Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Duża inwestycja na Nowym Otoku

10 LIPIEC 2018, GODZ 12:46 | redakcja@olawa24.pl

30

ocena 49 / 20%

Fot: czytelnik

Od kilku dni na Nowym Otoku trwają prace ziemne. Mieszkańcy miasta pytają co się dzieje niedaleko ich domów. Trwa budowa tranzytowego rurociągu gazu pod wysokim ciśnieniem przez GAZ-SYSTEM S.A.

Planowana trasa gazociągu Zdzieszowice - Wrocław przebiega przez teren województwa dolnośląskiego, w gminach: Długołęka, Czernica oraz miasto i gmina Oława oraz przez teren województwa opolskiego, w gminach: Skarbimierz, Olszanka, Lewin Brzeski, Dąbrowa, Komprachnice, Opole, Prószków, Tarnów Opolski, Gogolin, Zdzieszowice i Leśnica.

Gazociąg jest jednym z kluczowych projektów realizowanych w celu wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Zrealizowanie inwestycji umożliwi:

- Zwiększenie ilości transportowanego paliwa gazowego na potrzeby odbiorców zlokalizowanych na terenie Dolnego i Górnego Śląska oraz Opolszczyzny - Wzmocnienie niezawodności i bezpieczeństwa przesyłu paliwa gazowego w regionie

- Uatrakcyjnienie terenów pod nowe inwestycje w regionie

- Zwiększenie zdolności przesyłowych i stopnia dywersyfikacji źródeł gazu w skali kraju.

Ważną korzyścią dla społeczności lokalnej będzie corocznie odprowadzany przez GAZ-SYSTEM S.A. podatek od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można będzie przeznaczyć na potrzeby społeczności lokalnych.

Za zdjęcie dziękujemy czytelnikowi.

reklama
 

Oceń artykuł:

(49 głosów / 20%)
Zostaw komentarz
  • Hmmm wszytko fajnie ale kiedy jakieś normalne drogi asfaltowe powstaną ???jak narazie kurz bądź bloto na porannej i południowej do tego idioci jeżdżący szybko nie patrząc na otwarte okna mieszkańców.

    02 08 2018, GODZ 12:35 | AUTOR: ~Mietek

  • jak to będzie poprowadzone przez ul. Nowy Otok ?

    24 LIPIEC 2018, GODZ 15:46 | AUTOR: ~oławka

  • a kiedy zaczną w końcu obwodnice ?? wydają pozwolenia .chcą budować następne bloki a nikt nie patrzy że z dojazdem będzie coraz gorzej. barany

    18 LIPIEC 2018, GODZ 19:16 | AUTOR: ~przehoj

  • a kiedy zaczną w końcu obwodnice ?? wydają pozwolenia .chcą budować następne bloki a nikt nie patrzy że z dojazdem będzie coraz gorzej. barany

    18 LIPIEC 2018, GODZ 19:16 | AUTOR: ~przehoj

  • Do Ciekawe- buduje Domax Oława Sp. z o.o. Sp.K. na Wiosennej a to że ktoś sie stara o pozwolenie na budowę znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę -Wyszukiwarka publiczna RWDZ- Tam uzupełniasz formularz np wpisując tylko miejscowość nie potrzebujesz wszystkich danych i na dole kod powodzenia ;)

    13 LIPIEC 2018, GODZ 08:15 | AUTOR: ~Ela

  • Ela bardzo Ci dziękuję za te informacje. A kto będzie budował te bloki w sensie jaki deweloper? kurde nie mogę nic znaleźć.Pozdrawiam.

    13 LIPIEC 2018, GODZ 00:09 | AUTOR: ~ciekawe

  • Do Ciekawe- Bloki mają być w pasie między ul Jodłową 12-sto metrowe a UL Południową 16-sto metrowe Tam gdzie leci nowa nitka gazociągu.Mieszkania już są oferowane nowym kupcom do odbioru za 14 miesięcy

    12 LIPIEC 2018, GODZ 20:53 | AUTOR: ~Ela

  • No to super... rozglądaliśmy się za działką w tej części osiedla, Ela a coś dokładniej wiesz o lokalizacji tych bloków? Czy będą w tym pasie między Jodłową, a Poranną tu gdzie leci nowa nitka gazociągu, czy może w polu za placem zabaw, a może po lewej stronie ulicy Błękitnej? Kurde jak bym kupiła działkę i by mnie zabudowali blokami tak jak ten domek na końcu Południowej to bym się nieźle wkurzyła.

    12 LIPIEC 2018, GODZ 19:55 | AUTOR: ~ciekawe

  • Ma powstać osiedle 14 bloków, ciekawe gdzie będzie dojazd do osiedla, która drogą,trzeba być czujnym

    12 LIPIEC 2018, GODZ 09:10 | AUTOR: ~xena

  • A miało być tak pięknie i znowu duży może więcej, inwestycja nowych bloków zaraz przy gazie? ciekawe ?
    to prawie na bombie

    12 LIPIEC 2018, GODZ 09:02 | AUTOR: ~xena

  • Od Developera już sie stara o pozwolenie w Starostwie a dojazd do tak dużej inwestycji powinien mieć wyjazd na drogę wojewódzką takiego pozwolenia nie ma dojazd zostanie puszczony ul Południową.

    12 LIPIEC 2018, GODZ 08:03 | AUTOR: ~Ela

  • Ela skąd masz takie informacje o blokach? Działkę pod stację widziałam, jest ona na rynku sprzedaży od jakiegoś roku, była też druga działka na sprzedaż obok tej pierwszej z przeznaczeniem pod market/sklep wielkopowierzchniowy i jej już nie ma na rynku sprzedaży. Czyżby to tam miały powstać bloki?

    11 LIPIEC 2018, GODZ 21:58 | AUTOR: ~ciekawe

  • Dodam więcej obok ma powsać 14 bloków i ktoś sprzedaje działkę z pozwoleniem na stacje benzynową

    11 LIPIEC 2018, GODZ 20:51 | AUTOR: ~Ela

  • Końcówka tekstu, a jakże czysta propaganda. Goebels by się nie powstydził. Ludu , mój ludu gminy i miasta Oława. Co z tego ,że jakieś tam marne 2% podatku. wpłynie do kasy gmin. Pod oknami rura i ponad 80 atm. A rura jak rura . Lubi pękać. Gaz jak to gaz. Lubi się gromadzić. I, wystarczy maleńki zapłonik i bummmmm i się pali. A miała tam być "obwodnica" miasta Oława. Tylko nasuwa się pytanie. Czy wydający zezwolenia na budowę domów wiedzieli o planowanej rurze. Jeżeli wiedzieli , to powinien zająć się tym prokurator. Może PGNiG nie wiedział, że tam jest osiedle mieszkaniowe, może, może, no tak czy inaczej sprawę należy wyjaśnić. Jeszcze przed wyborami, a po to żeby wyeliminować z polityki (czyt. władzy) nieodpowiedzialnych durniów.

    11 LIPIEC 2018, GODZ 20:46 | AUTOR: ~sobieski

  • gazociąg na ulicy Chopina nie wybuchnie, a pył z pól nie zasypie hahaha

    11 LIPIEC 2018, GODZ 16:09 | AUTOR: ~oławianiń

  • Do Marian, jasne na Chopina jest czadowo ty ćwoku, zgnijesz w perelowskiej płycie z betonu hahaha

    11 LIPIEC 2018, GODZ 12:53 | AUTOR: ~Rob

  • a już myślałem że obwodnica jakaś dziwna :)

    11 LIPIEC 2018, GODZ 10:55 | AUTOR: ~cox

  • Trzeba było mieszkanie w mieście kupić a nie na wiosce. Widziały gały co brały.

    11 LIPIEC 2018, GODZ 09:30 | AUTOR: ~Marian

  • Trzeba było mieszkanie w mieście kupić a nie na wiosce. Widziały gały co brały.

    11 LIPIEC 2018, GODZ 09:30 | AUTOR: ~Marian

  • a Południowa dalej drogą gruntową brawo burmistrz BRAWO TY

    10 LIPIEC 2018, GODZ 22:11 | AUTOR: ~Przemek

  • Gazociąg bedzie biegł tuż za blokami, bezpośrednio przy galerii. Czy to jest zgodne z przepisami?

    10 LIPIEC 2018, GODZ 17:32 | AUTOR: ~Nik

  • To tak naprawdę gaz ze Świnoujścia, aby drogi gaz wam sprzedawać, który przypłynie statkami.

    10 LIPIEC 2018, GODZ 16:42 | AUTOR: ~Zenek

  • A pan "cześć" sam zamknij pysk konfidencie

    10 LIPIEC 2018, GODZ 16:21 | AUTOR: ~Bolo

  • Co za kraj. To konserwator się przypi...ala o kolor dachu w Otoku a tu takie guwno ciągną.

    10 LIPIEC 2018, GODZ 16:18 | AUTOR: ~Cwaniak

  • ~zdzisław, no na pewno się da ale wtedy trasa dookoła, większe koszty, może nawet odszkodowania dla rolników itd.

    10 LIPIEC 2018, GODZ 13:39 | AUTOR: ~Mariusz

  • a czy oby na pewno ten rurociąg musi iść przez miasto? nie da się tego jakoś ominąć?

    10 LIPIEC 2018, GODZ 13:35 | AUTOR: ~zdzisław

  • a już myślałem, że obwodnica... no ale przecież tym to by się chwalili wszyscy a tak to ciiisza...

    10 LIPIEC 2018, GODZ 13:33 | AUTOR: ~TREK

  • i dobrze niech budują!!!!! a wy psy zamknąć pyski!!!

    10 LIPIEC 2018, GODZ 13:33 | AUTOR: ~cześ

  • https://www.tvn24.pl/raporty/wybuch-gazu-w-wielkopolsce,769

    10 LIPIEC 2018, GODZ 13:28 | AUTOR: ~Herman

  • Nie chcemy tych 2%, niech to zabierają w p...u !!!!!!!!!

    10 LIPIEC 2018, GODZ 13:20 | AUTOR: ~Herman