaki kierunek mogą wybrać kandydaci?
Dolnośląska Szkoła Wyższa w roku akademickim 2018-2019 oferuje 12 kierunków, prowadzonych w trybie dziennym i zaocznym, są to m.in. dziennikarstwo i komunikacja społeczna, media kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne , bezpieczeństwo narodowe, administracja, informatyka, czy jedyne we Wrocławiu studia zaoczne na kierunku geodezja i kartografia.

Oferta DSW obejmuje też takie kierunki, których autorskie programy kształcenia opracowane przez ekspertów z DSW, wielokrotnie były już nagradzane m.in. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niesłabnącym od lat zainteresowaniem wśród kandydatów na studia cieszą się pedagogika i pedagogika specjalna. W tym roku nowością w ofercie są jednolite studia magisterskie z psychologii. Uczelnia prowadzi rekrutację również na takie kierunki jak: praca socjalna, czy sztuki nowoczesne – Design Now! (jedyny tego typu interdyscyplinarny kierunek w Polsce!).

Nowy bezpłatny kierunek studiów i cztery specjalności od października!
Dolnośląska Szkoła Wyższa w tym roku otrzymała ponad 4,5 mln. złotych dofinansowania na realizację projektu pn. „Zintegrowany Program Rozwoju Dolnośląskiej Szkoły Wyższej”. Projekt realizowany będzie od czerwca 2018 do maja 2022 roku.

- Dzięki dofinansowaniu z projektu powstanie nowy kierunek studiów, cztery dodatkowe specjalności, certyfikowane szkolenia m.in. z zakresu kursu pierwszej pomocy z możliwością zdobycia stopnia instruktora, kurs języka migowego, program studiów doktoranckich realizowany we współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, system do wideokonferencji i transmisji online z naszych wydarzeń, a także nastąpi modernizacja wybranych pracowni komputerowych - wylicza Dawid Frik, rzecznik prasowy DSW.

Aktualnie trwa rekrutacja na studia dofinansowane z projektu na kierunku - Media design i marketing wizerunkowy, o specjalności marketing internetowy i media mobilne. Studia wystartują już październiku. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, oferta skierowana jest tylko dla 25 kandydatów. Uruchomione zostaną także cztery nowe specjalności w ramach prowadzonych już przez DSW kierunków. Na kierunku Pedagogika wprowadzona zostanie specjalność Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z elementami glottodydaktyki, na Pedagogice specjalnej powstanie specjalność: Nauczanie języka polskiego jako obcego, w ramach studiów z zakresu Bezpieczeństwa narodowego, zaplanowana jest specjalność: Obrona terytorialna i ochrona ludności, natomiast na Administracji studenci będą mogli wybrać specjalność: E-administracja.

pad.jpgPraktyczny charakter studiów, stałe czesne i wiele atutów.
Każdy z wyżej wymienionych kierunków studiów posiada również bogaty wachlarz specjalności, które studenci wybrać mogą już od drugiego roku studiów na danym kierunku. Największym atutem studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej jest to, że zajęcia naukowo-dydaktyczne mają charakter praktyczny i prowadzone są przez ekspertów oraz praktyków. Studenci już w trakcie studiów realizują praktyki zawodowe. Wiele z nich realizowanych jest przez firmy, które zatrudniają absolwentów DSW zaraz po studiach. Uczelnia od lat współpracuje z szerokim gronem przedsiębiorców w ramach specjalnie powołanego ciała doradczego - Konsultacyjnej Rady Pracodawców, która pomaga w konsultowaniu programów kształcenia, tak by odpowiadały potrzebom na rynku pracy.

Niewątpliwie ważne jest również to, że uczelnia gwarantuje stałe czesne przez cały okres studiów i wspiera finansowo swoich studentów poprzez bardzo rozbudowany system stypendiów. W nowym roku akademickim wszyscy studenci dostaną również dostęp do pakietu Office 365 bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Międzynarodowy charakter studiów i przyjazne warunki do rozwoju naukowego!
Studenci, absolwenci oraz pracownicy mają do dyspozycji jedną z największych w Polsce niepublicznych akademickich bibliotek, własną księgarnię, wydawnictwo naukowe, studio telewizyjne, pracownie (multimedialne, informatyczne, projektowe i fotograficzne) oraz nowoczesne laboratorium dźwięku ze studiem nagraniowym. Dolnośląska Szkoła Wyższa, jako jedna z niewielu uczelni w Polsce, posiada również własną pracownię motion capture do tworzenia animacji 3D i efektów specjalnych. W ramach uczelni aktywnie funkcjonują także galeria sztuki, teatr akademicki, Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz własne Centrum Konferencyjne. Wdrożone zostało również Repozytorium Instytucjonalne, które m.in. udostępnia prace i publikacje naukowe w formie online.

6dsw.png

Studenci, którzy myślą o międzynarodowej karierze, mogą w trakcie studiów zdobyć certyfikat językowy. Działająca w strukturze uczelni Pracownia Kształcenia Językowego od 2018 roku jest certyfikowanym Centrum Egzaminacyjnym PTE General – Pearson. Dolnośląska Szkoła Wyższa w ramach programu Erasmus+ współpracuje także z blisko 100 ośrodkami naukowymi na terenie całej Europy, prowadzi np. intensywne kursy języka angielskiego, czy Szkoły Letnie z nowojorską The New School, a także organizuje międzynarodowe konferencje i seminaria z udziałem wybitnych naukowców z całego świata.

Masz już wyższe wykształcenie? Wybierz studia podyplomowe.
Dolnośląska Szkoła Wyższa ofertuje blisko 30 kierunków studiów podyplomowych, w tym m.in.: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z przygotowaniem pedagogicznym, Logopedia, Przygotowanie pedagogiczne, Psychoterapia neurolingwistyczna, Inspektor Ochrony Danych Osobowych [IODO], Animacja 3D w mediach, e-Administracja, Menedżer odnawialnych źródeł energii, Systemy informacji geograficznej (GiS), Realizacja filmowa i telewizyjna. Nowością w tym roku będą jedyne w Polsce studia na kierunku Pedagogika Montessori oraz Integracja Sensoryczna i Psychomotoryka.

2dsw.png

Rekrutacja trwa! Nie zwlekaj z decyzją do ostatniego momentu.
Rekrutacja w Dolnośląskiej Szkole Wyższej rozpoczęła się 14 maja i potrwa do 15 października 2018r. Zapisy prowadzone są online poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Wszystkie informacje, w tym pełna oferta kierunków studiów i specjalności, zasady rekrutacji oraz wysokość czesnego, dostępne są na stronie www.dlakandydata.dsw.edu.pl

konf._przemoc_w_cyberprzestrzeni_fot._dawid_frik__13_.jpg


Artykuł sponsorowany

 

 

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
 • I tak UWr jest lepszy. Na psychologie czy pedagogike sie dostać to nie problem. I nie trzeba płacić...

  29 CZERIWEC 2018, GODZ 12:36 | AUTOR: ~Janek

 • TREK, i jak tam się pracuje na kasie w lidlu??? :D

  26 CZERIWEC 2018, GODZ 09:18 | AUTOR: ~cześ

 • studiowałem na tej uczelni , polecam wszystkim
  moim zdaniem numer 1 we Wrocławiu

  25 CZERIWEC 2018, GODZ 17:29 | AUTOR: ~TREK

 • znajdź mi teraz kogoś bez dyplomu...

  25 CZERIWEC 2018, GODZ 08:26 | AUTOR: ~cześ