Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Kierowcy uwaga! Duże utrudnienia na Kutrowskiego

01 08 2018, GODZ 09:33 | redakcja@olawa24.pl

21

ocena 1 / 0%

Uwaga kierowcy, szykują się duże utrudnienia w ruchu. Od dzisiaj GDDKiA rozpoczęło modernizację drogi numer 94. Ruch wahadłowy wprowadzony jest już na ulicy Kutrowskiego od stacji paliw Shell do skrzyżowania z ulicą Lipową.

reklama
 

Oceń artykuł:

(1 głosów / 0%)
Zostaw komentarz
 • Masz potwierdzone informacje, że rondo powstanie? Bo remont nawierzchni może być doskonałym argumentem, że skoro świeżo wyremontowane, to na razie na żadne modernizacje nie ma co liczyć. I sprawa pozamiatana. Tak to się skończy. Co tam mieszkańcy, mogą się dalej męczyć. Na papierze wszystko wygląda tak, jak ma wyglądać, a to najważniejsze. Nagrody zostaną przyznane...
  Ciekawe, czy ze strony miasta ktoś się wypowiadał w tej sprawie i co miał do powiedzenia?

  07 08 2018, GODZ 20:12 | AUTOR: ~BKK

 • Szczyt głupoty remontować Idę za chwilę będzie remontowana rondo niedługo powstaje nie mogli się powstrzymać do budowy ronda i dopiero remontować

  06 08 2018, GODZ 20:25 | AUTOR: ~Lucek

 • Ale to właśnie wakacje są okresem najmniejszego natężenia ruchu. Dlatego też remonty przeprowadza się teraz. Nawet ten można znieść. Bo jest. Tylko moje wątpliwości budzi jego zasadność. Bo remont nawierzchni nie dopuszcza żadnych zmian w infrastrukturze. Inna papierologia do tego jest. A wymiana nawierzchni w tym miejscu na długie lata wstrzyma jakąkolwiek modernizację.

  03 08 2018, GODZ 22:20 | AUTOR: ~BKK

 • Ale nam miasto zafundowało sierpniowy hardcore... Dzisiaj wyjazd ,wjazd na Lipowa zamknięty, wjazd do Lidla od Kutrowskiego również...MASAKRA...

  03 08 2018, GODZ 15:33 | AUTOR: ~Basia

 • Jeszcze mogli by informować w jakich godz. nie będzie wody. Bo na ten temat nikt nie pisze zeroku informacji

  03 08 2018, GODZ 11:54 | AUTOR: ~Wkurzona

 • Anczeju, skoro się tak bawimy. Bo albo robisz to złośliwie, albo masz jakieś problemy lub ograniczenia. Wskaż mi, jak mam się pksem dostać z Oławy do Jaczkowic, by stamtąd dojechać po dwóch godzinach do Jankowic zahaczając po drodze o sklep w Otoku, a możliwe że jeszcze gdzieś. Do tego z narzędziami i materiałami. Skoro pracownicy jeżdżą samochodami, to pewnie mają jakiś powód. Może autobus nie jeździ tam, gdzie mieszkają, może po drodze odbierają dziecko z przedszkola, może mają do załatwienia inne sprawy? I podtrzymuję swoje twierdzenie, że bardzo dużo osób jeździ samochodami grupowo. Do kościołów dojeżdżają wszyscy bez względu na wiek. Ludzie starsi nie mają tutaj przewagi. Widuję to co tydzień i mam wiadomości z pierwszego spojrzenia. Bezpardonowo zajmują całą przestrzeń do parkowania, na parkingach TYLKO dla mieszkańców, zaraz przy przejściach dla pieszych. Policja takich nie ruszy, bo przecież w katolickim społeczeństwie modlący się jest ponad prawem.

  02 08 2018, GODZ 23:06 | AUTOR: ~BKK

 • Panie BLK , proszę nie prawić bzdur, codziennie z Elektroluxa po 14 wyjeżdzają auta, a w nich jeden kierowca , a jak pasażer to święto ! A że starsi ludzie dojeżdżają do kościółka to no cóż - kiedyś może zrozumie. Żadna przykra konieczność , czyste lenistwo, pks oława świetna sprawa bezpiecznie solidnie i na czas ,ale jak się nie chce podejść do przystanku nawet to co mają nasze biedne władze poradzić !!!

  02 08 2018, GODZ 20:36 | AUTOR: ~andrzej

 • Andrzeju, po pierwsze BKK. Po drugie, auto jest potrzebne każdemu kto prowadzi działalność związaną z dostarczaniem dóbr, przewozem narzędzi, dojazdem do klienta... I tak dalej i dalej. Zauważ, że jeśli ludzie dojeżdżają do pracy w którejś z dużych firm, to jeżdżą w kilka osób. I tak mógłbym wyliczać i wyliczać. Komunikacja miejska w Oławie, to jakaś porażka, kilka autobusów na krzyż, intensywność kursowania żadna.
  I zdaje się wylewasz jakieś frustracje, bo nie spotykam na oławskich drogach zbyt wiele małolatów lansujących się po mieście. Więc nie do końca rozumiem, kogo masz na myśli. Ja poruszam się po mieście autem z kilku powodów i nie wyobrażam sobie, bym mógł bez samochodu normalnie funkcjonować. Taka praca. Więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Powtórzę jeszcze raz - pojazd to w dzisiejszych czasach najczęściej przykra konieczność, a nie przyjemność. Nie rozumiesz też, że dla wielu pracujących czas, to pieniądz i skazani są na indywidualne przemieszczanie się od punktu do punktu swojej marszruty.
  Żu Żu, takich niedzielnych kierowców oczywiście też nie brakuje, ale po to są parkingi pod sklepami, by z nich korzystać. I jeśli mam tachać siaty z zakupami, to wolę podjechać. W pracy mam dosyć wysiłku, by jeszcze się męczyć z zakupami. Natomiast o jeżdżących 400 metrów do kościoła nie będę wspominał, bo mam akurat przybytek wiary w zasięgu wzroku i od lat uważam, że budowa kościoła powinna być wydana tylko wtedy, gdy ten będzie postawiony wraz z parkingiem. Bo to, co się wyprawia w niedzielę i inne dni mszalne woła o pomstę do nieba, a policja w takich przypadkach bardzo słabo reaguje, bo świętych modlących krów się nie tyka...

  02 08 2018, GODZ 19:52 | AUTOR: ~BKK

 • Szanowny Panie BRK. Komu w dzisiejszych czasach ,pytam komu potrzebny jest samochód, kiedy szybko bezpiecznie można komfortowym autobusem miejskim dojechać do biura ,pracy,przedszkola? a te hordy małolatów, co po nocach na parkingach uprawiają dzikie ,swawole swoimi golfami i kradzionymi beemkami od niemca ?! Toż to wszystko to bdzura ,szukają wymówek i narzekają na autobusy PKS Oława ,a nigdy nie jeździli!!!!!!!!!

  02 08 2018, GODZ 18:05 | AUTOR: ~andrzej

 • BKK.Do tych co mają taką pracę ,że musza jeżdzić samochodami różnej wielkości nikt pretensji nie ma.Ale leni co jeżdżą bo mają auta a skoro mają auta to jeżdżą.Po chleb autem,do kościoła 400 m autem.Typowe buractwo..Chore to wszystko jest.Nie wspominam już nawet o tych co jezdżą bez celu i sensu robiąc rundy po Oławie i mieszają powietrze.to już w ogóle patologia jakaś.Też jestem kierowcą i co do ronda to może nawet i nie powstać bo oznaczałoby wycinkę bardzo starych dębów na terenie przedszkola.Natomiast jestem za powstaniem obwodnicy ,bo to oznaczałoby wyprowadzenie setek aut z miasta. Ale to jeszcze nie w tym stuleciu bo jak dotąd to miasto nie ma porządnego gospodarza miasta,który by ruszył temat.

  02 08 2018, GODZ 16:49 | AUTOR: ~Żu żu

 • Andrzeju. Pomyśl o tych wszystkich, dla których poruszanie się autem, to konieczność związana np z pracą. Poz tym wątpię, by przy dzisiejszych kosztach ktoś bujał się po mieście dla samej przyjemności.
  Pomijając prace, to najgorsze w tym jest to, że wizja ronda, czy jakiejkolwiek innej przebudowy skrzyżowania z Lipową odsuwa się w czasie na Świętego Nigdy, bo skoro nawierzchnia zostanie wyremontowana, to na kilkanaście lat można zapomnieć. A że jest to jedynie remont, a nie przebudowa, to w układzie drogowym nic się nie zmieni. Nawet wyjazdu z Lipowej na ygreku nie poszerzą, by równolegle mogły się tam ustawiać samochody do skrętu w lewo i prawo na dłuższym odcinku. Zresztą, to pewnie nie ich droga, tylko miejska, a po efektach pracy bezmózga, który zatwierdza sprawy drogowe u nas w mieście (genialnie rozwiązany przejazd na Wiejskiej), nie można oczekiwać jakiegokolwiek działania.

  02 08 2018, GODZ 15:14 | AUTOR: ~BKK

 • W taki skwar zafundować robotnikom prace drogowe!!! Czy w GDDKiA zarządzają same durnie?W takie upały prace drogowe powinny odbywać się w nocy,bo i pracownikom byłoby bardziej komfortowo pracować a i korków nie byłoby co z kolei ułatwiłoby jazdę kierowcom.

  02 08 2018, GODZ 12:20 | AUTOR: ~Żu żu

 • Jest fantastyczny objazd tego remontu, górną częścią Oławy, ale nie będę pisał więcej bo i tam się zakorkuje hehe, pozdro dla kumatych :)

  02 08 2018, GODZ 10:15 | AUTOR: ~Driver

 • Zauważyłem jadąc od strony miasta, że na skrzyżowaniu z ul. Lipwą istnieje lewoskręt w kierunku Strzelin, Os. Sobieskiego, itd. W czasie , kiedy pojazdy jadące od strony St. Shell mają zielone światło jadą nijako "pod prąd" po lewoskręcie w kierunku miasta. Część kierowców jadących np. na Sobieskiego nie musi jechać dalej , tylko chce skręcić w ul. Lipową jechać do celu. . Jest to ogromne zagrożenie . Sam próbuąc skręcić w lewo musiałem jednak czkać aż ta fala Tirów przejedzie i ruszyłem w momencie kiedy zielone światło dostali jadący w kierunku Shella, Jest to ogromne niedopatrzenie organizatorów remontu . Policja w tej sprawie winna zając stanowisko i żądać poprawy organizacji ruchy za nim dojdzie do wypadku.

  02 08 2018, GODZ 06:56 | AUTOR: ~sobieski

 • ja to mam bardzo dobre połączenie. rzeczywiście trzeba wyjść z domu o tej 4 rano, żeby zdążyć autobusem komunikacji miejskiej spod szpitala na dworzec pkp, ale pragnę zauważyć, że dla pracy trzeba się czasem poświęcić, bo pieniondze z nieba nie spadają i powinniśmy docenić, że włodaże naszego UKOCHANEGO MIASTA OŁAWY coś dla nas robią. Tak jak napisał ANDRZEJ, czas porzucić swoje blachosmrody i skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje nam PKS i skorzystać z komunikacji w naszym mieście. Jakby ktoś nie wiedział który to autobus to wszystkie jeżdżą czytelnie podpisane!

  01 08 2018, GODZ 12:23 | AUTOR: ~janusz

 • Pan Andrzej ewidentnie opłacany jest przez PKS, bo nikt, kto posiada choć trochę rozumu w głowie nie stwierdziłby, że PKS Oława stanowi jakąkolwiek alternatywę dla samochodu podczas codziennego poruszania się po mieście. A szkoda!

  01 08 2018, GODZ 12:17 | AUTOR: ~zniesmaczony

 • Super! może w końcu oduczą się jeździć swoimi starymi szrotgolfami i przesiądą się do pks oława ,komfort super, wszędzie bezpiecznie,wygodnie do celu. Gdyby każdy jeździł autobusem pks oława to w Oławie korków by nie było!!!

  01 08 2018, GODZ 12:12 | AUTOR: ~andrzej

 • A ja mam super bo rowerem w korkach nie muszę stać

  01 08 2018, GODZ 10:57 | AUTOR: ~oławianka

 • Teraz to przez Sobieskiego trzeba będzie do Wrocławia jeździć.... Mam nadzieję że szybko im pójdzie, nie będą czekać do pierwszego śniegu

  01 08 2018, GODZ 10:41 | AUTOR: ~Oława

 • To ja pozdrawiam

  01 08 2018, GODZ 10:38 | AUTOR: ~ksolawa

 • W szczycie to będzie jakaś masakra...

  01 08 2018, GODZ 10:04 | AUTOR: ~Mieszkaniec