Inwestycje, mieszkania wynajem - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
27/02/2019 12:51

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… osiedle mieszkaniowe. Punktualnie w południe przy ul. Paderewskiego odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca realizację rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

- Determinacja, zaangażowanie, dobra współpraca daje efekty. Dzisiaj możemy ogłosić ze ruszamy z procesem inwestycyjnym budowy nowych mieszkań w systemie „Mieszkanie Plus” w naszym mieście. Docelowo powstaną 144 mieszkania. Rada Miejska musi podjąć jeszcze stosowne uchwały, a później to, co naturalnie dzieje się w inwestycjach – projekt budowlany, a następnie wykonawstwo – mówił podczas konferencji burmistrz Tomasz Frischamann.

Miast Oława podjęło współprace z firmą BGK Nieruchomości S.A. z którą utworzy spółkę. Jej zadaniem będzie wybudowanie trzech 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, w których lokale zostaną przeznaczone na długoterminowy wynajem.

- Dzięki odważnym działaniom władz miasta, już niebawem powstaną ty wielorodzinne bloki. Mam nadzieję, że nasza inwestycja ściągnie nowych mieszkańców, do bardzo szybko i dynamicznie rozwijającej się Oławy. Już niedługo, właśnie w tym miejscu będzie początek nowego miasta – mówił Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor inwestycyjny BGK Nieruchomości S.A.

Planowana liczba mieszkań to 144. Będą to lokale w większości 2 pokojowe o średnim metrażu 50-52 m2. Wstępna analiza pozwala oszacować, że koszt wynajmu ma wynosić 11 zł za m2. Całość może jednak ulec zmianie po zakończeniu inwestycji. Przewidywane są również dopłaty, co pozwoli jeszcze bardziej obniżyć koszt wynajmu.

Pierwsza łopata ma być wbita za kilkanaście miesięcy, a sama proces budowy to 18-24 miesiące. Jeśli zainteresowanie będzie duże, niewykluczone jest powstanie kolejnych budynków, ponieważ dostępny teren daje takie możliwości.

Reklama

144 mieszkania na wynajem komentarze opinie

  • gość 2019-02-27 13:56:24

    Kto zapłaci za wybudowanie tych mieszkań? My podatnicy? Tam nic nie ma, żadnego uzbrojenia, czy znowu podniosą ceny wody żeby uzbroić tak ogromny obszar? Miasto nie powinno się pchać w takie inwestycje, zostawmy to deweloperom.

  • gość 2019-02-27 14:39:48

    miasto musi się niestety pchać w takie coś bo dogadało się z władzą w sprawie mostu a w zamian musi wszelkie fanaberie+ realizować. W tym miejscu miał być przystanek PKP i parking a teraz wiadomo dla czego miasto nawet nie podjęło tematu.

  • GośćElzbieta - niezalogowany 2019-02-27 14:45:11

    Jakie warunki trzeba bedzie spełnic by moc takie mieszkanie wynając ?

  • Setka - niezalogowany 2019-02-27 14:59:54

    Do Elżbiety... Podejrzewam, że już nie ma miejsc... Wszystkie po znajomościach się rozeszły.

  • gdzie to - niezalogowany 2019-02-27 15:12:48

    Poinformuje ktoś, gdzie to dokładnie jest? Ulicy Padewskiego w Oławie nie ma. Pewnie chodzi o Paderewskiego, ale gdzie dokładnie? Tylko jakieś pole widać. A do redakcji - może zdobędzie informacje, poda cokolwiek na temat tego, gdzie można się o to mieszkanie starać? Jakie wymogi? O co w tym wszystkim chodzi?

  • gość 2019-02-27 15:32:57

    Nie 11 zł za m2 tylko 23 zł za m2 przy wynajmie, PIS buduje najdroższe mieszkania w historii. Ale co tam w końcu pisowskich aparatczyków stać. Dorobili się na pck.

  • gość 2019-02-27 17:00:10

    Rozumiem że budują dla Ukraińców. 11 zygli za m2 to na 100m2 można upchnąć 16 szoszonów, niezła kasa, niezły PiSowski biznes

  • gość 2019-02-27 18:44:34

    Chętnie wezmę mieszkanie w takiej cenie 1100 zł za 100m2 pasuje jak najbardziej. 6 pokoi by mi się przydało bo rodzina duża i teściowa może by się wcisnęła. Gdzie można się zapisywać na te mieszkania?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-27 19:27:29

    Po co ta konferencja skoro budowa rozpocznie się dopiero za rok?

  • Oławiak - niezalogowany 2019-02-27 19:41:15

    Brawo NASZ BURMISTRZ !!! Dobrze widziałem i Dobrze słyszałem w "Wiadomościach" .

  • aldona - niezalogowany 2019-02-27 21:01:24

    Szanowni komentatorzy, straszni z was zawistnicy .Jad z komentarzy aż kapie. Dobrze że macie gdzie mieszkać, ale w Oławie jest na pewno wiele osób które z tej inwestycji sie cieszą

  • aldona - niezalogowany 2019-02-27 21:01:54

    Szanowni komentatorzy, straszni z was zawistnicy .Jad z komentarzy aż kapie. Dobrze że macie gdzie mieszkać, ale w Oławie jest na pewno wiele osób które z tej inwestycji sie cieszą

  • Waldek - niezalogowany 2019-02-27 21:44:40

    Co za kolejna bzdura bez pokrycia rozpoczęcia 1 kwartał 2020 tyle w tym prawdy jak to że most powstanie na Odrze

  • Real - niezalogowany 2019-02-27 23:33:08

    144 mieszkań zostanie przyznanych "swoim " Pisiewiczom,Misiewiczom a reszta do kolejki do Deweloperów za 5tys m2!

  • gość 2019-02-28 00:06:42

    Heh ciekawe jak Pan burmistrz będzie dbał o tern dokoła inwestycji tak jak o swoje krzyżówkowe dalej? generalnie to też bedzie Jego tylko teraz za kasę podatników,fajnie to widać jak pan burmistrz dba o swoje z pieniędzy miasta,a reszta np osiedle nowy otok to trzeci świat inny deweloper inny cyrk tylko szkoda ze ten deweloper nie pcha sie do władzy w mieście moze by było inaczej ale bynajmniej nie ma blokowiska i spędu na nowym otoku pozdr

  • gość 2019-02-28 09:14:55

    Kolejna obiecanka, jak ta o moście na Odrze jak nasz burmistrz może uwierzyć w te bzdury , kiedy już o tym mówił? , o inwestycji nowego mostu na Odrze cisza jak makiem zasiał ale lans musi być , ile jeszcze tych pierdół będziemy słyszeć?

  • gość 2019-02-28 20:45:41

    Most zeżarło 500+ na pierwsze dziecko,kasę wyda w Biedronce na żelki!

  • gość 2019-03-01 09:42:34

    Burmistrzu zabierz się w końcu do pracy bo Oława się zakorkuje i pizza do Ciebie nie dojedzie!

  • cześ - niezalogowany 2019-03-01 10:38:46

    Polacy to z niczego nie potrafią się cieszyć, nawet jakby za darmo kasę dawali wszystkim to i tak źle i tak nie dobrze bo przecież mogli by dać więcej :D

  • gość 2019-03-01 13:23:48

    Cześ- ale komu dają za darmo? Ja rocznie płacę ok 60 tys podatku dzieci dorosłe,mieszkanie swoje,do lekarzy chodzę prywatnie to ja daję dla 5 dzieciaków świadczenie 500+ a nie Kaczorek!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-01 21:24:26

    Chyba w Monopoly płacisz tyle podatku rocznie albo w The Sims.

  • gość 2019-03-06 10:27:07

    Radni miejscy Oławy podjętej jednogłośnie uchwałę przeciwko mowie nienawiści. W pełni popieram tą inicjatywę ale co z tego jak ta inicjatywa nie wniosła nic do świadomości niektórych radnych. Coraz głośniej ludzie zaczynają mówić, że nienawiść w formie słownej i pisemnej w mieście i powiecie sieje obecna tzw. opozycja. Może mają jakiś żal, że nie współrządzą ale chyba nie jest tak do końca, bo w mieście Wiceburmistrzem przecież jest przedstawiciel PO, więc współrządzą. Mowa nienawiści w każdej formie słownej i pisemnej jest bardzo niebezpieczna. Szukaniem sensacji i nienawiścią kariery nie zdobywa się. Takie działanie ma krótkie nogi.

Dodajesz jako: |

Inwestycje, - więcej informacji