Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Oszczędzanie jest fajne - bezpłatne warsztaty dla dzieci

09 LIPIEC 2018, GODZ 11:58 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 3 / 100%

Bardzo ważne jest uczenie dzieci od najmłodszych lat umiejętności i wiedzy, która pomoże im wejść w dorosły i jakże ciężki świat. W obecnych czasach bardzo łatwo jest zostać oszukanym, dlatego tak ważne jest, aby uczyć dzieci gospodarki, marketingu i prawa „od małego”.

Oczywiście nie każemy dzieciom uczyć się kodeksów na pamięć, ale powinny wiedzieć, że mają prawo kupić swoje ulubione żelki za 2,50zł, bo taka cena widnieje na półce sklepowej, a nie za 3zł, tak jak pani policzyła na kasie. Są to małe rzeczy, ale jakże ważne w kształtowaniu charakteru i dochodzeniu swoich praw. - pisze organizatorka wydarzenia.

Dziecko w wieku przedszkolnym nie ma obowiązku wiedzieć, że garść jednogroszówek, będzie miała mniejszą wartość niż jedna moneta o nominale 2 zł, pomimo tego, że tych pierwszych w sensie ilościowym będzie znacznie więcej. Nasza pociecha nie musi rozumieć, że sam fakt pracy zawodowej rodziców nie oznacza wcale tego, że na wszystko ich stać, nawet jeśli rodzice kolegi też pracują i mogą sobie pozwolić na więcej.

Rozmowy z dzieckiem o pieniądzach są też inwestycją w przyszłość. Obecnie wielu młodym osobom wchodzącym na rynek pracy po prostu brakuje nie tylko kompetencji, ale również umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Pracodawcy wskazują na słabe przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej. Dzieciństwo to z kolei najbardziej twórczy okres w życiu każdego człowieka. Kształtowanie świadomości ekonomicznej dziecka trzeba zatem rozpocząć już w wieku przedszkolnym, a kontynuować w szkole podstawowej i na dalszych etapach edukacji.

Celem tych działań powinno być kształtowanie świadomości ekonomicznej, tak bardzo potrzebnej w dorosłym życiu w dzisiejszym świecie. Nie chodzi o robienie z dzieci przedsiębiorców „na siłę”, lecz o rozbudzanie i rozwijanie w nich ducha przedsiębiorczości, aby były odpowiedzialnymi obywatelami i świadomymi konsumentami, by nie wpadły w spiralę zadłużenia i potrafiły sobie radzić w życiu w każdych warunkach.

Bezpłatne warsztaty, na których przybliżony zostanie dzieciom temat oszczędzania i wartości pieniądza odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 13:00 w oławskim OCRS.

Więcej informacji na wydarzeniu TUTAJ.

oszczedzaniejestfajne2018.png

Zapisy meilowo: ania@agencjakreo.pl

Telefonicznie: 667 224 589

Lub przez facebook: TUTAJ

Oceń artykuł:

(3 głosów / 100%)
Zostaw komentarz