Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Chcieli okraść firmę na 218 tys. złotych!

09 LIPIEC 2018, GODZ 09:58 | redakcja@olawa24.pl

2

ocena 0 / 0%

Policjanci z Jelcza–Laskowic udaremnili kradzież metalowych matryc do peletowania o łącznej wartości 218 tys. złotych, z firmy na terenie strefy ekonomicznej w Jelczu-Laskowicach. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch sprawców kradzieży w chwili, gdy przy pomocy podnośnika załadowywali kolejną matrycę na samochód gotowy do odjazdu. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic w trakcie wykonywanych czynności służbowych na terenie miasta, przy jednej z firm zauważyli uchyloną bramę wjazdową. Z uwagi na wcześniejsze kradzieże i włamania do firmy, funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co się dzieje. Przed halą produkcyjną zauważyli samochód osobowy z przyczepką. Drzwi hali były otwarte, a przed wejściem leżała wielka okrągła matryca. Ten widok utwierdził policjantów, że muszą wzmóc czujność i dokładnie sprawdzić, z czym mają do czynienia. Funkcjonariusze weszli na halę, zastali tam dwóch zaskoczonych mężczyzn zdejmujących z palety kolejną matrycę.

W trakcie rozpytania przez policjantów mężczyźni przyznali się do tej kradzieży oraz do dwóch wcześniejszych, gdzie z terenu zakładu ukradli „drobny złom”. Policjanci wylegitymowali sprawców, jeden z nich to 36-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, drugi to 20-latek pochodzący z powiatu dzierżoniowskiego. Policjanci powiadomili o zdarzeniu dyżurnego, a ten właściciela firmy, który po przyjeździe na miejsce oszacował wartość przygotowanych do wywozu matryc, na kwotę 120 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Przeprowadzono z nimi czynności procesowe, w wyniku których policjanci odzyskali inne, wcześniej skradzione matryce. Łączna wartość odzyskanego przez policję mienia przekroczyła 200 tys. złotych.

Co więcej, podczas przeszukania mieszkania młodszego sprawcy śledczy zabezpieczyli u niego prawie 30 gramów marihuany. Teraz policjanci wyjaśniają, skąd mężczyzna miał narkotyki i co zamierzał z nimi zrobić. Sprawa kradzieży matryc ma charakter rozwojowy.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży mienia, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Oława

 

reklama

 

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
  • ale akcję zaplanowali hahahahahahahaha

    09 LIPIEC 2018, GODZ 11:11 | AUTOR: ~c

  • Chyba pelletowania ?

    09 LIPIEC 2018, GODZ 10:33 | AUTOR: ~Herman