Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

W najbliższą niedzielę poznamy zdobywców nagród Emmy 2018. Jaka produkcja jest faworytem w kategorii Najlepszy serial komediowy?

13 09 2018, GODZ 10:38 | redakcja@olawa24.pl

0

ocena 0 / 0%

Nagrody Emmy wzbudzają wiele emocje zarówno wśród twórców, jak i publiczności produkcji telewizyjnych. Jak co roku, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się rywalizacja o miano najlepszego serialu komediowego, w którym największe szanse bukmacherzy dają produkcjom „Atlanta” i „The Marvelous Mrs. Maisel”. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Atlanta
„Atlanta” to nasączony kulturą hip-hopową i ulicznym życiem amerykański serial, którego twórcą jest Donald Glover, popularny w USA muzyk, aktor, producent i scenarzysta telewizyjny. Donald Glover wciela się także w rolę głównego bohatera – Earnesa. Jakby tego było mało, zajął się on również ścieżką dźwiękową do serialu, co – trzeba przyznać – wyszło całej produkcji zdecydowanie na plus. Fabuła koncentruje się wokół perypetii dwóch kuzynów – wspomnianego Earnesa i Alfreda „Paper Boi” Milesa (w tej roli Brian Tyree Henry) – którzy próbują zaistnieć na rap-scenie Atlanty.

Pierwszy sezon serialu wyemitowano w 2016 r. i został on nadzwyczaj dobrze przyjęty. Świadczy o tym chociażby przyznanie dwóch Złotych Globów i dwóch nagród Emmy. Drugi sezon okazał się jednak jeszcze większym sukcesem – nic więc dziwnego, że według bukmacherów (informacje o legalnych bukmacherach możesz sprawdzić w tym miejscu) to właśnie „Atlanta” jest głównym kandydatem do zgarnięcia co najmniej kilku nagród Emmy 2018, w tym za najlepszy serial komediowy. Błyskotliwe dialogi, niepowtarzalny klimat, rozbrajający humor, znakomita gra aktorska, intrygująca i nieprzewidywalna fabuła, doskonała muzyka – wszystko to przemawia na korzyść „Atlanty”.

The Marvelous Mrs. Maisel
Osadzony w realiach lat 50. XX w. amerykański serial opowiada historię pewnej kobiety – Miriam „Midge” Maisel – która postanawia zerwać z klasycznym życiem żony domowej i zająć się karierą komika specjalizującego się w popularnym (szczególnie w USA) stand-upie. W tę rolę wciela się znana z „House of Cards” Rachel Brosnahan, co wychodzi jej nadzwyczaj sprawnie. Serial z humorem pokazuje starcie pewnej siebie, ambitnej i świadomej swoich celów kobiety, która nie godzi się z męską dominacją w szeroko pojętym życiu społecznym. Walka głównej bohaterki o własną podmiotowość i możliwość rywalizowania z mężczyznami na równych zasadach staje się źródłem wielu niespodziewanych i zabawnych, ale również wzruszających sytuacji.

W ramach jedynej jak dotąd serii wypuszczonej w 2017 r. powstało dziewięć odcinków, jednak już zapowiedziano, że trwają prace nad kolejną serią. „The Marvelous Mrs. Maisel” to inicjatywa Amazon Studios – pierwszy, pilotażowy odcinek został udostępniony na platformie Amazon Prime Video. Serial szybko zdobył popularność widzów i uznanie krytyków, czego dowodzi przyznanie Złotego Globu i nominacja do nagród Emmy 2018, m.in. dla najlepszego serialu komediowego. W opinii bukmacherów, „The Marvelous Mrs. Maisel” jest zresztą obok „Atlanty” głównym faworytem do zdobycia nagrody w tej kategorii.

Pozostałe seriale, które mają szanse na zwycięstwo, to: Barry, Black-ish, Curb Your Enthusiasm, Unbreakable Kimmy Schmidt, Silicon Valley. Który serial komediowy otrzyma nagrodę w tej kategorii? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę.


Materiał informacyjny

Oceń artykuł:

(0 głosów / 0%)
Zostaw komentarz