Budowa ronda na Kutrowskiego rozpocznie się w 2019 roku

Inwestycje, Budowa ronda Kutrowskiego rozpocznie - zdjęcie, fotografia
31/08/2018 12:17

Starostwo Powiatowe podpisało porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad odnośnie realizacji budowy ronda na skrzyżowaniu drogi Kutrowskiego i Lipowej.

Porozumienie określa współpracę odnośnie realizacji zadania i o dokumentację projektową. Zadanie będzie realizował Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie, który zobowiązał się do stworzenia całej dokumentacji projektowej zadania. GDDKiA zobowiązało się do użyczenia pasu gruntu będącego pod ich nadzorem. Następnie GDDKiA zobowiązuje się do utrzymywania tej nowej infrastruktury drogowej i zostanie jej zarządcą.

-Chcemy rozpocząć zadanie w przyszłym roku. Jest przygotowana dokumentacja projektowa, ale jeszcze nie ma pozwolenia na budowę - informował starosta Zdzisław Brezdeń. -Myślę, że dokumentacyjnie zamkniemy to jeszcze w tym roku, a w przyszłym rozpocznie się realizacja.

Reklama

Budowa ronda na Kutrowskiego rozpocznie się w 2019 roku komentarze opinie

  • kali - niezalogowany 2018-09-11 01:22:46

    super będzie rondo

  • xyz - niezalogowany 2018-09-09 19:17:53

    Co z drzewami? Znowu będzie wycinka? Już teraz wiem, że głos na Frischmanna to była pomyłka. Co z zabytkową kolumną na terenie przedszkola?

  • Gall - niezalogowany 2018-09-09 14:18:28

    Wymiana nawierzhni musiala być zrobiona bo nie spelniala wymagan co do szorstkosci, a planowana budowa ronda nie ma z tym nic wspólnego bo nawierzchnia w tym rejonie to około 200 m które bedzie niestety podczas budowy wymienioneSAT

  • Wkurzony :/ - niezalogowany 2018-09-08 10:32:12

    W 2018 remontujemy drogę w 2019 rozwalam i budujemy rondo ... Czy oni wogóle myślą?

  • cześ - niezalogowany 2018-09-07 13:52:18

    Ja jebie, jaka patologia w tym ratuszu

  • Tolek - niezalogowany 2018-09-07 10:16:58

    Prawda jest taka, że budowa ronda nie nastąpi w przyszłym roku. Zbliżają się wybory, więc trzeba pracować nad ilością pomysłów. Teraz czekamy na gadaninę P. burmistrza.

  • Mecenas - niezalogowany 2018-09-07 05:33:49

    Pytam się: Kiedy zrobicie coś z drogą w parku, dalej wzdłuż działek do drogi na Jaczkowice? "Wizytówka miasta" można by rzec! Żal, tragedia, niemoc - masakra!

  • SAAHA - niezalogowany 2018-09-06 23:36:22

    Najlepsze jest to że na dwa tygodnie przed remontami dróg malowanie pasy. Tylko po co skoro zaraz zrywano asfalt.

  • Żu żu - niezalogowany 2018-09-06 15:28:45

    Pewnie ,że do wymiany.To duet nieudaczników.Jeden i drugi (Brezdeń i Friszman) to oławska wersja Andrzeja Dudy,czyli tacy co nic nie mogą,na nic nie mają wpływu,nie mają swojego zdania.Pat i Pataszon!!!! Jednym zdaniem-czas ich pożegnać,bo czy woły do karety nadają się!!!!?

  • Żu żu - niezalogowany 2018-09-06 15:12:47

    Banda osłów!!!!!Ale czy pieniądze na ten remont poszły z prywatnych kieszeni decydentów? Oczywiście,że nie!!!! To kasa państwowa! A więc z kasą państwową można robić co się chce!Jeden dureń zadecydował,drugi przytaknął i fura kasy pójdzie w pizdu!!!!!Takich to właśnie mamy specjalistów od wszystkiego!!!!!! A burmistrzyna-miernota jak zwykle gówno ma do gadania!!!!!!

  • wkurzony z powiatu - niezalogowany 2018-09-06 15:11:14

    Generalnie organizacja prac drogowych w Oławie to WIELKI DRAMAT!!! Jak można w jednym czasie prowadzić roboty w kilku miejscach, doprowadzając tym samym miasto do paraliżu? Wy tam wszyscy Friszmany, Brezdenie i inni nadajecie się do jesiennej wymiany.

  • Wkurzony olawa - niezalogowany 2018-09-06 14:49:49

    Hahaha hahaha położyli nową nawierzchnię (gdzie pracę powodowały jak wiadomo znaczące pogorszenie w ruchu ) żeby to zrujnować i za pół roku stawiać rondo. No sorki ale ciśnie się jedno na język: DEBILE ! Po co wysawac pieniadze po to gdy nie ma to sensu? Nie lepiej było zrobić coś innego? No pewnie że nie bo to najprostsze rozwiązanie w danej chwili było na DRAMAT! nadaje sie to do zaskarzenia

  • Polak_mały - niezalogowany 2018-10-21 14:27:04

    Po jaką cholerę to rondo ? Można przecież zrobić skrzyżowanie równorzędne - to jest zupełnie to samo !!! Efekt dokładnie taki sam - tanio i skutecznie... bez wywalanej kasy na kolejnego betonowego gniota utrudniającego widoczność i szpecącego krajobraz.

  • gość 2019-03-15 23:22:27