Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz utrudnienia w ruchu? A może coś Cię denerwuje? Chcesz się pochwalić? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Rekacja OLAWA24.PL

55-200 Oława,
Plac Zamkowy 24A/3
email: portal@olawa24.pl
telefon: 785-737-439

rwd-menu

Mariusz Łuczkiewicz zaprezentował swój program wyborczy

02 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 14:24 | redakcja@olawa24.pl

23

ocena 10 / 50%

To już druga konferencja prasowa kandydata na burmistrza Oławy Mariusza Łuczkiewicza, kandydat z partii Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował swój program wyborczy.

Konferencja odbyła się 1 października w Ośrodku Kultury. Mariusz Łuczkiewicz zaprezentował najważniejsze kwestie programowe, które chciałby zrealizować będąc burmistrzem. Pierwszą z nich jaką poruszył były konsultacje społeczne. -Chcę wprowadzić zasadę konsultacji społecznych i współpracy bieżącej z mieszkańcami, dotyczącej każdej kwestii życia społecznego. Gminnych dróg, placów, transportu zbiorowego, budownictwa mieszkalnego, oświaty, czy też kultury. Chcę to wszystko poddać pod wolę mieszkańców. Nie chcę podejmować decyzji sam.

Kandydat na burmistrza chce wrócić do osiedlowych rad i dzielnic, tak aby sprawy lokalne były w gestii tych, których dotyczą. Chce również stworzyć budżet obywatelski partycypacyjny. -Nie rozumiem skąd taki opór rządzących wobec rozszerzania idei samorządności - dodawał.

-Kolejnym z istotnych punktów mojego programu wyborczego, jest kwestia skutecznego zarządzania, planowania, motywowanie, organizacji kierowania i kontroli nowoczesnym miastem, to olbrzymie przedsięwzięcie, a jednocześnie najważniejsze zadanie, przed jakim stoi burmistrz. Jest to gigantyczna praca, dlatego burmistrz ma też szereg narzędzi pomocniczych. Najważniejszym narzędziem jest urząd miasta. Nowoczesny, sprawnie działający, przyjazny mieszkańcom, to mój główny cel - informował Łuczkiewicz.

W kwestii przestrzeni miejskiej kandydat chciałby się skupić między innymi na rewitalizacji Rynku, w kierunku tworzenia centrum nawiązującego do tradycji, historii i kultury. Dodatkowo powstaną miejsca spotkań i relaksu. Między innymi takie miejsce ma powstać przy ulicy Młyńskiej. -Chciałbym doprowadzić również do rewitalizacji oławskich piasków. Uważam, że jest to miejsce, które należy się mieszkańcom. Wielu oławian z sentymentem wspomina to miejsce, a niestety dalekie jest ono od uporządkowania i zagospodarowania. Chcę się również zająć miejscami dla dzieci i młodzieży. W tym przebudować boiska szkole, które będą służyły dla nich i dla dorosłych.

W zakresie komunikacji Mariusz Łuczkiewicz od razu podkreślił, że kwestia obwodnicy leży poza kompetencjami gminy -Jest to gigantyczna inwestycja. Pod względem logistycznym i finansowym niemożliwa do zrealizowania samodzielnie przez samorząd. Jednak nie zmienia to faktu, że jeśli zostanę burmistrzem będę miał dużo większy wpływ na lobbing w kierunku obwodnicy niż którykolwiek z moich kontrkandydatów. Co nie znaczy, że deklaruję, że taka obwodnica zostanie wybudowana. Jeśli zostanę wybrany na burmistrza poczynię stosowne działania ku temu i będę miał na to większy wpływ we władzach centralnych, aby taka obwodnica pojawiła się w bliżej nieokreślonym czasie.

Aby ułatwić rowerzystom i pieszym przejazd kandydat proponuje oławianom budowę kładki rowerowo-pieszej na linii Żeromskiego-Baczyńskiego. Kładka ułatwiłaby ruch i skróciłaby ciągi komunikacyjne. Odnośnie przejazdu zbiorowego Łuczkiewicz chce wprowadzić darmowy transport w mieście i rozszerzyć go w porozumieniu z Gminą Wiejską Oława na miejscowości przyległe takie jak Godzikowice, Jaczkowice czy strefa Stanowice. - Mam nadzieję, ze Oławianie włączą się do tego pomysłu i też włączą się do rozmowy na ten temat.

Mariusz Łuczkiewicz mówił także o chęci obniżenia cen za wody i ścieki. - Tu nie chodzi o to, żeby golić mieszkańców, obecnie posiadamy najwyższe ceny za wodę. Po innych województwach widać, że da się taniej. Dzięki takim cenom prezesi spółek pobierają ogromne wypłaty. Z zaświadczenia majątkowego prezesa ZWIK widać, że zarabia ok. 300 tys.zł rocznie, to jest prawie dwa razy więcej jak zarabia burmistrz.

Kandydat z ramienia PiS chce obniżyć zarobki prezesom oławskich spółek miejskich. A te postulaty o których mówił w konferencji chciałby realizować już miesiąc po wyborach. 

Oceń artykuł:

(10 głosów / 50%)
Zostaw komentarz
  • To co się teraz dzieje to jedna sitwa.
    Głosujemy na Mariusza :) :) :)

    13 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 23:54 | AUTOR: ~Lilka

  • Tylko Mariusz !!!!!!!!!!

    13 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 23:53 | AUTOR: ~olav

  • jakież to efekty od 3 lat cię tak zdenerwowały? ciekawy jestem

    06 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 10:33 | AUTOR: ~cześ

  • Oława 24 moderujcie wpisy, bo to już przekracza pewne granice takie słownictwo.

    05 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 20:35 | AUTOR: ~Mały

  • I wykazał się gość, ze słownictwem k.... p....... d..... . jak widze takich przeciwników tego kandydata, to przekonuje mnie, aby na niego zagłosować. Takiego buractwa dawno nie czytałem.

    05 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 20:34 | AUTOR: ~Jimi

  • Co to za kandydat ?, ileż tego można słuchać , już raz zawierzyłem PISIOROM!, są efekty od trzech lat nigdy!

    05 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 10:16 | AUTOR: ~gość

  • jak widzę jak ktoś wypisuje takie głupoty to trudno nie obrażać :D

    05 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 09:25 | AUTOR: ~cześ

  • "Cześ". Ja Ciebie o i Pana Mariusza nie obrażałem. Módl się żebym się nie dowiedział kim jesteś z Imienia i Nazwiska i gdzie mieszkasz. Myślę, że po IP i tak Ciebie wyhaczę.

    04 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 23:12 | AUTOR: ~Oławianin77

  • Oławianin77 ty kurwa pojebany debilu! Pokaż mi partię na świecie w której za sznurki nie pociąga prezes/przewodniczący, pokaż mi firmę w której o strategii decydują pracownicy produkcji!!! Padalcu czego ty się spodziewasz, taki naprawdę jesteś głupi, głuchy i ślepy???

    04 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 20:32 | AUTOR: ~cześ

  • Cóż bacznie oglądałem konferencję na OTVK . cóż to za program,ja go nie kupuje w całości .Farmazony które już słucham od kilkunastu lat przed wyborami Pierwsze słyszę aby burmistrz ustalał ceny wody w mieście.Jak przystało na kandydata z PIS widzi w mieście kliki, układy itd. Ci co zajmują się rewitalizacją rynku doskonale wiedzą że sprawa nie jest taka prosta Kamienice grunty są własnością prywatną żeby coś przeprowadzić to nie jest takie proste.Stwierdzenie i powoływanie się na program morawieckigo i innego posła który rzekomo coś mu obiecał i powoływanie się z resztą że. Ja będę miał dojścia i poparcia z rządu są co najmniej śmieszne..Jak można zawierzyć komuś z partii skoro sam premier mówi nie prawdę .Potem jego sprostowanie było. kabaretem.Brak odwagi aby powiedzieć to osobiście.Klamstwa jakie ujawnił TVN odnośnie. Jelcza Laskowic a mianowicie Toyoty orlika boiska basenu itd.Wszystko to zasługa dobrej zamiany.Altrnatywne drogi,i inne rzeczy które przedstawił to wszystko powtarzane. jest od lat nic nowego. Darmowa komunikacja miejska,a kto to będzie płacił stać nas na to i tak utrzymanie tego molochu jakim jest PKS to piąte koło u wozu.Zwolennik straży miejskiej,gdy inne mniejsze miejscowości rezygnują z tej instytucji . Kończąc temat powiem tak chłopak wystawiony jak wielu młodych z PIS w Polsce.Tylko po to aby dopchac się do samorządu ale poczekajmy może jeszcze przed wyborami jakiś królik z kapelusza wyskoczy.Ja tego nie kupuję i to nie jest mój kandydat.Z resztą Oława to nie Wrocław i tak na tle pozostałych samorządów wypadamy bardzo dobrze.i na bank dużo zrobiła obecna władza co nie oznacza że nie trzeba by było ją odświeżyć ale nie poprzez PIS

    04 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 18:20 | AUTOR: ~Olawiak

  • Cóż bacznie oglądałem konferencję na OTVK . cóż to za program,ja go nie kupuje w całości .Farmazony które już słucham od kilkunastu lat przed wyborami Pierwsze słyszę aby burmistrz ustalał ceny wody w mieście.Jak przystało na kandydata z PIS widzi w mieście kliki, układy itd. Ci co zajmują się rewitalizacją rynku doskonale wiedzą że sprawa nie jest taka prosta Kamienice grunty są własnością prywatną żeby coś przeprowadzić to nie jest takie proste.Stwierdzenie i powoływanie się na program morawieckigo i innego posła który rzekomo coś mu obiecał i powoływanie się z resztą że. Ja będę miał dojścia i poparcia z rządu są co najmniej śmieszne..Jak można zawierzyć komuś z partii skoro sam premier mówi nie prawdę .Potem jego sprostowanie było. kabaretem.Brak odwagi aby powiedzieć to osobiście.Klamstwa jakie ujawnił TVN odnośnie. Jelcza Laskowic a mianowicie Toyoty orlika boiska basenu itd.Wszystko to zasługa dobrej zamiany.Altrnatywne drogi,i inne rzeczy które przedstawił to wszystko powtarzane. jest od lat nic nowego. Darmowa komunikacja miejska,a kto to będzie płacił stać nas na to i tak utrzymanie tego molochu jakim jest PKS to piąte koło u wozu.Zwolennik straży miejskiej,gdy inne mniejsze miejscowości rezygnują z tej instytucji . Kończąc temat powiem tak chłopak wystawiony jak wielu młodych z PIS w Polsce.Tylko po to aby dopchac się do samorządu ale poczekajmy może jeszcze przed wyborami jakiś królik z kapelusza wyskoczy.Ja tego nie kupuję i to nie jest mój kandydat.Z resztą Oława to nie Wrocław i tak na tle pozostałych samorządów wypadamy bardzo dobrze.i na bank dużo zrobiła obecna władza co nie oznacza że nie trzeba by było ją odświeżyć ale nie poprzez PIS

    04 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 18:20 | AUTOR: ~Olawiak

  • Panie Mariuszu. W Essity szukają do kadr takich ludzi jak Pan, z takim wykształceniem i w ogóle. Może tam Pana zechcą. Tylko jedeno ale. Tam trzeba pracować. Nie wystarczy być za biurkiem i robić podpisy na kartkach. To potrafi każdy.
    Czytałem Pana program. Zajebisty. Ctrl+C i Ctrl+V tego co jest i było. Każdy z licealistów umie tak czarować. Może coś więcej? Coś czego do tej pory nie było w Oławie? Np. fosa wokół rynku? Ja bym wtedy zagłosował. Ale jak pomyślę, że przed ratuszem lub Urzędem Miasta stanie pomnik z relikfią Tupolewa lub pomnik dwóch takich co ukradli księżyc, to ja wolę nie ryzykować. I nie oddam głosu. Sorki.

    04 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 16:14 | AUTOR: ~Oławianin77

  • Zaprezentował swój program czy PiS? To jest wielka różnica.
    Ja nie chcę pcynek w moim mieście. Wystarczy, że za sznurki w Warszawie na Wiejskiej pociąga Jarosław I zwany wielkim. Jego nitki tu nie sięgają. I na całe szczęście.

    04 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 16:00 | AUTOR: ~Oławianin77

  • Do mało inteligentnych: cyt."Stawki za wodę i ścieki ustalają przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. To one decydują o cenie, jaką mieszkańcy zapłacą za wodę – informują Wody Polskie. Wody Polskie pełnią jedynie rolę regulatora tych cen. Sprawdzają, czy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne uwzględniło rzeczywiste koszty zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odprowadzania ścieków. Dostarczenie wody mieszkańcom to nadal zadanie własne gmin." Czyli Wody Polskie sprawdzają czy od strony formalnej w decyzji jest OK a idiota z UM pisze tu o złym urzędniku PIS i dobrym burmistrzu Frischmanie, który stanowi jednoosobowe zgromadzenie wspólników, i w pełni kontroluje spółkę

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 23:00 | AUTOR: ~X-Man

  • Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, więc marnie widzę te konsultacje społeczne.
    Co to za Burmistrz co nie potrafi podjąć decyzji, chyba że weźmie sobie zastępców co będą za niego decydować.
    Ja mogę startować na doradcę.

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 21:45 | AUTOR: ~Zenek z Otoku

  • Wreszcie ktoś o piaskach Brawo

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:09 | AUTOR: ~Miro

  • Prezes zawnioskował sobie, aby więcej zarabiać ? I dywidenda odprowadzać do miasta na Disco Polo ?

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:08 | AUTOR: ~xyz

  • Litości ! Rewitalizacja rynku która właśnie trwa

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:07 | AUTOR: ~Oławianin

  • Kto zawnioskował o takie ceny wody ? Prezes ZWiK, więc prosze teraz tutaj nie kręcić, może jeszcze napiszesz, że takie wysokie wynagrodzenie prezesowi też dał PiS. Skandal takie zarobki

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:05 | AUTOR: ~Do postprawdy

  • O czym Pan mówi, przecież to przez PiS wzrosła cena wody w mieście. A obecny Burmistrz zaskarżył decyzje urzędnika PiS do sądu. Hipokryzja do kwadratu.

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 19:00 | AUTOR: ~Postprawda

  • 25 tysięcy miesięcznie? Ciekawe ile zarabiają zwykli pracownicy. Obecna władza to porażka.

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 18:53 | AUTOR: ~Magdalena

  • i dobrze że nowi startują

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 14:52 | AUTOR: ~cześ

  • co to za typ z kapelusza?

    03 PAŹDZIERNIK 2018, GODZ 14:10 | AUTOR: ~dżejdżej