Inwestycje, Drzewa oławskim Rynku wycięte - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 05/11/2019 13:11

W ostatnim czasie bardzo głośno było o drzewach iglastych, które od lat rosną na oławskim rynku. Mieszkańcy sprzeciwiali się ich wycince. Dziś jest już jednak po wszystkim. Przed południem wszystkie osiem świerków zostało wyciętych.

Trwa rewitalizacja pierzei północnej. Roboty rozpoczęły się na początku lipca. Temat drzew na oławskim Rynku budził duże zainteresowanie. W sieci pojawiło się wiele komentarzy. Mieszkańcy nie chcieli ich wycinki. Jednak, aby rewitalizacja mogła iść zgodnie z planem, taki był wymóg.

Burmistrz Tomasz Frischmann zapewnia, że podczas prowadzonych konsultacji społecznych w roku 2016 nikt z mieszkańców nie zgłosił swoich uwaga na temat wycinki drzew. Było wiele innych spraw poruszanych przez mieszkańców, ale tematu drzew nikt nie poruszał. O drzewa nie pytali także radni. Temat nie był poruszany podczas sesji Rady Miejskiej. Wszystko więc idzie zgodnie z założeniami.

Urzędnicy zapewniają, że w miejsce wyciętych powstaną nowe. -Uspokajam wszystkich mieszkańców, będą nowe nasadzenia. Wraz z rewitalizacją pojawi się nowa roślinność – informuje sekretarz miasta Lilla Rzadkowska.

 


Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego lub masz ciekawą informację, zdjęcie, materiał video? Wyślij wiadomość na adres: [email protected] lub profil na Facebooku - @OLAWA24


 

Reklama

Drzewa na oławskim Rynku wycięte komentarze opinie

  • poiut - niezalogowany 2019-11-05 15:09:26

    Tak, będą nowe nasadzenia. Za 30 lat będą dużymi drzewami. Walnijcie się w łeb. Dobrze, że już się wyprowadzam z tego gównianego miasta. W ciągu 10 lat ilość zieleni, jaką widzę z okna, zmniejszyła się o 70%.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 15:34:38

    Po co komu te drzewa tam podrzebne, "mieszkańcy byli przeciwni" dla niektórych ludzi najlepiej by było nic nie robić w tym nudnym jak piz... Mieście a później narzekanie bo władza nic nie robi

  • gość 2019-11-05 15:44:33

    "Po co komu te drzewa tam podrzebne, "mieszkańcy byli przeciwni" dla niektórych ludzi najlepiej by było nic nie robić w tym nudnym jak piz... Mieście a później narzekanie bo władza nic nie robi" - człowieku, poczytaj trochę, dlaczego drzewa są poDrzebne. Wielka szkoda, że zostały ścięte, ale może były poDrzebne na papier, z którego powstaną słowniki języka polskiego. Ich lektura, a także książęk szkoły podstawowej do biologii, przyda Ci się na pewno.

  • Anita - niezalogowany 2019-11-05 17:34:19

    Tak jest proponuje wyciąć wszystkie drzewa teren zalać betonem resztę wyłożyć kostką i proszę o parku nie zapomnieć życzę zdrowia

  • gość 2019-11-05 18:48:47

    Rynek to ie park.

  • ajax - niezalogowany 2019-11-05 20:20:41

    I powstanie piękna granitowa pustynia, do której po zamknięciu banków i sklepów obuwniczych nikt nie zawita. Taka „Taka gmina"

  • Zenek z lasu - niezalogowany 2019-11-05 21:26:03

    Tak, las posadzić, będzie pięknie i grzyby będziemy w Rynku zbierać.
    Dzieci z przedszkola na tym forum się wypowiadają.
    Mądrość przybywa wraz z wiekiem.

  • Placebo - niezalogowany 2019-11-05 21:28:52

    Lila twoje słowa są takie kojące. Od razu mieszkańcy poczuli się lepiej. Wycięte już świerki też

  • gość 2019-11-05 21:46:17

    Ludzie jedźcie na rynek np. we Wrocławiu, czy ktoś tam zbiera jagody?
    Po co ten jazgot?

  • Zulik - niezalogowany 2019-11-05 22:04:19

    Jak nie będzie dżew to psy gdzie będą sikać?
    Jak mnie się zechce to gdzie pujde jak nie bedzie kszaczka.

  • BKK - niezalogowany 2019-11-05 22:04:34

    Zamknięto rynek dla ruchu samochodów. Więc dlaczego nie wprowadzono więcej zieleni? Po cholerę tam taki wielki kamienny plac? Defilady będą urządzać, czy inna cholera? Bo zamiast stworzyć miejsce, gdzie przyjemnie będzie usiąść, co mogłoby sprzyjać pojawieniu się jakiś knajpek, cukierni, itd, to stworzono wielki grzejnik, który w lecie uczyni przebywanie tam bardzo trudnym. Chyba, że szykują się do tego, żeby za kilka lat przyznać, że jednak z powrotem się parking zrobi. A tyle się mówiło o idiotycznych rewitalizacjach, gdzie zieleń zastąpiono kamieniem lub betonem. To Oława nie mogła być gorsza i dołączyła do tego mało zaszczytnego grona. Może by tak odpowiedzialny za ten "remont" wydłubał jedną kostkę brukową i bardzo mocno się nią pieprznął w czoło?

  • żu żu - niezalogowany 2019-11-06 07:19:24

    Piękny projekt runku kostka,parking,dwa drzewa na krzyż i kilka ławek do spania.A i jeszcze latarnie do dupy nie podobne!!!!!Wszystko prosto i na kant!!!! I tacy ludzie zabrali się za rewitalizację rynku!Prostaki bez poczucia piękna z kanciastymi mózgami!!!!!A co do drzew to w dzisiejszej dobie plastiku i skażonego powietrza każde drzewo jest na wagę złota.To te nieuki z ratusza nie wiedzą o tym? Ten burmistrz jak pójdzie w pi...u to będzie kojarzył się dla mnie tylko z dewastacją rynku!!!!!!!!A tak na marginesie,kiedy będzie jakaś impreza w runku?Bo przecież głownie z myślą o imprezach powstało to betonowe cudo.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 07:48:40

    Ładna Wiola z Tomkiem i ich świta mają plac defiladowy

  • gość 2019-11-06 08:19:40

    Trzeba jakiś pomnik jeszcze "posadzić" bo gdzie będą składać wieńce i kwiaty w uroczystości , bo ten na przeciw PKS to trochę niewypał. Powodzenia mieszkańcom rynku w lecie i w czasie przemarszów orkiestr dętych z okazji dumnych imprez partyjnych....aaa orkiestry już chyba nie istnieją , może policja ma lub strażacy .

  • gość 2019-11-06 08:54:31

    Ludzie to nie las żeby zbierać grzyby, tu wychodzi wiejskość ludności. Najlepiej powinny być krzaki, łąka na rynku aby mogli wypasać kozy, robić kupy swoimi psami a tak to co pójdzie taka na rynek z kostki a tu na obcasie kurza kupa i będzie widać. Jakby trawa była to by się oderwało. Zasiać kukurydzą trzeba im było. To nie miasto jest mentalnie dalej Ukraina, pola, łąki, wiater w głowie, było wino było tanie :)

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 09:39:17

    Tak , tak te trzy drzewa na krzyż dawały tyle cienia i ochłody że jeju, jeju.. Nowych drzew należy więcej w parku wysadzić.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 09:42:04

    Jak był czas na konsultacje społeczne to gdzue był wasz głos przeciwnicy wycinki?
    Pokarzcie miejki rynek w polsce gdzue rośnie las?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 11:24:24

    Ładna Wiola z Tomkiem i ich świta mają plac defiladowy.

  • gość 2019-11-06 12:16:37

    A gdzie była podana informacja o konsultacjach społecznych na temat drzew w rynku bo tylko czytałem o wycince w O24 parę miesięcy temu no może by warto było zamieścić jakąś prezentację tego nowego rynku tak aby pozamykać buzie niedowiarkom, że będzie "cudowny" i taki super!!!!

  • Ala - niezalogowany 2019-11-06 13:27:47

    Niesamowite! Tyle się mówi o wynince zdrowych , pięknych drzew a tu proszę... brak słów! Panie prezydencie czy pan wie o czym pan mówi? Nowe ? Kiedy wyrosną? Bo za mojego życia już nie i śmiem wątpić czy za Pana!!!

  • gość 2019-11-06 15:38:33

    Do parku na ławeczki.

  • gość 2019-11-06 15:40:50

    Informacja była w BiP, a skoro O24 zainteresowało się tym tematem dopiero teraz a ty =czytasz O24 więc pytaj ich.

  • cześ - niezalogowany 2019-11-06 17:00:39

    a ja mam na to wyjebane!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 18:35:27

    Co za ludzie nie dogodzisz przez lata w rynku nic nie było robione a teraz gdy nasz rynek wreszcie będzie wyglądał i spełniał sfoja funkcje jako miejsce do odpoczynku bez parkingu i mnustwem aut to i tak ktoś się przypierd... li o kilka drzew. To lepiej nic nie robić w naszym mieście i poczekać aż wszystko zarisnie bujną przyrodą a my powrocmy do epoki kamienia

  • Katana - niezalogowany 2019-11-06 20:38:12

    Po prostu hit: 'sfoja', 'mnustwem', 'zarisnie'. Mam nadzieję, że to jakiś urzednik nie pisał a i.....l, który głosował na towarzyszy BBS dzięki którym ma pracę w SM, Zwik, ZDMiZ itd. A 'ktoś się przypierd... li o kilka drzew' to potrafił napisać.

  • BKK - niezalogowany 2019-11-06 23:16:16

    Oczywiście, że robić - nawiązanie do anonimowego gościa wyżej. Ale robić z głową, mądrze, rozsądnie, przyszłościowo. A nie tandetnie, głupio i bez sensu. Od dłuższego czasu można poczytać o absurdalnych "rewitalizacjach" rynków w innych miastach, gdzie właśnie pozbyto się wszelkiej lub niemal wszelkiej zieleni zastępując ją kamieniem i betonem. I ja głupie to jest. To Oława koniecznie musiała się znaleźć w gronie tych "głupich miast". Ale u nas tak ze wszystkim - chaotyczna zabudowa miasta, idiotycznie zarządzane, remontowane i organizowane drogi, teraz rynek.

  • Żu żu - niezalogowany 2019-11-07 00:20:29

    Ci co piszą o wycince drzew i o tym ,że rynek będzie taki piękny i cudowny i ,że drzewa sadzi się w lesie to są durniami i debilami.Pewnie mieszkają trzy dni w Oławie,śmierdzą gnojem ale zgrywają wielkie państwo z miasta. Hołota zasrana,spragniona kostki brukowej.A ty czesiu palancie lepiej się nie odzywaj bo jesteś popierdolony jak mało kto.A twoje wypowiedzi to samo dno !!!!!Nawet nie wiesz co napisać w danym temacie bo nic nie rozumiesz,taki jesteś głupi cymbał.Ot taki oławski głupek,który wszystkich wkurwia i chce zwrócić na siebie uwagę.

  • gość 2019-11-07 11:00:05

    Obawiam się tylko, że rynek oławski po rewitalizacji podzieli los wielu takich inwestycji w różnych miasteczkach i będzie jak z otwieraniem nowych marketów, sklepów. Na otwarciu jest wielkie \'łał i tłumy apotem coraz mniej i mniej ludzi bo się przejadło i towar ciągle ten sam. Jak był ktoś np. w Lądku Zdroju to wie o czym piszę. Rynek po remoncie extra i dzikie tłumy a jak pojechałem tam niedawno to przeżyłem szok.... ludzi brak , szaro-buro i tylko parę barów oferujących tanią jatkę za grubą kasę ,ogólne przygnębienie. Wydaje mi się, że bez oferowania ludziom zawsze czegoś nowego coś co pobudza ,coś co zmusza ich do działania to po czasie zaliczy klapę. Nasz rynek tak właśnie skończy po jakimś czasie, brak tej magii miejsca ,czegoś co przyciągnęłoby ludzi na stałe gdzie można by usiąść ze znajomymi i pogadać przy kawie, piwie. Banki i bukmacherka nie załatwią sprawy a samochody dalej obsiądą rynek naokoło. Przecież potencjał do pokazania i pochwalenia się innym to mamy np. historia z objawieniami oławskimi ,to tylko przykład. Można by zorganizować cykliczny jarmark w rynku choćby tematyczny . Temat rzeka , ale czy warto?!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 13:26:00

    Ładna Wiola z Tomkiem i ich świta mają plac defiladowy. I tyle w temacie

  • gość 2019-11-07 17:29:09

    Żu żu - niezalogowany ty POkazałeś klasę wsiura najciemniejszego i najbardziej zchamiałego.
    Dlaczego ci bogatsi spieprzają z miasta na wieś? - bo chcą śmierdzieć gnojem ? zastanów się co piszesz.

  • Żu żu - niezalogowany 2019-11-07 23:34:54

    Bo chcą śmierdzieć gnojem wśród przyrody ,śpiewu ptaków itd.Ale ty widocznie jesteś za głupi by to zrozumieć!!!

  • gość 2019-11-08 07:54:11

    Panowie i panie ! jak chcecie się walić "gnojem" to przejdźcie na jakieś forum partyjne a nie gazetowe. To ludzie czytają i po waszych naparzankach mam ochotę coś rozwalić a jestem niby spokojny. Dobrze , że nie czuć tej waszej pyskówy z "łajnem "w tle bo każdy puściłby ptaka. Co za naród? to złe, tamto jeszcze gorsze .Dziwię się Ci Żu żu , że dajesz się wkręcać "przyjezdnym" w walkę kołową.

  • gość 2019-11-08 10:43:35

    A który tu jest "przyjezdny" bo ja nie wyłapałem :).
    Samych Oławiaków widzę na forum.

  • Eko - niezalogowany 2019-11-08 11:58:52

    Który przyjezdny to proszę wstać i wyjść :-)))

  • gość 2019-11-08 21:07:23

    głupki.
    Żeby wam matki pomarły

  • gość 2019-11-08 21:08:19

    Głupki,
    Żeby Wam matki pomarły w wigilię

  • Gość - niezalogowany 2019-11-10 16:32:18

    Żu żu to widać jakiś burak . Gdzieś ty na rynku śpiew ptaków słyszał?

  • gość 2019-11-11 20:06:13

    Co się martwicie można na tę kostkę przywieźć pól metra ziemi zraszacze postawić i będziecie mieć łąkę kwietną jak wam się znudzi ten plac betonowy.
    Można hałdę ziemi przywieźć i górkę saneczkową zrobić letnią i zimową.
    Palmy można w doniczkach posadzić, żaden problem.
    Chcecie więcej pomysłów, więc jak wam się znudzi to dawajcie, będę sypał pomysłami.
    Może w lecie piasku się przywiezie i zrobi plażę na całym Rynku.

  • uruk - niezalogowany 2019-11-12 09:00:38

    A wiesz, że ożywiłoby ten ryneczek na maksa. Na stadionie jak robią podobne pomysły to ściągają tłumy z dzieciakami, więc twoje pomysły nie takie wyssane z palca. :))

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 11:26:55

    O pomysł zapytajcie ładną Wiole. Podróżuje po świecie to się zna. Przecież wszystko wie najlepiej. Teraz mają z mężem i swoją świtom plac lansowo-defiladowy. Taki był plan i tak jest. Lans, lans brrr.

Dodajesz jako: |