PILNE

BBS z programem wyborczym. Tomasz Frischmann chce utrzymać swoje stanowisko

02/10/2018 10:43
Wybory samorządowe, programem wyborczym Tomasz Frischmann utrzymać swoje stanowisko - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

Tomasz Frischmann, aktualny burmistrz miasta powalczy o dalsze kierowanie Oławą. "Program rozwoju Ziemi Oławskiej" to tegoroczny program wyborczy Bezpartyjnego Bloku Samorządowego, który został zaprezentowany podczas konferencji wraz z kandydatami na radnych.

Konferencja odbyła się 1 października w Ośrodku Kultury. -Bezpartyjny Blok Samorządowy działa od 16 lat. Jesteśmy strukturą niezależną od wszelkich partii politycznych, nie mamy struktur, bo działamy na rzecz mieszkańców. - mówił Witold Niemirowski. -Stowarzyszenie nasze skupia ludzi aktywnych, którym zależy na dalszym rozwoju Oławy. Doświadczonych samorządowców oraz młodych lokalnych liderów. Nieprzerwanie od 16 lat dynamiczny rozwój Oławy dostrzegany jest nie tylko przez mieszkańców, ale również został doceniony przez ekspertów. Oława niejednokrotnie znalazła się w czołówkach prestiżowych rankingów.

Kandydatem na burmistrza Oławy jest Tomasz Frischmann, jego kandydaturę przedstawiła kandydatka na radną Katarzyna Ostapska. W programie wyborczym dla miasta znajduje się między innymi ważna sprawa jaką jest komunikacja, rozwój infrastruktury komunikacyjnej i komunikacja zbiorowa. W zakresie rozwoju infrastruktury komunikacyjnej, to rozbudowa nowych dróg takich jak łącznik przez park przez ulicę Kilińskiego oraz alternatywną drogę do drogi krajowej numer 94 Nowy Górnik-Stanowice. Budowa parkingu, głównie prze Placu Piastów oraz Chrobrego-Rybacka.

W programie znajduje się również zakończenie basenu odkrytego, budowa hali treningowej na ulicy Sportowej oraz rozpoczęcie nowego programu "Boisko Osiedlowe", jest to program budowy nowych boisk z trybunami i zapleczem socjalnym przy ulicy Bażantowej, Cichej i Bursztynowej oraz budowa dużego boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 4.

 "Program rozwoju Ziemi Oławskiej" w powiecie został również podzielony na kilka działów, które zaprezentował Franciszek Październik. Komunikacja: infrastruktura drogowa, strategia rozwoju sieci dróg lokalnych i powiatowych. Budowa i remont dróg i chodników. Komunikacja zbiorowa, w tym uruchomienie komunikacji powiatowej w oparciu o porozumienie międzygminne. Elektroniczne rozkłady, przekształcenie spółki PKS w spółkę będącą własnością jednostek z terenu powiatu.

W programie znajduje się również między innymi budowa ścieżek rowerowych w Oławie oraz w kierunku do Jelcza-Laskowic oraz Oława-Bystrzyca. A także zakup sprzętu medycznego do oławskiego szpitala i zwiększenie liczby karetek. -Myślę, że bardzo ważną rzeczą jest wspólnie ze wszystkimi samorządami z całego powiatu pomyśleć i rozpatrzeć propozycję dofinansowania bieżącej działalności szpitala powiatowego - podkreślał Franciszek Październik.

Kandydaci na radnych do Rady Miejskiej. Okręg nr 1:

1. Małgorzata Pasierbowicz

2. Kazimiera Jasińska

3. Mariusz Jarosławski

4. Marcin Walczak

5. Sebastian Hruszczak

6. Aleksander Zborowski

7. Małgorzata Curyk

Okręg nr 2.

1. Witold Niemirowski

2. Jacek Żydło

3. Mateusz Markowski

4. Jan Forczak

5. Justyna Piotrowska

6. Aleksandra Chrząstowska

7. Katarzyna Ostapska

8. Weronika Windysz

9. Szczepan Kobel

10. Jan Gogola

Okręg nr 3.

1. Tomasz Frischmann

2. Jerzy Hadryś

3. Michał Prus

4. Maria Domaradzka

5. Waldemar Turzański

6. Monika Mandra

7. Marzena Posyniak

8. Mateusz Przystawski

9. Arkadiusz Waliczek

10. Magdalena Maziarz

Kandydaci do Rady Powiatu z okręgu nr 1:

1. Tadeusz Kułakowski

2. Wiesława Pohoriło

3. Dariusz Witkowski

4. Lilla Rzadkowska

5. Czesław Miłosz

6. Sławomir Kraczek

7.Barbara Jarocka

8. Jerzy Październik

Reklama

BBS z programem wyborczym. Tomasz Frischmann chce utrzymać swoje stanowisko komentarze opinie

  • Oławiak - niezalogowany 2018-10-03 12:02:48

    W końcu jakiś konkretny program na papierze, a nie bajki wciskane przez innych kandydatów. Wystarczy popatrzyć na kandydatów z pisu. Na ulotkach nawet nie ma ich znaczka partyjnego. Popatrzyć na inne ugrupowania. Zero programu, tylko stek marzeń i bajek.

  • jurek - niezalogowany 2018-10-03 08:44:43

    Temu Panu dziękuję. Cztery lata i wystarczy. Kolejne 5 układ się będzie rozwijal. Glosuje przeciw burmistrzowi i obecnemu układowi. Szkoda ze mlodzi ludzie z BPS maja odległe numery na listach. Znowu ta sama śmietanka. Kolejny popis to strzelnica. Kompletnie nie przygotowana. 100 metrow od bloku. Kolejny temat decyzja o nadajnikach telofonii skierowanych na osiedle Chrobrego. Super. Zero empatii do ludzi liczy sie uklad. Super parking koło domu kultury brawo. Budowa basenu odkytego ciągnie sie juz dobrych parę lat. Dlaczego podobne inwestycje w innych miastach mozna zrobić taniej i szybiej.

  • gall anonim - niezalogowany 2018-10-03 08:33:59

    Stanowcze nie. Mam dosyc bylejakosci w miescie. Remonty najtanszym kosztem. Oszczedzanie na bezpieczenstwie dzieci. W jednej ze szkol zwalniany jest ochraniasz powod brak pieniędzy. W urzędzie bylejakosc liczy się uklad a nie wiedza merytoryczna. Miasto zakorkowane, brak perspektyeicznych rozwiązań. Program pelen populistycznych hasel. Bylejakosc. Temu Panu dziekuje

  • Gienia - niezalogowany 2018-10-03 08:33:43

    Porażka

  • gall - niezalogowany 2018-10-03 06:58:04

    budowa ścieżek rowerowych-chyba takich jak na Portowej-jak ktoś lubi sport ektremalne zapraszam po deszczu-właśnie pada.

  • Sebastian - niezalogowany 2018-10-02 22:20:28

    I dalej etaty dla swoich? ZWiK, straż miejska, elektrociepłownia itp.

  • cox - niezalogowany 2018-10-02 21:32:36

    Panie Burmistrzu na ulicy Lipowej ,obok galerii mieszka bezdomny w krzakach o roku,wszyscy o tym wiedzą i Pan też,kilka razy już ratowałem go z opresji-dzieci bawią się w ukamienowanie,rzucają w niego kamieniami a on ucieka,mieszkam obok,kiedy moge odganiam oprawców,chyba musze to zgłosić to programu Uwaga TVN i pomoge Panu w robieniu dobrego wizerunku przed wyborami ps.policji oławskiej zgłaszaliśmy to wielokrotnie,tez będą ładnine sie uśmiechać do kamery pewnie,pozdrawiam i udanych wyborów życzę :)

  • Anna - niezalogowany 2018-10-02 19:47:17

    Obiecanki cacanki. W moim odczuciu Pan burmistrz robi rzeczy podciagniete pod siebie a nie pod potrzeby mieszkancow. Moj glos zdecydowanie powedruje ale nie na obecnego birmistrza!!!

  • Mrufka - niezalogowany 2018-10-02 19:28:53

    @wiechu Widzisz, bo to jest program ponadczasowy :) Ale fakt - pora na zmianę. Październik i ekipa powinni udać się na zasłużoną emeryturę.

  • Olek - niezalogowany 2018-10-02 18:55:38

    Kwintesencją jest zakorkowane miasto. Czas na zmianę.

  • Jola - niezalogowany 2018-10-02 18:49:31

    Co wybory to samo. Czas na zmiany!!! Żadnego BBS i partii politycznych!

  • Anna - niezalogowany 2018-10-02 18:48:38

    Po co druga hala w Oławie? No ludzie.... Są inne potrzeby w naszym mieście.

  • Bob - niezalogowany 2018-10-02 17:15:45

    Frischmann - nigdy w życiu!!!!!!

  • Bob - niezalogowany 2018-10-02 17:15:43

    Frischmann - nigdy w życiu!!!!!!

  • kierowiec - niezalogowany 2018-10-02 16:48:16

    "alternatywa " drogi 94 przez wioskę. no super pomysł. czy bardziej chodzi o przyległe tereny sprzedawane na działki budowlane .hehe

  • wiechu - niezalogowany 2018-10-02 15:42:29

    Ten "program" to chyba żart z wyborców. Praktycznie to samo co 4 lata temu.

Dodajesz jako: |