Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Goło i Wesoło w Centrum Sztuki

03 LIPIEC 2018, GODZ 13:05 | redakcja@olawa24.pl

3

ocena 0 / 0%

Centrum Sztuki w Oławie i Teatr Gudejko w Warszawie zapraszają na dwa spektakle „Goło i wesoło”, które zaplanowano na  29 listopada w Ośrodku Współpracy Europejskiej Odra.

Pierwszy rozpocznie się o godzinie 17:00 a drugi o 20:00. Bilety w cenie 90 zł już do nabycia w Kasie OWE Odra oraz online na www.kultura.olawa.pl.

Komedia ”Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony’ego McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r.

Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji, Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem, zarówno przez publiczność jak i krytyków teatralnych. ”Goło i wesoło” okazało się hitem nie tylko w teatrach – film na podstawie sztuki, pod tym samym tytułem podbił także kina.

Podobnie jak film, spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie „Napalone Nosorożce”. Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Oglądamy jak nasi bezrobotni próbują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie„ Eden”. Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji.
 Jesteśmy świadkami komicznych prób „ baletowych”, podczas których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu. Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu „Napalonych Nosorożców”, którzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie „Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!”…

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

goloiwesolo2018.jpg

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
  • Arek nie jest tani, u Smarzowskiego gra przecież!

    04 LIPIEC 2018, GODZ 10:01 | AUTOR: ~cześ

  • z ceną za bilety to pojechali

    03 LIPIEC 2018, GODZ 18:11 | AUTOR: ~przehoj

  • Arek Jakubik, bardzo znakomita postać

    03 LIPIEC 2018, GODZ 14:25 | AUTOR: ~cześ