PILNE
Inwestycje, Będzie bezpieczniej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
olawa24.pl 10/06/2019 10:16

Trwa budowa chodnika łączącego Oławę ze Stanowicami, ta nowa inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Ścieżka z kostki betonowej będzie miała długość 2,2 kilometra i szerokość 2 metrów. -Chodnik przebiega wzdłuż drogi krajowej nr 94, od wjazdu do Strefy Rozwoju Gospodarczego w Stanowicach do granicy z miastem Oławą. W przeważającej części nowobudowana ścieżka jest oddalona od drogi krajowej i zlokalizowana w szpalerze drzew. Zlikwidowano istniejące zatoczki autobusowe, powstają 4. Chodnik, skrzyżowania, przejścia dla pieszych będą oświetlone. Planowany termin zakończenia inwestycji wyznaczono na wrzesień br. - informuje Gmina Oława.

 

Fot: Gmina Oława

 

 

Reklama

Będzie bezpieczniej komentarze opinie

  • gość 2019-06-11 19:26:52

    ściezka spoko ale basen zjebali

  • Jacek - niezalogowany 2019-06-11 20:38:00

    a nie lepiej by wylewali beton taniej może asfalt...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 20:51:14

    Taa, a "rowerzyści" i tak będą drogą jeździć i utrudniać ruch

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 21:52:22

    A dalej to co ? Nie da się? Był by to dobry pomysł. Ścieżka rowerowa do Wroclawia....

  • gość 2019-06-11 22:03:51

    dokładnie basen zjebany

  • Robson - niezalogowany 2019-06-11 22:26:39

    I oczywiście ścieżka rowerowa do Jelcza. Ileż ludzi mogłoby dojeżdżać rowerem do pracy

  • Gość - niezalogowany 2019-06-11 22:43:30

    Pozazdroscic. Szkoda ze nie ma takiej drogi rowerowej miedzy olawa a Jaczkowicami tam ciagle duzo rowerzystow i jest niebezpiecznie.

  • Aga - niezalogowany 2019-06-11 22:44:45

    Pozazdroscic. Szkoda ze nie ma takiej drogi rowerowej miedzy Oława a Jaczkowicami tam ciagle duzo rowerzystow i jest niebezpiecznie.

  • gość 2019-06-12 00:59:35

    Oczywiście bardzo dobra inwestycja duży + jestem za, aby zrobić takie połączenie z każdą okoliczną miejscowością

  • Gmina Oława 2019-06-12 09:03:31

    Budowę ścieżki do Stanowic realizuje Gmina Oława, czyli samorząd, który obejmuje administracyjnie tereny wiejskiej wokół miasta - 33 miejscowości. Miasto Oława, to odrębna jednostka, odrębny samorząd, obejmujący teren miasta. Ścieżka to inwestycja Gminy Oława, a basen miejski to inwestycja miasta Oława. Miasto dofinansowało tylko część inwestycji, odcinek chodnika który przebiegał w administracyjnych granicach miasta, czyli około 400 metrów chodnika, z budowanych łącznie 2,2 km.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 15:44:46

    Super by było,gdyby ścieżka ta została wydłuża aż do Marcinkowic

  • Pek - niezalogowany 2019-06-12 16:24:19

    Zróbcie scieżke przynajmniej do Siechnic .....ile ludzi by dojeżdzalo by do pracy rowerem. Mniej samochodów i bezpieczny ruch rowerowy .....ale nie tu mamy durną Polske!!!!!

  • gość 2019-06-12 18:22:02

    Proszę o informację kiedy będzie kontynuowana budowa chodnika do Marcinkowic.

Dodajesz jako: |