PILNE

Bogdan Szczęśniak wygrywa drugą turę wyborów

Wybory samorządowe, Bogdan Szczęśniak wygrywa drugą turę wyborów - zdjęcie, fotografia

W mieście i gminie Jelcz-Laskowice była wyborcza dogrywka. W II turze spotkali się obecny burmistrz Bogdan Szczęśniak oraz kandydat na to stanowisko Łukasz Dudkowski. Wczoraj późnym wieczorem poznaliśmy wyniki z 13 komisji obwodowych. Bezapelacyjnie wygrał Bogdan Szczęśniak, który tym samym przedłuża swoją kadencję o kolejne 5 lat.

Komisje wyborcze były otwarte od godziny 8:00 do 21:00. Do drugiej tury wyborów głosować poszło 8 648 mieszkańców, frekwencja wyniosła 47.91% . To mniej niż dwa tygodnie temu. Wtedy frekwencja wynosiła 57.14%.
 

Prezentujemy wyniki wyborów:

Okręg numer 1 Publiczna Szkoła Podstawowa w Wójcicach:
Dudkowski Łukasz - 170 głosów
Szczęśniak Bogdan - 158 głosów

Okręg numer 2 Świetlica Wiejska Miłocice:
Dudkowski Łukasz - 58 głosów
Szczęśniak Bogdan - 119 głosów

Okręg numer 3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Minkowicach Oławskich:
Dudkowski Łukasz - 194 głosy
Szczęśniak Bogdan - 326 głosów

Okręg numer 4 Schronisko młodzieżowe w Chwałowicach:
Dudkowski Łukasz - 195 głosów
Szczęśniak Bogdan - 426 głosów

Okręg numer 5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłoszycach:
Dudkowski Łukasz - 210 głosów
Szczęśniak Bogdan - 739 głosów

Okręg numer 6 Zespół Szkół, ul. Techników 26 Jelcz-Laskowice
Dudkowski Łukasz - 84 głosy
Szczęśniak Bogdan - 233 głosów

Okręg numer 7 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Jelczu-Laskowicach:
Dudkowski Łukasz - 96 głosów
Szczęśniak Bogdan - 346 głosów

Okręg numer 8 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 (aula), Aleja Młodych 1 Jelcz-Laskowice
Dudkowski Łukasz - 365 głosów
Szczęśniak Bogdan - 767 głosów

Okręg numer 9 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 (stołówka), Aleja Młodych 1 Jelcz-Laskowice
Dudkowski Łukasz - 344 głosów
Szczęśniak Bogdan - 740 głosów

Okręg numer 10 Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice:
Dudkowski Łukasz - 257 głosów
Szczęśniak Bogdan - 504 głosy

Okręg numer 11 Hala Sportowa, ul. Partyzantów 1 Jelcz-Laskowice
Dudkowski Łukasz - 342 głosy
Szczęśniak Bogdan - 561 głosów

Okręg numer 12 Środowiskowy Klub "Kuźnia", al. Wolności 34A Jelcz-Laskowice
Dudkowski Łukasz - 313 głosów
Szczęśniak Bogdan - 613 głosów

Okręg numer 13 Filia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, ul. Hirszfelda 92 Jelcz-Laskowice
Dudkowski Łukasz - 149 głosów
Szczęśniak Bogdan - 295 głosów

Wynik końcowy:
Dudkowski Łukasz - 2 777 głosów (32,1%)
Bogdan Szczęśniak -  5 827 głosów (67,3%)

Reklama

Bogdan Szczęśniak wygrywa drugą turę wyborów komentarze opinie

  • gość 2018-11-05 09:18:20

    Brawo, brawo, brawo!!!

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-11-05 10:33:24

    Panie Burmistrzu Bogdanie, Minkowice Oławskie Pana poparły. Teraz czas, żeby Pan się odwdzięczył za to! Drogi gminne w wielu przypadkach jeszcze szutrowe, albo po prostu błoto. Czekamy na działanie!

  • gość 2018-11-05 12:45:54

    Gratuluje! czekamy na dynamiczny rozwój miasta

  • gość 2018-11-05 13:03:24

    Czy burmistrz Szczęśniak zapisze się złotymi zgłoskami w Wikipedii raczej można wątpić biorąc pod uwagę koniunkturę polityczną w Warszawie i Wrocławiu . Rada Miejska J-L tez będzie silna w opozycji z panem Dudkowskim , który z pewnością będzie starał się skupić wokół siebie jak najwięcej radnych - nie mam na myśli awanturnictwa ale merytoryczne działania dla dobra mieszkańców- 1. dyżury lekarskie w J-L finansowane z budżetu gminy 2 ograniczenie dofinansowania NZOZ gminny sp. z.o.o 3. ściągnięcie inwestora do otworzenia dużego marketu w J-L / w porównaniu z Oławą to J-L jest w III świecie / 4. sprawa bezpieczeństwa również na drogach gminy J-L 5.Droga na ul. Hirszfelda - czy to jest droga wewnętrzna czy gminna czy gminno-wewnętrzna jak bedzie wygladało bezpieczeństwo właścicieli garaży od strony drogi - pojazd wyjeżdzajacy z garażu zajmuje 1/3 szerokości drogi jezdnej poniewaz odległosc garaz - droga zamiast 6m wynosi 3.85m

  • Niepoprawny Politycznie - niezalogowany 2018-11-05 16:02:02

    Po tym wyniku twierdzę, że Pan Dudkowski dostał zimny kubeł wody na głowę. Może ten wynik wyborów sprawi, że przemyśli swoje błędy. Gratulacje dla Pana Bogdana, życzę spełnienia wszystkich obietnic. Bo będziemy teraz wszystko sprawdzać i patrzeć na to co dzieje się w miescie. Co do redakcji lub głodnych tematu zadajcie pytania, co stało się, że Pan Dudkowski stracił posadę w Jelczu, jaki konflikt jest pomiędzy Dudkowskim+Bajserowicz a obecnym pełniącym obowiązki prezesem Leonem Szuturma. Czy związki zawodowe i grono ludzi ze strony Łukasza dostało podwyżki? Zapytajcie jak rządził Pan Dudkowski w spółce. Jak zarządza spółka teraz Pan Leon, jakich dokonał dymisji, degradacji, i jaka autorytarna władze aktualnie prowadzi. Co robi na etacie Pan Dalgiewicz w Jelczu? Jakie pełni funkcję? Wyślijcie kogoś na zakład, zapytajcie ludzi bądź związkowców, którzy się nie sprzedali.

  • Kkk - niezalogowany 2018-11-05 18:14:54

    Jelcz pada zamówień na auta w przyszły roku ok 200 plan nie do wykonania przy obecnej organizacji..... Itd

  • gość 2018-11-05 19:36:39

    No, to ludzie w Wójcicach przez następne 5 lat będą mieli pod górkę! I niech podziękują temu, kto ich na to namówił.

  • FBI - niezalogowany 2018-11-05 19:53:23

    Leon w Jelczu robi swoje remontowe interesy a zadyma z produkcją to zasłonka dymna a takie leszcze jak Klimas,Konefał,Kikut,Pyzio,Swieżko, to mięsko armatnie w każdej chwili może im miotłę wręczyć.

  • gość 2018-11-05 20:02:35

    Pytanie: czy burmistrz powita premiera gdy ponownie zawita do J-L ? czy nastąpi marginalizacja polityczno-gospodarcza gminy J-L przez kolejne 5 lat? Jedno jest pewne - nie będzie to łatwa kadencja !

  • jestem z wiochy - niezalogowany 2018-11-05 20:33:24

    Wybory w J-L pokazały dobitnie polaryzację naszej społeczności w gminie .To wykładnia ,ze ludzie chcą zmian , większej dynamiki rozwoju w kierunku prospołecznym , zmiany w systemie zarządzania szkolnictwem , opieką zdrowotną, złobki, przedszkola budowa DOS I ZOL-u dla osób starszych .

  • gość 2018-11-05 21:07:06

    A propos Jelcza to Szuturma robi po poprzedniku porządki koniec sielanki zarząd Hsw kazał ograniczyć koszty (zwolnić 150 osób,koniec z podwyżkami i nadgodzinami itp) jak to sprawnie zrobi to dostanie następną kadencję 2.5 roku jak widać to czyni.Hsw wie że idą ciężkie czasy i zamówień będzie mniej i taki czyściciel jak Leon i ten Drugi są w sam raz a kadra dyrektorska i kierownicza nie ma nic do powiedzenia tym bardziej pracownik a związki -lepiej się nie denerwować.DOBRA ZMIANA.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 07:19:10

    Brawo dla naszego starego i zarazem nowego Pana burmistrza Bogdana Szczęśniaka . Zrobił Pan to co należało mieszkańcy J-L zaufali Panu , więc trzeba teraz wziąść się ostro do pracy .

  • wojak - niezalogowany 2018-11-06 08:53:10

    Pracuję w jednostce w Opolu stoją te jelczańskie szroty ciekną,rdzewieją i smrodzą 15 letnie Manki lepiej wyglądają jak 3 letnie Jelcze i ciągle dostajemy te nowe jelczańskie uzbrojenie tylko po chu.....

  • gość 2018-11-06 09:39:47

    Niepoprawny politycznie chyba nowy za dup..cię chwycił że tak płaczesz.Pan L to kapitalista i myśli tylko o sobie i swoich interesach jelcz to taka skarbonka którą trochę opróżni .Wiesz jak to jest z tym łap złodzieja albo nieroba a sam po cichu....Najlepiej śmiać mi się chce jak traktuje wazelinę która mu donosiła na ŁD i jego otoczenie ale to im się jak najbardziej należy !!!

  • NiePoprawny - niezalogowany 2018-11-06 17:25:00

    Nie jestem pracownikiem Jelcz Sp z.o.o ,tylko słyszałem całkiem ciekawą historię na temat relacji Pana Dudkowskiego z Leonem. Jelcz-Laskowice to małe miasto a informacje krążyły po mieście przed wyborami. Leon teraz rozpoczął terror na zakładzie i czyści ludzi Łukasza.

  • Mietek - niezalogowany 2018-11-07 08:20:49

    Jaki terror ? I o co chodzi z tymi zwolnieniami 150 ludzi ? Dlaczego te zwolnienia i to aż 150 ludzi ?

  • jelcz - niezalogowany 2018-11-07 12:36:15

    150 osób które zatrudnił ŁD w ramach głosów wyborczych.A tak naprawdę to 2018 jest zamówionych 420 pojazdów, 2019 zapowiada się że góra 300 a L. SZ nie znosi nieróbstwa .Myślę że 50 ambitnych to sami odejdą bo z czubem nie będą pracować a resztę wywali na zbity pysk za byle co najgorzej mają ci co umowa na czas określony swoich klakierów też nie oszczędzi.

  • Mietek - niezalogowany 2018-11-07 16:54:40

    Czy w skład tych 150 osób wchodzą też ludzie którzy robią na produkcji ? Czy na produkcji też będą zwolnienia ?

  • kałasznikow - niezalogowany 2018-11-07 19:12:16

    Mietek daj pozór na zadek ,to jest temat o" szczęściu wyborczym" w J-L na kolejne 5 lat a nie o Jelcz sp. z.o.o . Musisz zakołować na forum J-L tam są dyżurni "specjalisci" oni są OMNIBUSAMI LOKALNEJ WIEDZY.

  • bond - niezalogowany 2018-11-07 20:18:39

    Zwłaszcza niejaki komuszek świntuszek djwymixowany1

  • gość 2018-11-14 16:22:11

    Sejmik Dolnośląski wziął PiS co to oznacza dla Gminy J-L ?

Dodajesz jako: |