Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Dezynfekowali przyszpitalny parking

Dodano: Autor:
O poranku pracownicy ZWIK-u testując specjalny beczkowóz dezynfekowali parking przy oławskim szpitalu.

Pracownicy testowali maszynę 10 kwietnia od godziny 8:00 -Dziś, w godzinach porannych na zlecenie Urzędu Miejskiego, została przeprowadzona dezynfekcja terenu przylegającego do oławskiego szpitala. Zabieg został wykonany za pomocą doraźnie przygotowanego urządzenia przez oławski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. - informuje Miasto Oława.


• Przygotowane dla ZWiK urządzenie służy do dezynfekcji powierzchniowej, bezciśnieniowego a przez to skutecznie kontrolowanego wypływu cieczy roboczej minimalizującego uwalnianie związku aktywnego do powietrza.
• Roztwór użyty do zabiegu sporządzono na bazie podchlorynu sodu, który został przekazany z zapasów posiadanych przez Termy Jakuba.
• Środek do dezynfekcji powierzchni został przygotowany przez służby techniczne ZWIK. Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego może być on stosowany tylko powierzchniowo, co wyklucza jego aplikację do dezynfekcji powierzchni poprzez np. opryskiwacze rolnicze, które przy oprysku tworzą aerozol drobnokropelkowy.
• Do dezynfekcji został wyznaczony ograniczony teren przylegający do oławskiego szpitala.
• Dezynfekcja powierzchni prowadzona poprzez opryski wykonywana jest przez wiele miast i przy użyciu różnego sprzętu, najczęściej w ramach posiadanych przez dane miasto zasobów, np. w Grójcu użyto opryskiwaczy rolniczych, ale dezynfekowano środkiem o zupełnie innej charakterystyce niż ten użyty w Oławie. Natomiast w miejscowości Nowy Targ odkażanie przeprowadzono armatkami śnieżnymi, które doraźnie przygotowano na potrzeby dezynfekcji.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia z związku ze zmianami w komunikacji spowodowanymi zamknięciem na czas dezynfekcji parkingu oraz nieprzyjemnym zapachem towarzyszącym zabiegowi.

Reklama
Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (6)

g
gość
no technologia prawie kosmiczna tylko zgłosić do urzędu patentowego a swoją drogą to jakich zdolnych wynalazców mają w wodociągach szkoda takich tęgich głów na kopanie dolow,
c
cześ
a może lepiej samolotem całe miasto spryskać???
g
gość
Debilny pomysł jak ta cała władza powiatowo- gminna.
s
starszy komar
Pan burmistrz Jelcza-Laskowic w okresie epidemii koronki na terenie gminy J-L mógłby zakupic ze środków gminnych kryzysowych kilkanascie tysiecy maseczek wielokrotnego uzytku i wzorem Polkowic bezpłatnie zaopatrzyc w nie lokalne społeczeństwo - w końcu gmina J-L do biednych nie nalezy sponsorzy tez by sie znależli w końcu na strefie pracuje wielu mieszkańcó naszej gminy !
P
Przemi
Ciekawe kto pierze kasę na tej operacji
G
Gościu
Nie dowiedzieliśmy się najważniejszego. Jaki był cel dezynfekcji? Czy eksperyment i urządzenie się sprawdziło? I tu poproszę o wiarygodne dane z niezależnej instytucji, badania próbek z parkingu przed i po operacji. Jaką ma trwałość taka dezynfekcja, godzinę, dzień, tydzień? No i na koniec, ile nas to kosztowało i kto podjął taką niegospodarną decyzję? Po tej całej szopce będzie trzeba kogoś z tego rozliczyć.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}