Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Konkursy i gwiazdy na dożynkach w Gminie Oława

26 LIPIEC 2018, GODZ 11:00 | redakcja@olawa24.pl

2

ocena 1 / 100%

Okres dożynek zbliża się dużymi krokami. Tegoroczne święto plonów w Gminie Oława odbędzie się 25 sierpnia w Gać. Na scenie wystąpi zespół Loverboy, Exaited oraz Extazy.

Na tegorocznych dożynkach odbędą się dwa konkursy, na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najlepsze wino.

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy to już tradycja dożynek w Gminie Oława. Wieńce z gminy wielokrotnie wygrywały konkursy powiatowe, wojewódzkie i reprezentowały Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich.

Konkurs skierowany jest do rad sołeckich gminy Oława, które swój udział powinny zgłosić do 16 sierpnia w siedzibie referatu kultury, sportu i rekreacji w budynku filialnym Urzędu Gminy Oława na ul. św. Rocha 3. Wieńce należy dostarczyć na boisko sportowe w Gaci w dniu dożynek, 25 sierpnia, do godziny 13:00. Szczegóły w regulaminie konkursu zamieszczonym na stronie Gminy Oława. Regulamin konkursu na Najładniejszy wieniec dożynkowy znajduje się TUTAJ.

Podczas dożynek rozstrzygnięty zostanie również drugi konkurs na najlepsze wino. Udział w konkursie mogą wziąć koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, kluby seniora oraz stowarzyszenia z terenu gminy Oława. Komisja konkursowa przy ocenie oprócz smaku będzie brała pod uwagę: sposób podania; zapach, konsystencję i kolor wina, oryginalność i pomysłowość oraz nawiązanie do tradycji. Uczestnictwo w konkursie musi zostać zgłoszone do 16 sierpnia w siedzibie referatu kultury, sportu i rekreacji w budynku filialnym Urzędu Gminy Oława na ulicy św. Rocha 3. Wina należy dostarczyć na boisko sportowe w Gaci w dniu dożynek, w godzinach 15.30-16.00.

Szczegóły w regulaminie konkursu TUTAJ, karta zgłoszenia do konkursu znajduje się TUTAJ.

dozynkigminaolawa2018.jpg

Oceń artykuł:

(1 głosów / 100%)
Zostaw komentarz
  • Nie ma co się dziwić jakiemuś redaktorowi skoro ,,osły -posły" oraz wielu wykształconych ludzi jak wypowiada się w TV to nogi się uginają .Będom,rozumiem,i wiele innych czasowników ,których końcowa litera to ą lub ę zmieniają na literkę m.Jednym słowem matoły!!!!!!!

    23 08 2018, GODZ 15:05 | AUTOR: ~Żu żu

  • Kochani,
    język polski ma to do siebie, że słowa należy odmieniać. Jest dla mnie rzeczą niezrozumiałą, jak dla ludzi "pióra" może być problemem odmiana nazwy Gać!!! - "Tegoroczne święto plonów w Gminie Oława odbędzie się 25 sierpnia w Gać."
    Wydaje mi się, że chociażby ze względu na fakt, że od lat wójtem gminy jest mieszkaniec miejscowości Gać, to należy nauczyć się poprawnie pisać i odmieniać nazwę tej miejscowości.

    30 LIPIEC 2018, GODZ 12:55 | AUTOR: ~anonim