PILNE
Wybory samorządowe, inwestować rozwijać budować - zdjęcie, fotografia
13/10/2018 17:16

Ekologia, edukacja, rekreacja i komunikacja to główne filary programowe Bezpartyjnego Bloku Samorządowego zarówno w walce o fotel burmistrza, jak i mandaty radnych. Podczas konwencji wyborczej BBS zaprezentował swoich kandydatów oraz program na najbliższą kadencję, sygnowany hasłem „Oława Twojej Przyszłości”

-Moim szefem przez ostatnie 4 lata byli mieszkańcy Oławy. Jako bezpartyjny burmistrz, który potrafi znaleźć wspólny mianownik różnych interesów społecznych, będę nadal porozumiewać się z mieszkańcami. Wierzę, że mieszkańcy docenia ten trud wykonanej pracy i zaufają mi oraz mojej drużynie ponownie. Nadal będziemy kierować się dobrem mieszkańców i rozwojem Oławy jednocześnie deklarujemy otwartość do rozmowy z każdym, kto przybliży nas do lepszej jakości życia w naszej mieście. Nasz program opiera się na czterech głównych filarach – komunikacja, ekologia, edukacja, rekreacja. Są to dziedziny, w które chcemy inwestować, rozwijać, budować. Ich realizacja sprawi, że będziemy żyć lepiej - mówił w swoim wystąpieniu Tomasz Frischmann.

BBS chce budować i rozwijać drogie miejskie i parkingi. W programie znalazł się także pomysł na usprawnienie komunikacji miejskiej przy współpracy pozostałych gmin. W tym celu miałaby powstać spółka, której udziałowcami byłby wszystkie gminy z terenu powiatu oławskiego.

Nadal jednym z głównych punktów programu jest rewitalizacja rynku. Samorządowcy chcą zająć się także mała ilość miejsc w przedszkolach i żłobkach. Przy ul. 3 maja miałoby powstać kolejne miejskie przedszkole. Zakończenie budowy basenu okrytego tak, aby w 2019 roku można było już z niego korzystać oraz rozpoczęcie budowy nowej hali treningowej i budowa boisk przy ul. Cichej, Bursztynowej, Bażantowej oraz w szkole podstawowej nr 4.

W programie znalazła się także budowa skateparku. W systemie TBS mają powstać kolejne mieszkania. Czyste powietrze to jeden z ważnych punktów programu. Miasto ma przyłączyć się do geotermii tak, aby miejska ciepłownia była zaopatrywana w energię z ziemi. Miasto to mieszkańcy – dlatego w programie znalazła się strefa seniora, zlokalizowana w budynku starego sądu. Nowe inwestycje to także budowa Centrum Tęcza, czy nowe schronisko dla zwierząt stworzone wspólnie z gminą Oława w miejscowości Gać.

Kandydaci na radnych do Rady Miejskiej.
Okręg nr 1:
1. Małgorzata Pasierbowicz
2. Kazimiera Jasińska
3. Mariusz Jarosławski
4. Marcin Walczak
5. Sebastian Hruszczak
6. Aleksander Zborowski
7. Małgorzata Curyk

Okręg nr 2.
1. Witold Niemirowski
2. Jacek Żydło
3. Mateusz Markowski
4. Jan Forczak
5. Justyna Piotrowska
6. Aleksandra Chrząstowska
7. Katarzyna Ostapska
8. Weronika Windysz
9. Szczepan Kobel
10. Jan Gogola

Okręg nr 3.
1. Tomasz Frischmann
2. Jerzy Hadryś
3. Michał Prus
4. Maria Domaradzka
5. Waldemar Turzański
6. Monika Mandra
7. Marzena Posyniak
8. Mateusz Przystawski
9. Arkadiusz Waliczek
10. Magdalena Maziarz

Kandydaci do Rady Powiatu z okręgu nr 1 (Bezpartyjni Samorządowcy Ziemi Oławskiej):
1. Tadeusz Kułakowski
2. Wiesława Pohoriło
3. Dariusz Witkowski
4. Lilla Rzadkowska
5. Czesław Miłosz
6. Sławomir Kraczek
7.Barbara Jarocka
8. Jerzy Październik

Okręg nr 2 (Miasto i gmina Jelcz-Laskowice)
1. Władysław Mieczysław Czubak, kandydat nr 1
2. Aleksander Piotr Bajsarowicz, kandydat nr 2
3. Błażej Babski, kandydat nr 3
4. Szczepan Szafran, kandydat nr 4
5. Elżbieta Korol, kandydat nr 5
6. Joanna Załubska, kandydat nr 6
7. Adam Maćków, kandydat nr 7
8. Dorota Burdelak, kandydat nr 8

Okręg nr 3 (Gminy Oława i Domaniów)
1. Szymon Kościelak
2. Robert Padula
3. Marta Bartosiewicz
4. Grzegorz Bubała
5. Dorota Lubczyńska
6. Dariusz Rudnicki
7. Ewa Jackiewicz

Reklama

BBS chce inwestować, rozwijać, budować komentarze opinie

  • do Oławiaka - niezalogowany 2018-10-15 17:53:56

    Brawo BBS jedyne ugrupowanie, które od kilku kadencji obiecuje to samo.

  • Fakty - niezalogowany 2018-10-15 17:12:11

    Oławiak zapytaj swojego pryncypała ile teraz MJ (megadżuli) wytwarza MZEC rocznie i ile wytworzy dzięki tej dziurze w ziemi zwanej energią geotermalną. Wtedy dowiemy jaki to będzie % w stosunku do energii wywarzanej w obecny sposób. I będzie jasne czy to fanaberia czy bajdurzenie ;)

  • Oławiak - niezalogowany 2018-10-15 13:56:29

    Brawo BBS jedyne ugrupowanie, które ma program! Inni tylko bajdurzą!

  • do dziadka - niezalogowany 2018-10-15 13:42:37

    To skoro przez 4 lata nie udało im się doprowadzić nawet do zatwierdzenia projektu budowlanego to ja absolutnie nie zagłosuję na takich ludzi. To jest niepoważne. Minęły 4 lata i nawet nie jest projekt budowlany zatwierdzony? Kpina z ludzi.

  • dziadek - niezalogowany 2018-10-15 12:21:20

    skatepark będzie na miasteczku ruchu i obecnie, z tego co się dowiadywałem, miasto czeka na zatwierdzenie projektu budowlanego, bo inne lokalizacje zakwestionował konserwator zabytków i dlatego to tyle trwa moim zdaniem to jest nienormalne, że wszystkie sprawy należy uzgadniać z konserwatorem zabytków, to są miesiące oczekiwania i jakiś urzędnik będzie nam decydował, gdzie co ma stać ps. ja stawiam tym razem na młodych

  • kierowca - niezalogowany 2018-10-15 10:30:25

    też nie do końca im ufam .. znów te same twarze znów wszyscy powiązani :/ znów te same układy będą :/

  • Koniczynka - niezalogowany 2018-10-14 22:27:58

    Dlaczego Prezes Zwik zarabia 320 tys rocznie, ponad trzy razy więcej niz Burmistrz !!! To skandal - Podwładny zarabia więcej niż Burmistrz a tylko leje wodę

  • pompa - niezalogowany 2018-10-14 22:23:47

    Ja już sprawdziłem w KRS kto zasiada w firmie INREM która wykonuje prace dla miasta - Członkiem Zarządu jest Pan o nazwisku naszego Burmistrza . A to dobre

  • Popieram - niezalogowany 2018-10-14 22:09:45

    Stawiać na młodych!

  • Fakty - niezalogowany 2018-10-14 14:42:30

    Dzieci nie "odmłodzą" wizerunku i nie przysłonią faktu, że średnia wieku tego komitetu to 46 lat ...

  • Ryszard Jasiński - niezalogowany 2018-10-14 14:42:10

    Skatepark, rewitalizacja rynku, basen, drogi osiedlowe i parkingi to jest to co obiecali już 4 lata temu, ja się więcej na to nie nabiorę i zagłosuję na pana Gawlasa i wam też polecam tą kandydaturę.

  • oławianin - niezalogowany 2018-10-14 14:40:23

    Program prawie taki sam jak 4 lata temu? Ile razy jeszcze BBS ma zamiar obiecywać to samo? Ja już mam dość niespełnionych obietnic kolesiów z BBS. Sprawdźcie sobie w KRS kto zasiada w zarządzie firmy INREM z Oławy, to jest firma, która wykonywała prace dla miasta.

  • wiechu - niezalogowany 2018-10-14 13:14:19

    Który to już raz BBS obiecuje skatepark? Jeszcze Październik go obiecywał, a Frischmann przez 4 lata nic nie zrobił w tej sprawie.

  • Adam - niezalogowany 2018-10-14 12:47:09

    ~ do Ani. Aniu, to nie jest stowarzyszenie p. Pohoriło, tylko rodziców, którzy do niego należą i wybierają zarząd stowarzyszenie. Szkoła specjalna nie zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z rehabilitacją i pomocą zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i ich opiekunom. Fajnie, że zadajesz takie pytania. Jeszcze lepiej, jak sama się o to zapytasz: Adres: Jarosława Iwaszkiewicza 11, 55-200 Oława Telefon: 71 303 81 00. P.S. Wiem, że szukają wolontariuszy. Pomożesz?

  • ania - niezalogowany 2018-10-14 12:29:17

    Jaki jest sens inwestowania miasta w stowarzyszenie pani Pohoriło, skoro miasto dołożyło się do szkoły specjalnej?

  • ADI - niezalogowany 2018-10-14 12:21:10

    coś nie jestem przekonany co do nich :|

Dodajesz jako: |