Burmistrz wręczył Złote Koguty najlepszym uczniom [ZDJĘCIA]
Dziś w Sali Rajców oławskiego Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Kogutów najlepszym uczniom szkół podstawowych z terenu miasta. To wyjątkowe wyróżnienie od lat trafia do młodych oławian, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i wynikami w nauce zasłużyli na szczególne uznanie.
Złote Koguty to już oławska tradycja. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego władze miasta nagradzają uczniów, którzy przez ostatnie miesiące wykazywali się systematycznością, ambicją i determinacją. Dla wielu z nich to symboliczne podsumowanie całego roku ciężkiej pracy, a także motywacja do dalszego rozwijania swoich talentów.
Nagrody zostały wręczone przez burmistrza Tomasza Frischmanna, który osobiście gratulował młodym laureatom ich ciężkiej pracy, zaangażowania i pasji do nauki. Tego dnia nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli oraz dyrektorów placówek.
Prestiżową nagrodę Złoty Kogut otrzymali:
Szkoła Podstawowa nr 1: Lena Wnuk - 8 B, Piotr Pawłowski - 7 A, Filip Lechowski - 7 C oraz Filip Pastuch - 7 C.
Szkoła Podstawowa nr 2: Milena Weselska - 7 A oraz Katarzyna Kozakiewicz - 6 A.
Szkoła Podstawowa nr 3: Agata Gwizdalska - 8 A, Amelia Maskiewicz - 8 A, Karolina Wilgosiewicz - 8 B, Igor Waszkiewicz - 8 B oraz Krzysztof Hołtra - 7 B.
Szkoła Podstawowa nr 4: Zofia Broszkiewicz - 8 B, Filip Grabowski - 8 C, Karolina Kobiałka - 8 C, Zofia Kubiak - 8 B oraz Hanna Zając - 8 A.
Szkoła Podstawowa nr 5: Amelia Januszkiewicz - 6A, Julia Nowakowska - 8 A, Nadia Dunaj - 8 B oraz Kacper Krasicki - 8 B.
Szkoła Podstawowa nr 6: Laura Cichoń - 8 A, Patrycja Borucka - 5 A, Malwina Gromadzka - 5 B oraz Karolina Gancarska - 5 B.
Szkoła Podstawowa nr 8: Maria Rubaszewska - 7 C, Maria Sobiecka -7 B, Marcel Podsiadły - 6 B, Emilia Matysiak - 8 C, Barbara Kuriata - 8 B, Lena Raduch - 8 B, Klara Gałuszka - 8 A oraz Maja Krzyśków - 8 B.